Žádný nadhled u VW..

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Možem potvrdit co tady píšu kluci. take jezdím na vrakovište Renault a spomínal sem majitelovy že by mohel robit aj koncern VW. že má s tým renaultem tolko práce a odbyt že nic druheho rozjíždat nebude
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

fekálek píše:Dělám auta pětadvacet let a neznám žádnýho mechánu kterej pěje ody na francii a itálii a znám jich dost. Koncernové závady se jistě taky vidí všelijaké, ale to je dáno tím, že v tom jezdí polovina čr a v tom moři se to objeví. Ale ať si jericho koupí stilo, pro někoho je to prostě srdcovka, to chápu, pro mě je srdcovka favorit a naprosto chápu když mi někdo řekne, že jsem mašťák když mám doma fávo s 24000km jak nové.
Jakého máš Favouše? Já jsem si loni po letech koupil zase top stav Silver Line 50kW a netop stav Sport Line Ecotronic (noteeth)
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Vici píše:
fekálek píše:Dělám auta pětadvacet let a neznám žádnýho mechánu kterej pěje ody na francii a itálii a znám jich dost. Koncernové závady se jistě taky vidí všelijaké, ale to je dáno tím, že v tom jezdí polovina čr a v tom moři se to objeví. Ale ať si jericho koupí stilo, pro někoho je to prostě srdcovka, to chápu, pro mě je srdcovka favorit a naprosto chápu když mi někdo řekne, že jsem mašťák když mám doma fávo s 24000km jak nové.
Jakého máš Favouše? Já jsem si loni po letech koupil zase top stav Silver Line 50kW a netop stav Sport Line Ecotronic (noteeth)
136L, zelená taková ta hrášková, hnědej vnitřek, vše origo po jednom starém pánovi, je v podstatě novej, je to ňuňan. :) Silver line byl vždycky můj sen když jsem byl mladej, to byla fakt klasa
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Je to zajímavé, když vyšly po revoluci -Silver Line a Black line , tak za ně chtěli velký prachy, asi za tu barvu..Lidé po nich "šíleli" a dobře si to pamatuji, protože baráček ve kterém bydlím, prodala babička na nátlak svého vnuka, který takového chtěl../skončila ve starobinci/...Už je to dlouho, co jsem nějakého prohnilého viděl v akci, ale proti gustu žádný dišputát..Tak to má být, líbí se to, tak si to koupit pro potěšení...Můj názor je ten, že auto bylo tehdy velmi předraženo..Ale cena pořád roste... :)
P.S. když už Škoda, tak poslední Rapid s kyvnými rameny vzadu, a motorem Š 130 s osmikanálem , popřípadě z Favorita, ale předělaný, aby to pořádně jelo... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

Silver Line jsem měl v 1997-2006. 135 karbec, v roce 93 stál 235 000.. měl jsem k němu i fakturu.
V roce 2006 skončil ve verzi asi Evo 4 - 1490ccm obsah, MPi z Feldy, celonerez výfuk se svody od Motor-Excelu.. :-)
Loni jsem si koupil origo stav Silver Line, 50kW BMM - jezdil u kanálu La Manche, 88tkm, původni nerezavý stav, sem tam sekanec od dveří akorát :-(

Takový Favorit jak máš, to je poklad :-)

No nové auta byly drahé asi vždycky.. kdo měl třeba přes 500 na Oktávku TDI v roce 99?... Moje Oktávka 2003 Combi 96kW Collection s xenonama, ESP atd., stála tehda skopčáka nová tuším 840 000.... v 2009 jsem ji koupil za 200...
Sharan, Galaxy a spol to bylo taky nové kolem milionu...
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3461
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Otec měl Black Line taky za šupu v 94. Co jsem měl feldu lxi z 95 roku tak nová s příplatky stála něco kolem 240. Priplatky za dělené sedadla a přípravu na rádio. Passat co jsem měl byl taky z 95 a skoro holobyt za 560 tis. Nechápu lidi co nadávají že nové auta stojí teď moc peněz. V 98 jsem nastoupil poprvé do práce a bral 8000. Teď třikrát tolik a auta stojí furt stejně.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Vici píše:Silver Line jsem měl v 1997-2006. 135 karbec, v roce 93 stál 235 000.. měl jsem k němu i fakturu.
V roce 2006 skončil ve verzi asi Evo 4 - 1490ccm obsah, MPi z Feldy, celonerez výfuk se svody od Motor-Excelu.. :-)
Loni jsem si koupil origo stav Silver Line, 50kW BMM - jezdil u kanálu La Manche, 88tkm, původni nerezavý stav, sem tam sekanec od dveří akorát :-(

