A6TDI doporučuje do skříně PP90 prosím o názory

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

A6TDI doporučuje do skříně PP90 prosím o názory

Příspěvek od fekálek »

A6tdi mi tu furt předhazuje, že když je převodovka mrtvá na synchrony atd je super do ní nalejt PP90, co na to místní borci ;) Třeba se poučím
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

To si snad říkal ty v údržbě . ne ? :D A tam psaly , že se to nehne ani na roztlač (rofl)
Já ani nevim co je to za olej ...
Tak tu nepřekrucej nebo se z toho zblázníš jako jelito .
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Necouvej a buď chlap. Stůj si za svým názorem, já za ním stojím a jestli se pletu a takový borci jako je Huml a podobně mě přesvědčeji, přiznám, že jsme se pletl. ;)
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

Co je na PP90 špatnýho?
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Biimbo píše:Co je na PP90 špatnýho?
Dát ho do fabia 1.4 TDi když mu škrká dvojkovej synchron? Nebavíme se jestli je dobrej, ale do čeho, v zetoru 3311 bych problám taky neviděl
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Biimbo píše:Co je na PP90 špatnýho?
Mogul je to chlape .
feku , styd se . tohle nalej starý do frytáku. (LOL)
ne do koncernu
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

PP99 je hustý olej, určený pro vozidla se studenější pracovní teplotou. Takže do moderních aut se fakt nehodí. Používá se do traktorů, kdy nevykazuje takové průsaky jako řidší oleje. (hm)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

To se ještě vyrábí jo ? (noteeth)
Jsem to léta neviděl....
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

mogul (paramo) byl jednu dobu dodavatel motoráků do prvovýroby do Škodovky,kdoví jestli pořád není.
PP90 se lil i do tatrovek do náprav i převodovek kde žádný průsaky nehrozí a ty nápravy se echt ohřívají a jsou echt zatížený.
Určitě se tím převodovka nepopraví. Jen při ceně 100kč za PP90 vs 200kč za litr třeba Liqui moly je asi kravina zkoušet jestli budou fungovat správně další synchrony.
Kámošovi taky říkali nelej olej do náklaďáků do svýho PD ASZ, odejde ti vačka a hydra a zadřeš to. Měl ho v práci za pět minut strachu a auto mu jezdilo 4 nebo 5 let než ho prodal a co s tím vyváděl za psí kusy. A na motor nesáhl.
Nejsem zastáncem těchto záměn, držím se osvedčenýho Mobil1 do všeho. Ale když kolikrát vidím na co lidi jezdí a bez problémů a pak na druhý straně ty co to řeší a problémů mají víc, tak nevím co je správně.
Bývalky táta s BMM 4x4 jezdil do škodovky od 2006 do 2008, po záruce mu měnil olej kámoš v jeho servisu. Celý léta mu tam lil 505.01. Auto mělo v 2013 když jsem mu olej měnil já 260 tis km a původní DPF.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Ty motorový oleje jsou fakt hodně o výměnách,můj děda starej motorkář říkával specifikace taková nebo taková je málem jedno,hlavně aby tam olej byl a nebyla to pětiletá vazelína..
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Tady byla pointa, že ten olej je hustej a neřadila na to v zimě ani š 120, neumím si představit jak bude řadit fabie, jinak o kvalitě oleje nepolemizuju, ta asi špatná nebude, jen je ten olej tak trochu hustej
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

No to byly ještě starý časy . Na co se dá narazit dnes je mor.
A motory taky mají nějaký nároky , ne jak Spartak z 55 roku .
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

fekálek píše:Tady byla pointa, že ten olej je hustej a neřadila na to v zimě ani š 120, neumím si představit jak bude řadit fabie, jinak o kvalitě oleje nepolemizuju, ta asi špatná nebude, jen je ten olej tak trochu hustej
Bohužel dnešní PP 90 už není to co kdysi,/ je to podstatně řidší/ takže klidně, samozřejmě ne u nějakých extra voňavek..Dnes se člověk podívá na vinětu, zda nekoupil jiný olej, dávám to do převodovek starých strojů a PP90H do diferáků motorek..A přemýšlím, kde sehnat olej PP 44 nebo ruský olej do diferáků, protože mnohé vozy jezdí jen v létě...Také jsem míchal PP90 s vazelínou 00, ohřál to na kamnech, zamíchal a měl jsem jistotu, že ten med nedopustí žádnou nepřístojnost. :)
nepropadat panice...
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

jericho-3 píše:
fekálek píše:Tady byla pointa, že ten olej je hustej a neřadila na to v zimě ani š 120, neumím si představit jak bude řadit fabie, jinak o kvalitě oleje nepolemizuju, ta asi špatná nebude, jen je ten olej tak trochu hustej
Bohužel dnešní PP 90 už není to co kdysi,/ je to podstatně řidší/ takže klidně, samozřejmě ne u nějakých extra voňavek..Dnes se člověk podívá na vinětu, zda nekoupil jiný olej, dávám to do převodovek starých strojů a PP90H do diferáků motorek..A přemýšlím, kde sehnat olej PP 44 nebo ruský olej do diferáků, protože mnohé vozy jezdí jen v létě...Také jsem míchal PP90 s vazelínou 00, ohřál to na kamnech, zamíchal a měl jsem jistotu, že ten med nedopustí žádnou nepřístojnost. :)
Vše je ok, ale nalejt do do skříně u fabie?
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

jericho-3 píše:
fekálek píše:Tady byla pointa, že ten olej je hustej a neřadila na to v zimě ani š 120, neumím si představit jak bude řadit fabie, jinak o kvalitě oleje nepolemizuju, ta asi špatná nebude, jen je ten olej tak trochu hustej
Bohužel dnešní PP 90 už není to co kdysi,/ je to podstatně řidší/ takže klidně, samozřejmě ne u nějakých extra voňavek..Dnes se člověk podívá na vinětu, zda nekoupil jiný olej, dávám to do převodovek starých strojů a PP90H do diferáků motorek..A přemýšlím, kde sehnat olej PP 44 nebo ruský olej do diferáků, protože mnohé vozy jezdí jen v létě...Také jsem míchal PP90 s vazelínou 00, ohřál to na kamnech, zamíchal a měl jsem jistotu, že ten med nedopustí žádnou nepřístojnost. :)
Vše je ok, ale nalejt do do skříně u fabie?
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“