Auto kolem 100 tis. benzin

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

fekálek píše:Kup si co chceš, já nemám rad problémy a proto nemám rad tuhle exotiku
Bud prosim konkretni: jake problemy jsou s touto "exotikou" (presne tento typ auta) spojeny. Budu rad, kdyz mi to napises.

Problemy jsou se vsim, protoze lidi to jako problemy vnimaji. Lidi stve, ze pneumatiky nevydrzej milion kilometru, vnimaji to jako problem. Pro lidi muze byt problem, ze se na aute, jinak bezproblemovem drzaku rozbije vec ktera stoji 20tis. A hned to porovnavaji se sousedem, kterej na aute neutratil vic nezli 5tis. za jeden dil ... ale jaksi mu nedochazi, ze zatimco jemu to auto slouzilo 4 roky bez jakychkoli investic (nebereme v potaz spotrebni material jako kapaliny, filtry, PHM, gumy, brzdy) ten soused do toho po malych castkach vrazil treba 30 tisic a auto mu stalo za ty 4 roky ctvrt roku v servisu.

Takze ja budu radeji, kdyz budu platit za nejaky dil "nespotrebni dil" u Lexuse 20tis. (nevim ted jaky ale hlavne, me se to tykat nebude protoze jsem si koupil toho "dvojnika") a bude jezdit bez problemu a odstaveni nekolik let nez abych zvolil ten model vyse uvedeneho. A neboj, mam rotackoveho Golfa, provozoval jsem PDckoveho Golfa a vim, ze to nejsou zase takove pripady "bez investic", zvlaste v pripade takoveho stari.

Jinak zjevne jsi to poradne necetl a neprostudoval: ano, muze to byt brano jako exotika ale jak jsem zminil: o problemech nevim. Ostatne, pred koupi jsem stravil spoustu casu hledanim informaci, podkladu a zjistovanim co je na techto vozech problematicke a koukal jsem na ceny spotrebniho materialu. A prave proto jsem se ke koupi uchylil a kdyby to nebyla limuzina tak bych si ho nechal dokud by nas EU nerozdelila.

Kdyz dostanes prilezitost se v takovem voze projet tak si na me vzpomen kdyz pak sednes do koncernu: budes si pripadat jako na kozliku (a sportovani sedacky ti fakt nepomohou).
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Kup si co chceš, jelikož se docela často hrabu v autech, tak nemám rad problémy a proto se snažím vyhnout takovéto a jiné exotice, to je celý. :)
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Fekalek: Exotiku myslis japonce nebo toho francouze? Zkus to napsat konkretne nebo aspon to, co je podle Tebe dobra volba.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

fekálek píše:Kup si co chceš, jelikož se docela často hrabu v autech, tak nemám rad problémy a proto se snažím vyhnout takovéto a jiné exotice, to je celý. :)
Ty ses už někdy hrabal v Lexusu ?? (LOL) Tobě tak fágo
Vždyt seš jenom babrák :-)

Je to magor , pro něj je exotika všechno kromě sračky škody , co mu z nouze dávaj pojebat (rofl)
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

fekálek píše:Kup si co chceš, jelikož se docela často hrabu v autech, tak nemám rad problémy a proto se snažím vyhnout takovéto a jiné exotice, to je celý. :)
Prelozeno do jazyka normalnich lidi: vyhybas se "exotice" protoze ji neumis spravovat - a to je problem, tvuj problem. Problem nesouvisejici se spolehlivosti vozu ktery jsi (soude dle toho, co jsi psal) jeste na dilne nemel.

Takze to nedokazes posoudit ale budes to hanit - taky pristup ... ale priste to prosim te napis rovnou jazykem normalni lidi: bojim se toho co neznam a nechci to poznavat - je to pro me problem a proto je to pro me problematicke.

Proste primer s nadsazkou: jeste jsem nemel zrzku tak si na ni netroufnu (LOL)

@mirek999: Alespon cti co lidi pisou. Ja chapu, ze si tady A6, Jericho a fekalek dopisujou pres temata (a ja se do toho nechtene zacinam necham zatahovat) ale jinak neplytvej casem ostatnich kdyz ani poradne nectes nebo nevnimas psany text. Takze polopaticky: pro nej je exotika Lexus
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Tak jinak, opravím kde co, o tom to není, ale svoje auto opravuji nerad a proto jezdím v tom o čem velmi dobře vím, že se nekazí a když tak dílu všude kotel za hubičku. Jednou ke mě dorazil známej z televize a má Buika, ja říkám, teče ti prasátko, on tak ho vyměň, říkám, jasně šáhnu do regálu neboj. Prostě já potřebuju jezdit, ne si dělat záser, chápeš???? Jinak si kupte sokolíci třeba lexus, já opravdu ne a tim nemyslím že je špatný, já prostě a jednoduše nemám čas na píčoviny (hm)
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Ono zase teraz si ten lexus musim trochu zastat lebo poznam dobre troch co ho maju a neni su to nove auta uz co to maju za sebou a jazdia len vymeny oleja inak nevedia co to servis je cize benzinove motory maju asi velmi dobre si myslim keby ten sedan co som chcel nema zadny nahon uz je doma davno len vozenie pre mna iba na leto.
BMW 330 ix
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Já to nehaním, ale nechci to, stačí???
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Já to nehaním, ale nechci to, stačí???
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

