Autokelly, dodávka objednaných dílů, jak to máte?

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

No, zrovna v sobotu žhavky na transita 2016,výměna na počkání ( nic moc sundat sání atd ) v krabičkách Beru nějaký starý starý začouzený jebky,tak se klidný kolega fakt už nasral a i v sobotu volal obchoďákovi, odpo tam byly nový žhavky...
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Ještě k tomu tlumiči Starline v krabici Monroe, čekal jsem, že prodavač tu krabici nějak vyřadí a ne, dal to zpět a říkal, jestli budu chtít druhej, ať si objednám dva, že tenhle bude na pobočce.
A koukám na e-shop opravdu je na pobočce skladem k prodeji.
Takže on i tenhle přístup situaci 2x nepomůže :roll:
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

dojde tam nejaký jouda a prodavač mu "spravý cenu" ten to zebere. Mne kolkokrat vola veduci z pobočky že díl došel v šalátove krabičke nech si ho kuknu a dam vedet učet pošlu až potom
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Josefbmw
Sběrač informací
Příspěvky: 48
Registrován: 24 lis 2018, 12:03
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od Josefbmw »

A ta cena dílů na živnosťák je ještě nižší než za kolik se to dá sehnat po eshopech typu autorozvody atd.?
Šlo by uvést konkrétní příklad?
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

To ses asi chtěl zeptat spíše v tomhle vlákně, že?
https://dieselpower.cz/forum/viewtopic. ... 51#1274051
amg124
Přispěvovatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 led 2012, 09:35
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od amg124 »

Já nejsem profík, ale v rodině máme tři auta o která se starám a dělám i nějaké ty opravy - brzdy, tlumiče, výfuk atp. Dřív jsem bydlel v Ústí n/L teď dva roky v Trutnově. A ani v jedné pobočce jsem neměl nikdy žádný problém. V UL jsem sice pociťoval větší ochotu a snahu pomoct, poradit, ale jen do doby než se tam změnila parta. Pak tam byl spoleh jen na dva původní zaměstnance, ten zbytek byl jak když do té doby prodávali v cukrárně. Nebavím se o cenách, něco je za zajímavý peníz něco raději koupím jinde. Takže si myslím, že to je jako všude o lidech a ne o tom, že vše co je autokelly je špatně.
ex-MB 124 AMG 3,2l 24V, VW Golf I 1,6D, Seat Toleto 1,9 SDi, VW Passat B4 1,9TD, MB C-klasse, S202, 2,5TD, Škoda Felicia Combi 1,9D, Fiat Brava 1,9D, Citroen Berlingo 1.9D, Renault Laguna 1.8 16V, VW T4 Doka 1.9D

Mazda Fighter 2.5TD 4x4
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ano, říká se, že když je tam parta neochotných šmejdů, tak nového slušného postupně vyštípe a naopak. Pokud to vedoucí-majitel nechá být , postupně se to může převážit ůplně naopak. Většina lidí požaduje perfektní ceny a kvalitu, bohužel často oni vytváří problém..Ty scény zákazníků na vyšší ceny než na internetu, a dokonce požadavek zákazníka, aby prodejce objednal díl z internetu a pak jej zákazníkovi prodal za tu samou cenu , a když prodejce namítl, takže já vám zaplatím poštovné..zákazník to považoval za normální..Stál jsem vedle a koukal jako tele. Nebo zastaví voňavka M Benz a zákazník kupuje žárovku a nadává obsluze, že je o 4 koruny dražší než čekal, člověka umrtví. Nejlíp to dělá autorizák, spletl ses, nelíbí se ti to, táhni..nic nebereme zpět, a že nemáme? Koho to se.e..A pak ti prodají v origo pytlíku čínu... :(
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
uiqjirka
Aktivista
Příspěvky: 1291
Registrován: 29 úno 2008, 16:17

Příspěvek od uiqjirka »

Autorizak ti proda, tak jak to chodi ze skodovky a spousty veci se v cine dela,ale je rozdil delat/skladat v cine a cistokrevna cina, jestli to tvoje koule na krku pochopi.
Ano pokud si zakaznik objedna spatny dil, je to jeho problem, skodovka to take zpet nebere, tak proc by mel autorizak to brat zpet, nest chybu zakaznika. Jsi upadnul na hlavu.
Komunismus davno skoncil soudruhu Jericho.
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

