P206 - Prodleva plynového pedálu 1.4 55kw

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
mitch17
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 13 úno 2018, 11:05
Bydliště: Boule

P206 - Prodleva plynového pedálu 1.4 55kw

Příspěvek od mitch17 »

Zdravím všechny,

mám P206+ rv09, benzin 1.4 55kw - typ motoru KFW

A mám prosbu ohledně pozdní reakce na sešlápnutí plynu. Nejde o prodlevu kvůli el plynu. Dělá to pouze za studena a se zahřátím problém postupně mizí. Chová se to jako kdyby měl motor pytel... Někdy to až chcípne, když se člověk chce rozjet, ptž to nestihne reagovat...

Bylo vyměněno zelené čidlo vody na termostatu, (modré tam taky je, ale není zapojen -žádný kabel jsem nenašel. Myslím že to je tipem ECU, tady je asi SAGEM , ale nemůžu si to ověřit-pokud někdo můžete potvrdit díky. Byla vyměněna i Lambda a ujeto pár metru, opět beze změny. žádné chyby motor nehlásí, klapka a sací trakt atd jsem rozdělal a je nádherně čistý, jak nový. Ještě mě napadlo čidlo podtlaku v sání, ale nevím jak si ho ověřit. startuje na cink...

kdyby jste měl někdo nápad, nebo zkušenost... díky
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Origo diag ověřit sw případně přehrát.Smazat adaptaci a znovu nastavit zatím neznám jinou diag která to umí nastavit všechny smažou jen adaptace a pak to začne blbnout koupil jsem si kvůli tomu klona.
mitch17
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 13 úno 2018, 11:05
Bydliště: Boule

Příspěvek od mitch17 »

Co píšeš má hlavu a udělal bych to, bohužel mám jen Delphi ds150 a tam jsem na to nepřišel.. Ví někdo? Jinak jsem od Mladý Boleslavi, pokud má někdo Pplanet, Lexii apd., umí to, dorazil bych..
Díky..
mitch17
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 13 úno 2018, 11:05
Bydliště: Boule

Příspěvek od mitch17 »

Ahoj,
Sw přehráno u dealera a bez změny.. Jejich mechanic doporučil udělat Chip, že to může taky pomoct...

Jinak teď když je venku nižší teplota, tak auto reaguje dobře.. Ale jak voda vyleze na 30-40 c, tak prodleva plyn pedalu se ukazuje a po 50 postupně mizí..
Takže teplota nasávaného vzduchu by stím mohla souviset.. Ale tohle není nafta.. Takže jedine MAf.?
Zkušenost, nápad..
Díky...
HonzaXM
Přispěvovatel
Příspěvky: 723
Registrován: 23 kvě 2014, 19:02
Bydliště: Písek

Příspěvek od HonzaXM »

Když jsem koupil Berlingo, nechtělo jet. Udělal jsem všechny filtry, vyčistil snímač v sání, dal teplotní čidlo a seřídil ventily (tenhle motor to má ještě postaru jako Favorit). Teď lítá i přes 170 km/h s plným kufrem ve dvou lidech. :D
Jaguar S-type 3,0, r.v.2003
Citroen XM Ambulance, 2,1TD 12V, r.v.1995
Citroen XM Musketier 3,0 V6 24V, r.v.1998
Citroen C5 break 2,0 HDi, r.v.2005
Citroen Berlingo 1,9D, r.v.2004
Citroen Berlingo 1,6 HDi, r.v.2009
Fiat Scudo 2,0 JTD, r.v.2008
A další...
Odpovědět

Zpět na „Peugeot“