Bosch - vrtáky 5% Co - čína hadr.

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

lt.kubosh
Aktivista
Příspěvky: 2052
Registrován: 23 led 2006, 19:23

Bosch - vrtáky 5% Co - čína hadr.

Příspěvek od lt.kubosh »

Tak jsem koupil sadu vrtáků. Chtěl jsem něco slušnějšího na takové to domácí vrtáni. V kamennym obchodě (prodejce zatím nepíšu) uvidíme jak se postaví k reklamaci.

Bosch 5%Co... ležela na polici. Dneska jsem jí vytáhl. Potřeboval jsem do 8.8 šroubu vyvrtat asi 6mm hlubokou díru.

Vzal jsem akuvrtačku a 1,5 zkusil předvrtat, a vrták se doslova rozpad podélně. Říkám si debil - neumíš vrtat, uhnul jsi a zlmil to. Vzal jsem 3,5 a vrtám a po pár mm nic. Vytáhnu a vrták se koukám obrousil a doslova narovnal.

Tohle jsem ještě neviděl. Tohle přece nemůže udělat žádnej vrták natož kobalťák... (hm)


Obrázek
Obrázek
Dodge Challenger 6.4 V8
(Proč 6.4? Protože nedělaj 6.5!) :D
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

lt.kubosh
Aktivista
Příspěvky: 2052
Registrován: 23 led 2006, 19:23

Příspěvek od lt.kubosh »

Trump ma pravdu, at jde Cina se svejma srackama do prdele. Jak tohle muze Bosch vubec zaradit do portfolia?!

Ten sroub nebyl komunistickej po dedovi, ani vymontovanej ze Zil, ten jsem koupil v Hornbachu, ten bude splnovat 8.8 pevnost o kozy vietnamky u nas ve vecerce.
Navic, jak rikam, vrtal jsem akuvrtackou, takze ani, ze bych ho jak lempl utavil.
Dodge Challenger 6.4 V8
(Proč 6.4? Protože nedělaj 6.5!) :D
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ono se jim vše vrací, naučili Číňany své finty, půjčili jim svá loga a čínské šmejdy otrávily Evropu.A postupně si budou rvát vlasy a zjistí jako dnes Trump, že si s nimi Čínani vytřeli zadek..Já tyhle pozlacené vrtáky znám a vím, o co gou. Dnes každá sračka je HI-TECH a Professional , takže význam nejen slov se ničí a proto je dnes tak používané slovo JAKOBY, které situaci přesně popisuje. Já jsem dodnes rád, že mám bednu šroubů made in Třetí říše, kde jsou ocelové snad všechny a dodnes z nich čerpám....
nepropadat panice...
d.d.t
Přispěvovatel
Příspěvky: 388
Registrován: 16 říj 2007, 06:44
Bydliště: litvinov

Příspěvek od d.d.t »

Hele ja to presne znam vrtaky kapitola sama pro sebe 4z5v hajzlu a patej jede uz treti mesic ...nerezovy vruty pulka z krabicky tupa spice po zatoceni do dreveny listy druha krabka ok bez problemu a pak si kup neco tzv kvalitnejsiho kdyz treba jen jeden nerez vrut stoji 3kc (LOL)
Uživatelský avatar
Eric_
Přispěvovatel
Příspěvky: 229
Registrován: 22 bře 2010, 19:38

Příspěvek od Eric_ »

Je to ako s prebalovanými kurčatámi ...

Nechcem sa zastávať Číňanov, ale, predajcovia mnohokrát odrbávajú a objednávajú šmejd, predávajú ako original, naháňajú len zisk.

Potom všetci nadávame na Čínsku kvalitu. Keď sa pozriete čo sa postavilo v Číne, čo dokážu, nie sú až taký neznalý a neskúsený.
povedal by som kto čo chce Číňan urobí , vyrobí, problém je že predajcovia nám to servírujú.
Uživatelský avatar
dhfool
Aktivista
Příspěvky: 2963
Registrován: 05 kvě 2009, 18:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dhfool »

To se mi stalo při vrtání do dřeva! Čuměl jsem jak puk, že se dá vrták natočit na druhou stranu a ve dřevě!! Soudruzi někde udělali chybu... (LOL)
Škoda Fabia SDI - Žihadlo Edition
Škoda Superb II 1.8 TSI DSG-7
SuperVAG Comfort VW/PSA 2017
BMW DIS/GT1 v57 /ISTA D
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

vrtaky su problem...ako všetko kovové, čo má byť troška viac kvalitné.

