Příjem rádia - záhada

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

mirda123456
Přispěvovatel
Příspěvky: 74
Registrován: 01 úno 2015, 12:56
Bydliště: Znojmo

Příjem rádia - záhada

Příspěvek od mirda123456 »

Ahoj, vlastním Superba rok 2002 s DX radia (typ A), tmc boxem neCAN a GPS anténou a již od března tohoto roku řeším pro mě dost velký problém v podobě signálu radia. Každý den jezdím stejnou trasu cca 50km. A ze dne na den začalo radio na některých místech šumět, přijde mi, že šumění se čím dál víc stupnuje. V lednu, únoru jsem jezdil celou trasu mez sebemenšího šumění a teď stačí zajet za mikro horizont a signál není.
Do dnešního dne jsem vyzkoušel čtyři DX radia - typ A - neCAN (seat, vw, škoda), tři TMC body, 6 antén s GPS modulem a 3 koaxiální kabely, koupil jsou i originální prut antény ve Škodovce (889 Kč). Ale ani u jediné změny jsem nepocítil změnu.
Zkoušel jsme i psát do radia, zdali v březnu nezasahovali do vysílačŮ, ale dostala se mi odpověď že nikoli.

Možná bych se s tímto "jevem" smířil, ale když jedu služebním jedničkovým superbem, který má též DX radio a ten na této trase ani jednou neztratí signál tak mi to hlava nebere. Dokonce jsme si i na tuto trasu půjčil od kamaráda také Superba s DX radiem a opět toto trasa byla bez šumu.

Napadá váš ještě nějaká rada? Jde nějakým způsoben změřit signál např. přes VAG?

Napadlo mě, že by v autě byl nějaký zdroj rušení. Ale nic jsme nevypozoroval.

Ale zjistil jsem že když v zadu někdo sedí, tak se signál radia zlepší a při uchopeni prutu rukou je signál také lepší.

Napadá vás nějaké řešení? Jsem ochoten i za někým zajet abych tento problém odstranil, protože jsme již zoufalý.

Obrázek
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

nefunkční zesilovač příjmu antény? modrý drátek z rádia by měl napájet zesík v anténě a anténa přizemněná do kastle?
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Jo to vypadá na to , jak říká WOBák.
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

nejsou v autě nějaký diodový žárovky?
pavska
Přispěvovatel
Příspěvky: 215
Registrován: 26 zář 2014, 22:24

Příspěvek od pavska »

Nebo nemáš nějakou NO NAME nabíječku na telefon zapojenou pořád v zásuvce?
mirda123456
Přispěvovatel
Příspěvky: 74
Registrován: 01 úno 2015, 12:56
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od mirda123456 »

fantomové napájení jsme již také zkoušel, protože při zapnutém radiu jsme na kabelu u radia nemaměřil 12V. Ale při zapojení fan. napaječe jsem sice u antény naměřil 12,05V, ale při absolvování stejné trasy je na stejných místech slyšet snad ještě větší šumění, jako bez napáječe.
V autě mam zapojenou jen kameru, ale zkoušel jsem i jízdu bez zapojení kamery a žádný rozdíl.

V interiéru, osvětleni SPZ, obrysovkých, dalkových a zpátečkových světlem mám LED žárovky, ty mě také napadly že by mohly rušit rádio, tak jsem je všechny vymontoval a nechal doma na stole a ŽÁDNÝ ROZDIL!!!

Už opravdu netuším kde by mohl být zádrhel.
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Takže zhrnuto, vyzkoušels
čtyři DX radia - typ A - neCAN (seat, vw, škoda),
tři TMC body,
6 antén s GPS modulem a 3 koaxiální kabely,
koupili originální prut antény ve Škodovce (889 Kč),
ale ani u jediné změny jsi nepocítil změnu.
V jakech kombinacích si to zkoušel? Co jsi jsi tedy ještě nevyměnil žes nepocítil změnu? To asi není možný, že?
Nejsem si jist jak je to tady, ale vyhřívání skla nemá nějaký "zarušovač"?
mirda123456
Přispěvovatel
Příspěvky: 74
Registrován: 01 úno 2015, 12:56
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od mirda123456 »

Vždy jsem vyměnil jeden díl a druhý den jsem absolvoval cestu, tz. vyměnil jsem např. DX nakodoval a ráno absolvoval cestu (každý den jezdím tuto trasu 2*, takže testovacích jízd od března již bylo hodně (i povyměnovaných komponentů)


Pro mě je tento problém již také neuveřitelný, vyměnil jsme snad úplně vše co se přijmu rádia týče a problém nezmizel.

Jak jsme již zmínil, neřešil bych toto problém kdyby dvě stejné auta na stejné trase se chovali stejně...moje šumí a druhé dvě stejné auta bez šumu!!!
Uživatelský avatar
jurosdi
Aktivista
Příspěvky: 1243
Registrován: 05 pro 2009, 21:11
Bydliště: topolčany- SR

Příspěvek od jurosdi »

Ukostrenie antennej zakladne je OK?? Odpoj z radia antenny konektor a premeraj či má antenny šteker na kabli ukostrený vonkajší kontakt.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Trochu se přiživím a zeptám se odborníků..Existuje redukce z antény pro vysílačku a antény pro rádio? Mám tam anténu z vysílačky /na střeše/a chci ji použít k rádiu..Děkuji..
nepropadat panice...
mirda123456
Přispěvovatel
Příspěvky: 74
Registrován: 01 úno 2015, 12:56
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od mirda123456 »

Zkoušel jsem i obrušovat dosedací plochy antény (zevnitř) a bez změny.

Jakým způsoben mám zjistit, že má anténí konektor na radiu ukostřený venkovní kontakt?
Uživatelský avatar
jurosdi
Aktivista
Příspěvky: 1243
Registrován: 05 pro 2009, 21:11
Bydliště: topolčany- SR

Příspěvek od jurosdi »

Stačí žiarovková skúšačka( 12V). Jeden kontakt na +12V(šteker rádia-červeno-hnedý vodič) druhý kontakt na vonkajšok antenneho štekra.( samozrejme vytiahnutý z rádia.) Ak je to OK ,tak žiarovka bude svietit. Alebo pípakom na mulimetri. Jeden kontakt meraku na kostru auta a druhý kontakt na antenny šteker( vytiahnutý z rádia). Ak je to OK tak bude pípat.
mirda123456
Přispěvovatel
Příspěvky: 74
Registrován: 01 úno 2015, 12:56
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od mirda123456 »

Tak kostra na konektoru antény je.

Vše se zda být v pořadku, ale radio šumí.


Lze nějakým způsobem (přístrojem) změřit, zdali auto neruší pří jízdě příjem rádia?
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

Jericho: Záleží jaký tam máš konektory, ale nejlepší bude když sem dáš typy těch antén :)

Mirda: Jedině v bezodrazové komoře :D napadá mě, kabel si k anténě neměnil že ne ?
A s tím že se dotkneš antény a signál je lepší.. protože v tom okamžiku jsi anténa i ty :)
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
mirda123456
Přispěvovatel
Příspěvky: 74
Registrován: 01 úno 2015, 12:56
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od mirda123456 »

kabel od radia k anténě jsme měnil několikrát
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“