Závěs Scudo

Alfa Romeo, Fiat, Lancia...

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Hošík
Aktivista
Příspěvky: 1078
Registrován: 28 led 2008, 19:16
Bydliště: Královehradecko

Závěs Scudo

Příspěvek od Hošík »

Zdravím pánové. Mám tady sousedovo Scudo 2008 HDI. Vyhnila mu zásuvka pro vlek ten 13ti kolik nebo kolik to je a jelikož tahá pouze obyč vlek tak se ujal řemesla zemědělce a po jezeďácku ji uskřípnul že tam dá 7i kolik. Jenže pak mi to přivezl a na zásuvku jde pouze 15,30 a 31. Ani světla ani nic jiného tam nejde. Je to dostavba Vestfalia, mám podezření že to useknul najednou pod proudem a skratoval BSI, protože ovládací proudy nejdou ani na jednotku elektriky závěsu. To co jde tam, jde i do zásuvky. Někde jsem četl že tyto vícepólové zásuvky v sobě mají nějaký odpor, který když se nezapojí tak zásuvka nejde. Je to pravda? Pokud bych to vyházel a zapojil klasickou 7i kolíkovou zásuvku, myslíte že to bude po zapojení od světel jako se to dělalo třeba u felicií chodit a nic to neodpálí? Díky za rady Petr.
Pešek 307 HDI, Octavia II -největší sráč života
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

ty inteligentní elektroinstalace mají svůj důvod, právě ochrana auta
ty to můžeš napojit na světla, fungovat to bude, ale pokud by třeba na vleku byl nějaký zkrat může to něco vymlátit v autě, na pojistky nespoléhej
jestli prostě najednou ustřihl cvikačkama celej svazek tak je dobrej kaskadér :D
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Bsi by neměla odejít vzadu bude jednotka vleku a ta bude ještě jištěná pojistkou ve předu.Je to její hlavní napájení.Ostatní signáli si veme z can nebo je to napojený na světla
a jednotka si z toho bere jen impulzy.Záleží jakej sistém tam někdo dal a hlavně kam co napojil u těhle zásuvek jsou další kostry a napájení právě pro karavan.Podíval bych se jaká je tam jednotka vleku a našel zapojení určitě si vyhodil jen pojistky pokud dělal pak pokusy se zapojením tak samo mohl odpálit tu jednotku vleku.
Uživatelský avatar
karel4
Aktivista
Příspěvky: 1306
Registrován: 07 dub 2008, 17:15
Bydliště: Nový Jičín a okolí

Příspěvek od karel4 »

Ty dráty musíš zatížit žárovkou,pokud to měříš jen měřákem tak nezjistíš nic
Hošík
Aktivista
Příspěvky: 1078
Registrován: 28 led 2008, 19:16
Bydliště: Královehradecko

Příspěvek od Hošík »

Udělal jsem si zkoušečku ze žárovky H7, aby to mělo odběr a nic. Pojistka u jednotky byla vypálená, ta se vyměnila, ale jediné co ožilo byl proud +30 do zásuvky. Jinak mimo proudu +15 a +30 nejde do jednotky žádný jiný proud. Myslím tím přívod od světel a blinkrů do jednotky. Takže podle toho soudím že jednotkou závěsu to nebude, ale bude to někde odpálené v BSI, protože to je originál z fabriky a svazek vede pod autem dopředu a ne přímo na svazek závěsu jak to bývá.
Pešek 307 HDI, Octavia II -největší sráč života
Uživatelský avatar
matus
Přispěvovatel
Příspěvky: 555
Registrován: 22 čer 2007, 13:15

Příspěvek od matus »

Svetlá a smerovky na aute idú ?!?
Predpokladám že áno tak hľadaj jednotku ťažného ťa bude v prdeli podľa mňa to budeš musieť zapojiť nanovo
Hošík
Aktivista
Příspěvky: 1078
Registrován: 28 led 2008, 19:16
Bydliště: Královehradecko

Příspěvek od Hošík »

Ano světla i směrovky idú. Jednotku jsem našel, ale u ní problém není. Nejdou ovládací proudy už do ní - blinkry a světla. Takže jednotka nezapne a nepošle proudy dál do zásuvky.
Pešek 307 HDI, Octavia II -největší sráč života
Uživatelský avatar
matus
Přispěvovatel
Příspěvky: 555
Registrován: 22 čer 2007, 13:15

Příspěvek od matus »

Tak to nerieš kúp krabičku a zapoj to nanovo
Odpovědět

Zpět na „Italské vozy“