POsledne berem WURTH....70€ škatulka...ale ani to nie je uplne držiak.

bezne vrtaky typu bosch a makita su odpad....
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1366
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

Pánové, kdysi sem nástroje na obrábění kovů vyráběl a cajk, nikdo si nikdy nestěžoval. Dneska s nástroji na obrábění kovů obrábím, a je to k blití co se dokáže vyrábět za šrot, jak nástroje tak matroš :blbe:
Člověk se pořád učí.
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

sprostá spotrebná doba....
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Dneska i před nákupem "značky" v kamené prodejně aby si člověk povinně udělal průzkum trhu, což mu pak může něco napovědět ...

Autorizovaný prodejce s odkazem z Bosch stránek, doporučená nezávazná 41,93€, on ji má za 17,99€ a jistě to nedotuje ...
https://www.reidl.de/bosch-18tlg-toughb ... tner_id=cc

No a na už odkazovaný Toolstop to maj dokonce třeba jen za £12, to je cca 13-14€ ...
burton.b22

Příspěvek od burton.b22 »

Já jsem koupil vrtáky v lídlu a jsem mile překvapen jak budou zase vezmu do zásoby.
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Nákupčíci Schwarz Gruppe = Lidl maj občas úspěch a jejich Parkside pak něco vydrží, klucí od Bosche se tady evidentně spálili a nakoupili šunt. Prostě značky už delší dobu nejsou vždy záruka kvality a platí to v čím dál větším rozsahu výrobků ...
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jak tady někdo psal, samozřejmě i Čína umí dělat kvalitní věci, ale problémem je, že odbyt mají právě ty sračky, i když dotyčný je pak zklamán, že u Profesionall očekával kvalitu a ona není...To je to matení pojmů a mě nejvíc štve, že známé značky to mají na háku, i když jim to dělá ostudu...asi na těch sračkách mají vejvar, který jim to kompenzuje..Číňané už to maskují značkou PRC , což je Čínská lidová republika..Made in _China už není v kurzu..Problém Číny je, že neuznává duševní vlastnictví, takže vše ihned zkopíruje, /samozřejmě tím se naučí a vidí, v čem je ten trik/a je jí fuk, co si majitel-vynálezce-výrobce myslí a nejen to, že třeba i zkrachuje...My jsme si díky Číně často pomohli , když jsem si kupoval čínskou zdviž, moc dobře jsem věděl, že tu levnost musel někdo zaplatit, ale bylo mi to fuk..Takže jsme v tom všichni, ušetříme, ale ojebeme někoho jiného.. :(
nepropadat panice...
lt.kubosh
Aktivista
Příspěvky: 2052
Registrován: 23 led 2006, 19:23

Příspěvek od lt.kubosh »

Rayx píše:Dneska i před nákupem "značky" v kamené prodejně aby si člověk povinně udělal průzkum trhu, což mu pak může něco napovědět ...

Autorizovaný prodejce s odkazem z Bosch stránek, doporučená nezávazná 41,93€, on ji má za 17,99€ a jistě to nedotuje ...
https://www.reidl.de/bosch-18tlg-toughb ... tner_id=cc

No a na už odkazovaný Toolstop to maj dokonce třeba jen za £12, to je cca 13-14€ ...
Ted nechapu, co naznacujes. P/N jsou odlisne. Ty davas odkaz na HSS-G a ja mel HSS-Co.

Je to presne o tom, k moci se dostane nejaky manazer, ktery 50 let budovanou duveru ve znacku vymeni, za zisk behem sveho trileteho obdobi. Pohrbi znacku, vyplati se mu padak vypocitany na zaklade kratkeho horizontu a jde skodit dal.
Bohuzel to nereflektuje setrvacnost firem, pokud neco podela, tak se to projevi za 2 roky. To uz skodi jinde.
Dodge Challenger 6.4 V8
(Proč 6.4? Protože nedělaj 6.5!) :D
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“