Touareg 2006 3.0tdi 165kw nechce spustit regeneraci

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Tunningkiller
Přispěvovatel
Příspěvky: 609
Registrován: 19 dub 2008, 20:52

Touareg 2006 3.0tdi 165kw nechce spustit regeneraci

Příspěvek od Tunningkiller »

Chlapi už jsem v koncích. Začalo to prasklinou v intercooleru. Přítelkyně potřebovala jezdit tak se stim najeto asi 100km. Hlásilo to všechny mozny čidla ale hlavně váhu vzduchu. Díru v Ic jsem zalepil protože potřebujeme přes svátky jezdit. Po zaměření hlásí jednotka filtr pevných částic nadměrné zanesen. V bloku 104 pole 3 píše vis ze může být max 68g píše mi to po startu 5 a vyleze to na volnobeh na 18-20. A regeneraci to píše před 320km. Doma než jsme jeli mi to ukazovalo 50 g. Rozdilovy tlak 50mbar. Důležité je ze mi nejde spustit regenerace přes vag dám bezpecnostni přístup. Zadam kód 10016 dle visu je možnost dvou kódu zkoušel jsem oba a nic. Neplatný kód. To stejné jsem zkoušel prez Delphi zadal jsem přístup zvedli se otáčky ale po chvíli normál volnobeh. Takhle jsem to zkoušel několikrát a nespustí se celá regenerace. Nemáte nějaké nápady. Snažím se rozchodit ODIS pokud ani to nepomůže půjde filtr ven asi[/i]
Touareg 7L 3.0 set up 300PS
Passat B6 2.0 CR 103kw + chip Haldex, executive
Pašík AFN,syncro,S764, turbo 96kw,EGR off,Kat off, 11mm hlava, , chip.
Skoda Rapid 4,2 220kw
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

a ked repasujes filter potrebujes tak isto spravit regeneraciu a novu hodnotu popolčeka.

Nejde ti to lebo existuju jednotky a verzie softov ktore bud vyzaduju flash alebo proste original ODIS, pripadne spravnu verziu odis aby to šlo.

Zanes to niekam kde sa tomuto venujú, spravia ti to.

VIS/DELPHI/VCDS su na niektore veci krátke
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
Tunningkiller
Přispěvovatel
Příspěvky: 609
Registrován: 19 dub 2008, 20:52

Příspěvek od Tunningkiller »

Mám to domluvené na pondělí. Možná toho odise rozjedu sam. Mám vše i nainstalováno ale nemám patch. Asi mi to smazal antivirus nebo nevím. Kdysi jsem ho koupil a ani pořádně nepoužil. Je to hrozně zdlouhavé a pomalé. Hlavně ale at to funguje
Touareg 7L 3.0 set up 300PS
Passat B6 2.0 CR 103kw + chip Haldex, executive
Pašík AFN,syncro,S764, turbo 96kw,EGR off,Kat off, 11mm hlava, , chip.
Skoda Rapid 4,2 220kw
Tunningkiller
Přispěvovatel
Příspěvky: 609
Registrován: 19 dub 2008, 20:52

Příspěvek od Tunningkiller »

Turek už letí zase jak z praku. Hold věci ani lidé nejsou dokonalí. Je potřeba dodržet všechny podmínky co píše vis a regenerace se pustí přes kódování 2 zadat kód 10016 a valí regenerace. Pro dosažení teploty je potřeba držet plnej plyn a čekat až dosáhne teplota filtru pevných částic na hodnotu alespoň 320 stupňů. Potom pustit regeneraci ručně přes kódování 2. Nutno mít zaple všechny spotřebiče. Zařazeno P a zabrzdeno. Potom sledovat průběh regenerace a teplotu. Regenerace mi valila tak 30minut. Smazal jsem paměť závad a je hotovo:)
Touareg 7L 3.0 set up 300PS
Passat B6 2.0 CR 103kw + chip Haldex, executive
Pašík AFN,syncro,S764, turbo 96kw,EGR off,Kat off, 11mm hlava, , chip.
Skoda Rapid 4,2 220kw
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“