Meloun - reklamace

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Meloun - reklamace

Příspěvek od Forest »

Trochu z jineho soudku.

Uz ponekolikate se mi stalo, ze jsem si domu prinesl meloun ktery svoji chuti pripominal spise nasladlou hadovku. Naposledy se jednalo o 6kg kousek ktery jsme s nechuti snedli a zbytek vyhodili. Tehdy bylo kilo po 27 korunach takze ponekud drazsi zazitek.

Vcera jsem uskutecnil pro nekoho mozna podivinskou ale rozhodne praktickou zalezitost. Proste jsem jim na pokladne oznamil, ze pokud nebude zraly tak jim ho vratim at s tim pocitaji. Mel jsem s sebou nuz, ihned za pokladnou na jednom pultu jsem ho rozrizl a bohuzel, byl neuveritelne nezraly. Ihned jsem sel reklamovat a penize mi vratili.

Ano, je to podivinske ale neda se nic jineho delat - ve chvili, kdy nam prodavaji "neobvykle" zbozi, nelze nezli se chovat "neobvykle". Ucinil jsem tak na zaklade telefonatu s pracovnici COI (uskutecneno jiz pred par lety) ktera mi sdelila, ze na to mam plne pravo (pravo na to, aby mi bylo prodano zbozi zrale, zvlaste pak kdyz ho kupuji bez vedomi opravdoveho stavu).

Udajne je to zalezitosti nakupcich, kteri maji kupovat zbozi odpovidajici zbozi urcene pro konzumaci a v pripade, ze je zbozi nezrale nebo prezrale, maji moznost toto prodavat jako urcene pro zvirata apod.

Vrele doporucuji, staci ztratit ostych a nebat se chtit za svoje penize to, co je inzerovano.

PS: verim, ze me nekteri budou odsuzovat; no, necht si na me vzpomenou az si zase koupi "sladkou hadovku" namisto melounu a zkazi jim to zazitek z dovolene a budou muset poslouchat remcani nastvanych deti ... proste a jednoduse: "Chytremu napovez, hloupeho kopni" ;)
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

mě se tohle teda nestává, stačí dobře vybírat :D tmavá barva a dobrý zvuk na poklep je základ (LOL)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7509
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

nebo nekupovat vůbec.. kouli plnou chemikálií (LOL)
https://dieselpower.cz/forum/viewtopic. ... ght=meloun
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Melouny sem kontrolaval včera , dneska je moc vedro :D
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

Radeji koupit 2 půlky melounu než v celku.
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

jj, buď poklepová zkouška, nebo jistota v podobě půleného melounu :D

já zas bojoval s avokádama, ale už jsem se je trochu naučil kupovat.

prodejci nemám nic za zlé, do zeleniny a ovoce nevidíš. Kdyby měli důkladně kontrolovat každý kus, tak by to stálo ještě úplně jiný peníze...
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

už chápu proč zakázali na západě to nošení nožů u sebe, to nemělo s násilím migrantů nic společného, šlo o blahobyt obchodníků :D
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

jednou byli u nás u silnice "prodejci" - řecké melouny, měli tam i na ochutnání nákrájený kousky, super, tak jsem si vybral meloun přiměřené velikosti aby se vešel do lednice a těšil jsem se jak si odpo zakousnu a osvěžím se (noteeth)
taková mrcha moučnatá, skoro se to nedalo jíst, normálně se to sypalo, přezrálá mrcha snad utržená před měsícem..
takže souhlas s tím kupovat v půlkách (crazy)
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

kupovat meloun u silnice? (LOL) (LOL) (LOL)
a vy si říkáte mechanici? (rofl)
S touhle inteligencí chcete do evropy? (rofl) (rofl) (rofl)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Normálně si pro něho jezdím do Řecka tak jako ty ale neměl jsem zrovna čas... :roll:
balon
Přispěvovatel
Příspěvky: 107
Registrován: 13 led 2016, 07:35

Příspěvek od balon »

A teďka jen taková otázka. U těch půlek zas ale čert ví, jak čistej nůž maj😄😄😄😄😄
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Určitě čistej není, ale kdyby jsi viděl co v životě sežereš a ani nevíš, forest má ale pravdu, když chtěji dělat řetězce byznys tak ať se snažeji, jinak ať si svůj hnusnej měloun strčeji do prdele, u mě má palec nahoru, že si nenechal nasrat na palici a nehodil meloun kterej by nežral ani pinďa do popelnice za kterou brzy taky zaplatí palici od kila, to vše se chystá, klučíci, vím o čem mluvím ;)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Je to tak,člověk se má ozvat,ne dát v hospodě s rodinou litr za hnusnej oběd a tvářit se že je všechno super... ;)
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

@Jarda S.: Na to jsem se take v minulosti spolehal. Zalezi na odrude, puvodu, druhu - vse hraje roli. Netusim, jak to delaji ale uz jsem se nekolikrat setkal s tim, ze oboji bylo splneno a i pres toto neuspech.

