Nafta Tank Ono

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Jarda_6
Přispěvovatel
Příspěvky: 124
Registrován: 23 čer 2011, 20:36

Příspěvek od Jarda_6 »

NOVON píše:
Jarda_6 píše:EO + VIF už osm let, naprostá pohoda. Jednou za rok dám motoru spolknout pouze pixlu zimního VIFu na místě na vyčištění vstřiků, srovná to korekce.
Proč zrovna zimního?
Protože zimní podle výrobce více rozpouští nečistoty a parafíny, letní zase snižuje pěnivost. Jak jsem koupil, prodávám. Skutečně to funguje, motor na to aditivum běží jako hodinky a korekce to srovná. Občas prošlápnu plyn, je to akce asi na půl hodiny.

Stando, zkus to. Budeš překvapen. ;)
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

Nekdo nekde psal prave ze by se to takhle silou nemelo delat. Tak sem se do toho nikdy nepustil. Ale asi to nekdy zkusim az bude cas.... ;)
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
Jarda_6
Přispěvovatel
Příspěvky: 124
Registrován: 23 čer 2011, 20:36

Příspěvek od Jarda_6 »

V tom případě mám mezery ve vědomostech nebo jsem barbar. :)
Dělám to tak už osm let, 140 tis. km.
Ať mě někdo poučí, já nejsem automechanik.
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Zkoušel jsem takhle čistit jedno PD, kde už byly stejně vstřiky KO, motor běžel asi minutu, pak začal haprovat volnoběh a zdechlo to a už nešlo natočit :? ale když jsem to dal zpátky na naftu, tak auto ještě chvíli jezdilo, něco málo to pomohlo.
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
balon
Přispěvovatel
Příspěvky: 107
Registrován: 13 led 2016, 07:35

Příspěvek od balon »

U ono taky obcas tankuju, vetsinou davam vif, ale stalo se, ze se zapomel a taky to jelo. Jinak este se zeptam na to proplachnuti vifem. To odpojite u filtru (pred cerpadlem) a date do plechovky privod i zpatecku a nechate nakou chvili bezet? Nebo zpatecku vyvedete jinam? Taky sem to slysel a nak sem tomu nikdy nevenoval a tedka uz nevim jak to bylo
Jarda_6
Přispěvovatel
Příspěvky: 124
Registrován: 23 čer 2011, 20:36

Příspěvek od Jarda_6 »

Přesně tak, plechovka VIFu a z ní dvě hadice, jedna na čepadlo, druhá na zpátečku. V té zpáteční mám malý palivový filtr. Čerpadlo se musí zalít a taky nezapomenout vyndat pojistku pro podávačku. :D Motor na to běží jako hodinky.
Uživatelský avatar
nogis
Aktivista
Příspěvky: 3535
Registrován: 29 led 2008, 19:32
Bydliště:

Příspěvek od nogis »

Táta tankuje na ONO standartní naftu bez jakýchkoliv aditiv dlouhý roky bez jediného problému.
Posledních 5 let Passat CC, najeto 300tkm bez jediného problému.
Teď poslední půlrok Kodiaq 30tkm to samé.
VW Passat B8 variant R-line, CUAA 218kW/591Nm
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

My co máme jednoduché stroje a nemusíme absolvovat "kurzy kvality paliva a jejich používání" tankujeme kdekoliv s úsměvem, naše trysky si chrochtají a i přesto dáváme aditiv , hlavně v zimě..ONO mám nedaleko a oba stroje jinam nechtějí, bohužel tato firma jako mnoho podobných má na háku vzduch, který je zadarmo a co je jim do toho, že zákazníkovi ujde kolo...Je mi líto majitelů dnešních autoslečinek, které musejí mít palivo pouze přímo z laboratoře... :)
nepropadat panice...
Jodr
Přispěvovatel
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2011, 16:33

Příspěvek od Jodr »

Ja u ONO beru naftu pravidelně, vlastně už od jejich vzniku a jezdím už páté ropa auto. Poslení dvě s CR systemem a nesetkal jsem se s problémem - zatím... U Folmavy na Hadrovci to němci perou do meďourů a ještě kanistrů o sto šest. Asi netuší, že tankují špatnou naftu :-D
Uživatelský avatar
uiqjirka
Aktivista
Příspěvky: 1291
Registrován: 29 úno 2008, 16:17

Příspěvek od uiqjirka »

Ono je fakt hnuj a pro socialy co nemaji sve auto radi, uz jsem menil kolik trysek a cerpadel po tankovani u ONO.
13055K4
Přispěvovatel
Příspěvky: 273
Registrován: 19 zář 2015, 17:14

Příspěvek od 13055K4 »

@uiqjirka: koukam Jirko, ty budes asi hodne nekonfliktni clovek, co?

To, ze jezdim k ONO, znamena, ze jsem social?

Ty uz bys to asi nemel pit ani redeny, hele...

Btw, kdyz uz neco hanis, tak bys mohl do placu alespon hodit svoje (jiste bohate) zkusenosti a dat nam sockam par rad, kde tankuji takovi borci, jako Ty.
VW T4 2.5 TDi 65kW -> 110kW
VW LT 35 Mk2 2.5 TDi 66kW -> ?
arielohv
Přispěvovatel
Příspěvky: 98
Registrován: 17 led 2009, 20:45
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od arielohv »

Ser na něj. Díky bohu za takový jelita co jen kvůli machrování jezdí k předraženým "značkovým" pumpám. Kdyby všichni jezdili k Onu, nesnažili by se s nízkýma cenama. Jak řika, zaplať bůh za takový blby.
Škoda Octavia combi BKD 2009
13055K4
Přispěvovatel
Příspěvky: 273
Registrován: 19 zář 2015, 17:14

Příspěvek od 13055K4 »

@arielohv: tak ja jsem docela v klidu, jen nemam rad, kdyz mi nekdo rekne, ze to a ono je nahovno, ale nenabidne zadnou rozumnou alternativu.

Chapu, ze to takhle ve svete tedka chodi, ale nemam to rad.

Staci se podivat na to odsuzovani dieselu obecne. Cim teda mam ku*va jezdit?

Motam rocne pres 40tis, to mam jezdit nejakym elektroautem, nebo co? A kdyz mi dojde elektrika, tak roztahnu plachtu a zbytek doplachtim, ne?
VW T4 2.5 TDi 65kW -> 110kW
VW LT 35 Mk2 2.5 TDi 66kW -> ?
Jodr
Přispěvovatel
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2011, 16:33

Příspěvek od Jodr »

Takovýho vola mám i v příbuzenstvu. Z ONO má záchvat, když to jméno jenom slyší, že tankuje zásadně u Shellu. No neberu mu to, ať si užívá jejich superduper PHM. Tak socky, sejdeme se ve frontě u ONO... :)
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

no já nevim známý před lety natankovali na shelce a odjeli leda tak od stojanu (LOL) (LOL) pak odtah (hm)
dalšímu známýmu na noname benzínce místo nafty natankoval benzín hadici vzal správnou ale ten co palivo přivezl už ne (noteeth) a do naftový nádrže jim napral benzín, naštěstí 1.6d golf to po dotankování(půl nádrže) skutečnou naftou schroupal bez následků
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“