jak opravit steklou barvu

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

jak opravit steklou barvu

Příspěvek od oregan »

Ahoj stalo se mi ze mi na dvou mistech pri lakovani auta ze mi stekla barva,a nechce se mi kvuli tomu znova strikat dva dily,da se stim neco udelat? napriklad vybrousit kapanec a lestickou vylestit lak? nebo to nepomuze? mate nekdo stim zkusenost?
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

Jak moc? Foto by nebylo?
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

NOVON píše:Jak moc? Foto by nebylo?
je to cerna a je to na kapote je to jeden vetsi stekanec
tom hanks
Přispěvovatel
Příspěvky: 254
Registrován: 27 črc 2015, 21:08

Příspěvek od tom hanks »

Jestli to chceš brousit a leštit tak nejdřív nechat několik dní pořádně proschnout - nepíchat nehtem ! jestli je to hodně tak se to dost sníží a bude to koukatelný ale ta čára od nehtu by nezmizela,bez předchozích zkušeností s broušením a leštěním bych se zrovna na tak velké rovné ploše jako kapota neučil.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19326
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

ve kterém místě to je ?
je to Decklak nebo báze a lak ? ( metla )
Co je to za barvu - ředidlovka nebo voda ?
Bravomv
Přispěvovatel
Příspěvky: 139
Registrován: 17 říj 2017, 19:31

Příspěvek od Bravomv »

Stříkám motorky akrylem (spousta drobných dílů). Pokud to trochu steče, dá se to opatrně vybrousit a přeleštit. Nejprve ale nechat pořádně proschnout, týden i více. Pak brousím jemným smirkem 2000 nebo 3000 pod vodou, ale opatrně. I tak jemným smirkem se můžeš rychle probrousit. Musíš brousit pouze tu vystouplou stečeninu. Když to srovnám na výšku okolního laku, tak opatrně, jemně, přeleštit pastou na laky, zase jen to broušené místo a malé okolí kolem opravy. To vše platí za předpokladu, že to nemáš stříklé např. metalízou a krycím lakem.
Diletant_a_Laik
Přispěvovatel
Příspěvky: 318
Registrován: 07 říj 2011, 10:16

Příspěvek od Diletant_a_Laik »

jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

To jsem z toho blázen, nanese tam kyt, který téměř veškerý obrousí a pak leští, leští a udělá z toho zrcadlo...Lakýry jsem vždy obdivoval, je to věda a je potřebný talent, bez kterého to nejde..Už se do toho ani nouzově nebudu s.át.. (LOL)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19326
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Dělám technologa a kvalitare ve firmě co vyrábí dveře na vlaky a je to mazec co všechno se dá opravit/zapravit bez nutnosti prelaku (crazy)
Diletant_a_Laik
Přispěvovatel
Příspěvky: 318
Registrován: 07 říj 2011, 10:16

Příspěvek od Diletant_a_Laik »

jericho-3 píše:To jsem z toho blázen, nanese tam kyt, který téměř veškerý obrousí a pak leští, leští a udělá z toho zrcadlo...Lakýry jsem vždy obdivoval, je to věda a je potřebný talent, bez kterého to nejde..Už se do toho ani nouzově nebudu s.át.. (LOL)
Myšlenka je ta, že jemným kitem si ochrání okolí stékance proti probroušení. Když kit zmizí, je předpoklad, že na původně stečeným místě je stejná vrstva laku jako v okolí. Každopádně to má hodně v ruce a ve voku. Radost se na tohohle chlápka dívat.
O to víc mě sere, když vidím díla některých rádobylakýrů, protože když se chce a neojebe se příprava, jdou opravdu skoro zázraky
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“