Dojíždím letos zimáky a neplánovaně potřebuji na Slovensko

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Ale ano, to je výše několikrát zmiňováno, pokud chci jezdit rychle a zběsile nebudu jezdit na zimákách,ale běžný řidič na běžný ježdění +/- nemůže poznat rozdíl
Já dojíždím na RAV4 Pirelli Scorpion,mají asi ještě 6mm vzorku ale hučí jako prase tak jsem se rozhodl že je už nebudu sundávat a na zimu koupím nový - ale opět, je to SUV a nedá se porovnávat jízda s Cuprou nebo R-Type že...
Grunt
Přispěvovatel
Příspěvky: 218
Registrován: 21 říj 2013, 16:01

Příspěvek od Grunt »

Za mě bych řekl v létě je jedno co je to za gumu léto zima jezdim furt stejně někdy mě to baví a jedu zatáčky že slíkám gumy a jindy pomalu bez rozdílů v gumech jen mám vysledováno že letní mají lepší spotřebu
Ford Galaxy 1.9TDi 85kw AUY 2002
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Tvl. některj zimák ti nedrží ani prd .. a něktrej jo a jde do...
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

Až 1 listopadu bude +18 a dáš nový měkký zimák 9mm, tak to je teprve zážitek z jízdních vlastností ale dle vyhlášky musí být....Kvalitní sjetý zimák pod 4mm když není 20let starý mi funguje v létě na mé potřeby dokonale, rozhodně ho nebudu vyhazovat. Borce v suprkárách chápu, ty poznají rozdíl ale já si zatáčky líp užiju na dvou kolech... :)
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Jezdit v létě na zimních je pořád lepší, než v zimě na letních. Ale říct, že je to skoro to samý jak na letních je s prominutím pěkná blbost. Zimní v létě jsou na limitu méně předvídatelné, rychle se přehřejí a ztrácí trakci, na mokru je to s nima jak na ledě. Samozřejmě, kdo jezdí jak důchodce, rozdíl nepozná. Rozdíl se pozná hlavně v krizové situaci, když budete chtít někde dobrzdit, nebo se vyhnout. Asi jsem divnej, ale v autě vozím rodinu a vyšší bezpečnost mi stojí za to víc, než uškudlených pár stovek na gumách... Ale ať si každý jezdí, na čem uzná za vhodné :)

PS. Pokud chce někdo celoročně jezdit jedny šlupky, doporučuji Forestem zmíněné Michelin crossclimate - mile mě překvapily. Pokud někdo nebydlí na horách, tak jsou stejně "čistokrevný" zimáky u nás skoro zbytečný, na těch pár dní, co je sníh (v Praze tuplem).

PS2. Na dodávce je věc trochu jiná, protože letní jsou zpravidla C-čkový zátěžový gumy a zimní nejsou takový bláta, takže i v létě fungují někdy paradoxně lépe, ale taky rychle mizí :)
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

Kamarád dostal k vánocům školu smyku ve Vysokém Mýtě a jel tam s autem (dodávka T5) kde měl zimáky na dojetí barumky cca 3mm. Chovalo se to úplně normálně jako ostatní auta na letních a na mokru dokonce líp. I ten komisař kroutil hlavou že to nečekal. Pravda, umělé podmínky, klouzavý povrch, hodně vody ale podle mě ojeté zimní v létě naprosto dostačující a bezpečné pro 90% lidí. Možná na rozpáleném čistém asfaltu rozdíl bude, ale stejně je všude binčus.
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Uživatelský avatar
Zajic
Přispěvovatel
Příspěvky: 113
Registrován: 05 pro 2006, 13:18
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Příspěvek od Zajic »

Tady se nám to nějakej kolík zabývající se testy aut snaží rozmluvit. https://www.stream.cz/meziplyn/10025989 ... jte-zimaky.
Nadšeně komentuje to, co chtěl výrobce pneu potvrdit. A jak velký ty rozdíly jsou.
Já bych naopak řekl, že rozdíly jsou minimální a menší než bych sám čekal. A menší, než rozdíly v testu mezi různými letními gumami. Můj závěr je (i na základě tohoto videa), že je menší zlo dojíždět v létě zimní, než kupovat nějakou lisovanou tmu.
Alhambra 1.9 TDI PD 85kW
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

taky myslím. testy a podobně jsou jen placená reklama..
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“