Takový Favorit jak máš, to je poklad :-)

No nové auta byly drahé asi vždycky.. kdo měl třeba přes 500 na Oktávku TDI v roce 99?... Moje Oktávka 2003 Combi 96kW Collection s xenonama, ESP atd., stála tehda skopčáka nová tuším 840 000.... v 2009 jsem ji koupil za 200...
Sharan, Galaxy a spol to bylo taky nové kolem milionu...

Poklad nevím, ale čekal jsem na něj 3 roky než se starej pán rozhodl, že už nebude jezdit a teď je můj a dělá mi radost, je jak novej, ty kilometry jsou neuvěřitelný, mám k tomu sešit kde si psal co tankoval a kam jel atd, paráda.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ta originálnost a zachovalost je bezvadná, taková auta se pořád objevují, do konce i třeba s povlakem na sedačky, co dávali při koupi a jsou ještě v záběhu..Ale je tu dilema, jezdit s tím, když je taková zachovalá voňavka, když to ještě nebylo na dešti/soli/? Asi ne, takže chudák auto , už se nesveze a stane se z něho exemplář "za výlohu"..Bohužel guma stárne, takže případná zrada je na světě..Chodím okolo takových podobných velmi často, i když jsou v dobrých podmínkách, tak pořád stárnou, najednou se propadne pedál brzdy, dokonce zmizí i kapalina na chlazení a pokud se to aspoň v létě neprotáhne, neohřeje , tak se vlastně auto systematicky ničí...Já si dělám veterána motorku, ale vím, že s ní musím jezdit, aby to k něčemu bylo... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Fekálek jezdí ve Favoritovi.... to se pak nedivím, že tady píše o VW jako o kosmické lodi... nevím jestli tady jsou mechanici z dílen a nebo děti ze základní školy... (noteeth)
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Tak tohle může napsat jedině WOBičejnej …... ;)
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

jericho-3 píše:Ta originálnost a zachovalost je bezvadná, taková auta se pořád objevují, do konce i třeba s povlakem na sedačky, co dávali při koupi a jsou ještě v záběhu..Ale je tu dilema, jezdit s tím, když je taková zachovalá voňavka, když to ještě nebylo na dešti/soli/? Asi ne, takže chudák auto , už se nesveze a stane se z něho exemplář "za výlohu"..Bohužel guma stárne, takže případná zrada je na světě..Chodím okolo takových podobných velmi často, i když jsou v dobrých podmínkách, tak pořád stárnou, najednou se propadne pedál brzdy, dokonce zmizí i kapalina na chlazení a pokud se to aspoň v létě neprotáhne, neohřeje , tak se vlastně auto systematicky ničí...Já si dělám veterána motorku, ale vím, že s ní musím jezdit, aby to k něčemu bylo... :)
No občas ho projedu, ale do deště to nesmí, to je jasný. Jestli to vidělo déšť tak jedině když ho někde cestou zastihl, ale jinak se do toho přezouval :)
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

jericho-3 píše:Ta originálnost a zachovalost je bezvadná, taková auta se pořád objevují, do konce i třeba s povlakem na sedačky, co dávali při koupi a jsou ještě v záběhu..Ale je tu dilema, jezdit s tím, když je taková zachovalá voňavka, když to ještě nebylo na dešti/soli/? Asi ne, takže chudák auto , už se nesveze a stane se z něho exemplář "za výlohu"..Bohužel guma stárne, takže případná zrada je na světě..Chodím okolo takových podobných velmi často, i když jsou v dobrých podmínkách, tak pořád stárnou, najednou se propadne pedál brzdy, dokonce zmizí i kapalina na chlazení a pokud se to aspoň v létě neprotáhne, neohřeje , tak se vlastně auto systematicky ničí...Já si dělám veterána motorku, ale vím, že s ní musím jezdit, aby to k něčemu bylo... :)
No občas ho projedu, ale do deště to nesmí, to je jasný. Jestli to vidělo déšť tak jedině když ho někde cestou zastihl, ale jinak se do toho přezouval :)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“