@Vici: To je ve vsem co si nevypestujes. Tusis, jak z vice, nezli 90 % vznika na pultech prodavane a deklarovane jako bio? ... je to tak oznaceno a preceneno ;)

@NOVON: Jak jsem zminil: je to zakazane (tusim EU).

@turbo kamna power: Prodejce ma na to nakupci. A ten se ma presvedcit, ze je zbozi vhodne (chapej pripravene) pro prodej v podobe, jakou ma mit. To, ze na to nakupci kaslou je vec jina a nerozebiral bych to.

@roman1648: Ano, tak zni duty, prezraly kus. Je "umeni" vybrat dozraly a neprezraly kus.

@WOB: Na jiznim Slovensku jsme kupovali ty nejlepsi melouny u silnice - cena dobra a nemeli problem rozkrojit.

Jinak aktualni zkusenost ktera me velice mile prekvapila. V Dobrusce (netusim, zda to neni nejaky "lokalni dodavatel" ikdyz pochybuji) v Penny jsme opakovane koupili meloun a byl takovy jaky jsem snad jedl jen z jizniho Slovenska - plny a uz od 1,5cm smerem dovnitr rovnomerne sladky, pecky male (nebyla to odruda bez pecek).

O to bylo milejsi moje prekvapeni, kdyz jsem zjistil, ze je to produkt z Ceska. Oznaceno "Od českých FARMÁŘŮ", jistý pan Hrazdílek ze Znojma. Vsechny zakoupene kusy byly nejlepsi za leta od 2003 (pobyt na Slovensku) co jsem jedl.

V Penny na me samozrejme hledeli s udivem ale pote, co jsem rozrizl (po zaplaceni), zjistil kvalitu, podekoval jim a popral uspesny den tak se usmali. Nasledne uz se nedivili ;)

Jak napsal fekálek: prostě si nenechat "nasrat na hlavu" - nevidím důvod proč za své peníze nechtít to, co je inzerováno. Pakliže by nabízeli zlevněné z důvodu horší kvality (nezralé) pak nekoupím - jednoduché a prosté rozhodování ;)
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Všimněte si, co nám dnes vadí, děti jsou v izolaci jako v laboratoři, někdo se děsí melouna u cesty, druhý se bojí dát si v hospodě guláš, přitom trocha špíny dostává imunitu do kondice, hlavně v mládí. Děti dnes jsou permanentně u doktora, maminky /tatínci/ na paragrafu atd.atd. V Sunaru je řepka a podobné ingredience, ale to co nám vadí ignorujeme..Vody jsou otrávené ze 70%, teď úplně nejvíc, protože se snížil stav a to co tam zbylo je již jen "koncentrát chemických sraček"..Do zvířat perou sračky, aby byly co nejdřív "hotové" , spotřeba chemikálií neskutečně roste, už se nedá kde koupat, soudružky mají plné huby prášků proti početí a přitom moc nešukají, ale sdružují se proti mužům, blahobyt jede na plné pecky a příroda jde nezadržitelně DOPRDELE. V KAŽDÉ VESNICI JE GRUPA sekačů, kácečů a ničitelů všeho přírodního. Každý keř,nesprávný strom /kteří třeba vadí jen ve výhledu/ se musí zničit . Chemické přípravky se lejou po kanistrech, kam se člověk podívá, odborníci počítají motýly a jásají, když jich vidí pár pohromadě. A čehůni v klidu řeší píčoviny /meloun u cesty/,a hlavně aby bylo na hypotéky, bazeny apod...Jsme jen množina pitomců a primitivů slušně oblečená , často s titulem, ale s vymetenou palicí...Těm normálním se omlouvám, je to jako na Titaniku, který se potápěl, ale hudba hrála....ale tam to bylo naopak, ti co hráli byli právě ta kvalita, která se necpala do člunů a paniku chtěla zmírnit a umírání aspoň zpříjemnit..Panebože, jak já jsem rád, že nejsem mladý...... :(
P.S. a ještě si ve volbách zvolíme ty, kteří si vždy vytírali s přírodou prdel a dodnes ji nejvíc ničí-rudou pakáž..Různé Tomany, Veleby, Zemany, Babiše apod..fuj
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“