Josefbmw píše:A ta cena dílů na živnosťák je ještě nižší než za kolik se to dá sehnat po eshopech typu autorozvody atd.?
Šlo by uvést konkrétní příklad?
kopíruji sem, nevím proč se to přidalo k jinýmu tématu.

já udělal teď registraci v kelly a co se týká starterů,vstřiků, alternátorů, tak ceny jsou nižší jak na internetu. Nevím co tam nastavili, ale beru teď hlavně tam. Třeba nový bosch (ne xchange bosch) vstřik na 3.0 tdi za 4900 vč. daně. Filtry od Mannu za stejný peníze jak na netu. Dělal jsem dřív v dílech na náklaďáky u konkurence a doteď tam mám nejvyšší slevy a vím že u toho byla marže 15-20 procent. A v kelly to vycházi ještě levněji o 10 procent. Ne všechno samozřejmě. Ale když porovnám ceny Elit, intercars a kelly, výchází kelly nejlíp a v něčem líp jak na netu. Na netu beru jen na svoje auto, tam se musí šetřit nejvíc ale kolikrát než čekat na poštáka ketrý zazvozí v moment kdy ještě spí nebo zrovna usínají děti, nebo pak jezdit na výdejnu ,tak když není uspora v řádech tisíců, prdím na internet.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Ceny jsou o domluvě s obchoďákem na základě odběrů se dostaneš opravdu na sranda ceny,největší paradox je to že veškerá konkurence stejně není, třeba k nám vozí Elit auto z Autokelly ( stejnej majitel ) takže asi tak (noteeth)
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

Stahl, elit, kelly jedna firma, jeden sklad. Od tý doby co tomu tak je, není problém origo dílů, když náhrada neexistuje a vidíš to hned s aktuální cenou. Někdo říká že Stahl ČB má závozy z DE, ale nevěřím tomu.
Mě spíš přijde že když přijde někdo nový, dáme mu rovnou dobrý ceny. A starýmu když to vyhovuje, tak to tak necháme. Jako u telefonních operátorů, někdy i u pojistek atd.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Biimbo píše:Stahl, elit, kelly jedna firma, jeden sklad.
Stahl CZ už asi ne, to je dnes, od 2/2020 už jiná grupa ;)
Sourozenec v CZ je jen APM, oba pod SAG
https://www.sag-ag.ch/de/media-and-news ... utors.html
https://www.sag-ag.ch/de/media-and-news ... -sale.html
https://www.sag-ag.ch/de/gesellschaften ... aften.html

Elit a AutoKelly pod LKQ
https://www.autokelly.cz/page/AboutUs
https://www.autokelly.sk/page/AboutUs
https://www.lkqcorp.com/lkq-global_about-us/europe/

takový přesuny ale nekončí, je to velký klubko ...
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

uiqjirka píše:Autorizak ti proda, tak jak to chodi ze skodovky a spousty veci se v cine dela,ale je rozdil delat/skladat v cine a cistokrevna cina, jestli to tvoje koule na krku pochopi.
Ano pokud si zakaznik objedna spatny dil, je to jeho problem, skodovka to take zpet nebere, tak proc by mel autorizak to brat zpet, nest chybu zakaznika. Jsi upadnul na hlavu.
Komunismus davno skoncil soudruhu Jericho.
Takže když si koupím obal termostau a trubky z PVC k tomu a ono se to "rozteče " a zmenší v reakci s růžovou kapalinou tak, že to maže jako brikety, tak je to o.k.? Nemel nic o komunismu , ty primitive, právě tvé chování, zvyky a vychloubání je ten pravý obraz čehůna z doby minulé.
nepropadat panice...
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

Rayx píše:Je to hnus, nechápu, že to při vratkách obchodník nekontroluje. Takovej odběratel, kterej by to jednou zkusil, ten by měl ztratit okamžitě slevy ne-li něco dalšího ... V automotive se jede na to, že dodavatel dodává 1A díly a proto automobilky šetří na kontrole při vstupu, když dodá aušus, tak všechny náklady by měli jít za ním. No a v aftermaketu pak ojebávači takhle využívaj systém objednej víc variant a vrať co nepotřebuješ ...
Nejsou kapacity pro kontrolu všech krabiček, těch vratek jsou mraky denně a neznalý skladník to ani nepozná.
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Skladník to kontrolovat nemá, kontrolu má provádět už přebírající pracovník, na krámu, rozvozce, obchoďák atd. Nový vs. použitý díl pozná, záměnu za cizí díl snad taky ne? Holt nejsou malá fima, lidí spoustu, systém dovolí x věcí ...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“