mirek999 píše:Tak opet zmena. Jelikoz to jsou fakt sroty, co se tu prodava a nebo za to chtej nesmysl, tak zvazuji trosku jinou cestu. Jen potrebuju vedet nazor vice lidi, co jim ty auta denne projdou rukama. Jelikoz budu potrebovat i neco na popojizdeni pro zenskou kolem komina. Maly objem a benzin. Jak je to s Cliem III 1,2 55kw? Je to relativne mlade, malo jete auto za malo penez. Proste same klady. Ale konci to pouze u nich? Potrebuju aby to rano nastartovalo ujelo 10km a pak zpet. Ne, ze na tom budu resit furt nejake kraviny a nedostatky. Rocni najezd do 10tis. km. A hlavni je, ze to nehnije. Velke plus. Ty O2 jsou nektere kusy celkem ohnile.
To mě taky zajímá, po Cliu taky koukam. Zaujalo mě, že stojí polovinu, co srovnatelný Polo nebo Fabia. Tak jestli to není úplný bláto, tak skvělý poměr výkon/cena. Musím se s tou 1,2 projet, bojím se, aby to nebyl šnek jako HTP
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

fekálek píše:Tak jinak, opravím kde co, o tom to není, ale svoje auto opravuji nerad a proto jezdím v tom o čem velmi dobře vím, že se nekazí a když tak dílu všude kotel za hubičku. Jednou ke mě dorazil známej z televize a má Buika, ja říkám, teče ti prasátko, on tak ho vyměň, říkám, jasně šáhnu do regálu neboj. Prostě já potřebuju jezdit, ne si dělat záser, chápeš???? Jinak si kupte sokolíci třeba lexus, já opravdu ne a tim nemyslím že je špatný, já prostě a jednoduše nemám čas na píčoviny (hm)
Ale ten pán patrně zase nemá čas se trápit v nějaké Fabii..Srovnávat Buick s Fabií je jako srovnávat Trabanta s žebřiňákem.. :)
nepropadat panice...
burton.b22

Příspěvek od burton.b22 »

Ted tady mám twingo 1.2 a super autíčko do města jezdí se mi sním líp než s yarisem.
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

jericho-3 píše:
fekálek píše:Tak jinak, opravím kde co, o tom to není, ale svoje auto opravuji nerad a proto jezdím v tom o čem velmi dobře vím, že se nekazí a když tak dílu všude kotel za hubičku. Jednou ke mě dorazil známej z televize a má Buika, ja říkám, teče ti prasátko, on tak ho vyměň, říkám, jasně šáhnu do regálu neboj. Prostě já potřebuju jezdit, ne si dělat záser, chápeš???? Jinak si kupte sokolíci třeba lexus, já opravdu ne a tim nemyslím že je špatný, já prostě a jednoduše nemám čas na píčoviny (hm)
Ale ten pán patrně zase nemá čas se trápit v nějaké Fabii..Srovnávat Buick s Fabií je jako srovnávat Trabanta s žebřiňákem.. :)

Já to chápu, to je jasný, jen jsem tím chtěl říct, že na takový auta se věci jen tak vedle v regále nebo na kdejakym vrakecu neváleji tak jako na fobii
Uživatelský avatar
kecka
Přispěvovatel
Příspěvky: 545
Registrován: 19 kvě 2007, 21:24
Bydliště: Kousek od Ostravy

Příspěvek od kecka »

turbo kamna power píše: To mě taky zajímá, po Cliu taky koukam. Zaujalo mě, že stojí polovinu, co srovnatelný Polo nebo Fabia. Tak jestli to není úplný bláto, tak skvělý poměr výkon/cena. Musím se s tou 1,2 projet, bojím se, aby to nebyl šnek jako HTP
Mám sice Clio II rok 2004 1,2 43KW a jako přibližovadlo super... No výkon žádný divočák to není asi jako HTP Jednoduchý motor , nenáročné na údržbu ( standardní) ..... :) 8)
Fabia II RS 132kw Combi
Clio II 1.2 brutal 43kw
Polo 6R mazel ženy :-)

EX Roomster TDi 184ps
Moravia Tuning soft :-)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“