ford focus 1.6 benzin spatne startuje

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

ford focus 1.6 benzin spatne startuje

Příspěvek od oregan »

ahoj mam problem na fordu focus 1.6 74kw rv 1999. Auto ma plyn.
Problem je v tom ze majitel prijel do prace a znicehonic auto po smene neslo nastartovat.Zjistil jsem ze nebezi palivovy cerpadlo.Tak jsem cerpadlo vymenil ale problem je ze kdyz zapnu klicek tak u palivovy listy u motoru tece benzin jako kdyz pustim stredne kohoutek vody.

zavada je ted takova:
auto na druhy pokus nastartuju a bezi pres 1100ot/min
jakmile otacky spadnou na volnobeh tak bud auto hned chcipne a nebo spadnou tak otacky ze jde jakoby na 2 valce.a boucha az motor chcipne.
jakmile motor bezi na 1100ot/min tak pridam plyn na maximum vubec se nic nedeje spise se zacne auto dusit az se uplne udusi a chcipne a nebo se stalo ze strilelo do vyfuku.
jakmile prepnu na plyn motor bezi a kdyz vyslapnu na max tak taky bezi,sice to neni tak zivy ale jde za plynem.
pamet zavad prazdna.
Jeste jsem zkusil za palivovou listou odpojit hadicku zpetnou do nadrze ( ma cervenou pojistku a jde od regulatoru ktery je primo na liste paliva) tak z ni nejde zadny benzin.
palivovy filtr je novy.
pamet prazdna.
uz nevim co stim.
dekuji za kazdou pomoc
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Maly tlak paliva?? Vadny cerpadlo? Ucpany vedeni,filtr?
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

hansdob píše:Maly tlak paliva?? Vadny cerpadlo? Ucpany vedeni,filtr?
cerpadlo novy ,dal jsem tam magnetti mareli to se nerozbehlo,tak jsem ho reklamoval a dal jsem novy jiny a ted cerpadlo bezi.Automaticky jsem vymenil palivovy filtr.A to cerpadlo uz netlaci,tolik kdyz na nej dam plus a minus. a odpojim od nej palivovou hadicku u filtru a netece to jak ma.uz to nechapu.
mountune
Přispěvovatel
Příspěvky: 139
Registrován: 26 črc 2017, 09:14
Bydliště: Kladno

Příspěvek od mountune »

Nejsou ucpaný vstřikovače biosračkou? Už jsem se s tim setkal u šetřílka s LPG. Po vyčištění ultrazvukem a natankování benzínu s Vifem jelo zas jak z praku ;)
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

No neteče jak má... nejsem u PC abych rekl kolik ma mit tlak a ten co to má mít to mit musi jinak to nepojede jak ma. i novy cerpadlo muže byt vadny a davat malo. No píšeš že jedno se nerozběhlo tak jsi dal jiny ( novy??? z garáže starší?? ) má ten tlak co má mít?? U LPG se nemění filtr paliva většinou je stejný tlak před a za?? ( neboli je filtr lehce průchozí) jinak jednotka si ho ovládá?? Vse srpen jak má??
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

tak ted jsem udelal testy a zjistil jsem ze to dela i na plyn.

normalne nastartuju a problem je v tom ze otacky vyleti na 1100ot/min,motor bezi bez problemuale po chvily padaji otacky na volnobeh a jakmile to spadne na volnobeh tak se vterinku udrzi a pak uz to nejde.chcipne to a nebo motor uplne rampluje az chcipne.

ted to zacalo psat chybu:

p0171 system rada 1 chuda smes.

odpojil jsem vahu vzduchu a motor bezi na volnobeh,ale jakmile pridam tak se to udusi.Muze to byt vahou vzduchu?
jozef9
Přispěvovatel
Příspěvky: 845
Registrován: 24 bře 2016, 10:51
Odpovědi: 1

Příspěvek od jozef9 »

Skús zmerať kompresiu motora.
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

jozef9 píše:Skús zmerať kompresiu motora.
myslis ze by to mohla delat komprese motoru?pujcim si merak
jozef9
Přispěvovatel
Příspěvky: 845
Registrován: 24 bře 2016, 10:51
Odpovědi: 1

Příspěvek od jozef9 »

Riešili sme podobný problém na autách s plynom (opel, mazda), kompresia na troch valcoch minimum a na štvrtom o 2 menej (podpálené-plyn je plyn), čo sa ušetrilo, teraz ............ ;)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Takhle to bylo věčně, některé motory pro plyn prostě nejsou vhodné, můj synovec koupil Fusion právě s tímto motorem v plynu, už se měnily plyn. ventily a já mám neodbytný pocit, že to teprve přijde...motor má okolo 200000km..Chrochtání o spotřebě ztvrdne po diagnoze závady, už stačí jen vyměnit kat. /který vydržel asi měsíc/, byl za špičkovou cenu... :(
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Ford“