Zákaz halogenových žárovek ???

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
cin
Aktivista
Příspěvky: 1582
Registrován: 27 led 2010, 15:42
Bydliště: jihlavsko

Zákaz halogenových žárovek ???

Příspěvek od cin »

Kluci , je tohle nějaký fake , nebo to ti čů..ci z EU myslí vážně ? :? :? :? (wallbash)

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/od-z ... &source=hp
O1 ASZ - 200 ps 436 Nm SW TDI Fun HW Marena TDI
Jawa 250 - 559
Zetor 25A
Uživatelský avatar
titan0306
Aktivista
Příspěvky: 4302
Registrován: 10 bře 2006, 21:47
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od titan0306 »

Tak u nás se to už dlouho neprodává jako žárovka, ale tepelný zdroj, takže žádná změna.
Tel:776005385 Nový Bor
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Do auta kromě xenonových výbojek nekupuju nic než jen LEDky, doma se to všude taky snažím nahrazovat LED světlama a LED páskama.

Se vzpamatuj, nežiješ v době parních lokomotiv... :roll: z aliexpresu jsou levnější než ty tvoje halogeny z autokelly s 50% slevou.
stanomx
Přispěvovatel
Příspěvky: 735
Registrován: 09 úno 2015, 20:04

Příspěvek od stanomx »

kiez by sa nesmeli vyrabat uz auta s halogenmi
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

A to proč? Z důvodu kšeftu xenonů, které oslepují a hlavně to, že majitelé, jelikož šetří,/jsou totiž drahé/ tak většinou i v noci a v mlze svítí jen pozičkami, za což by zasloužili facku, až by se jim v lembeře konečně rozsvítilo...
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

oslňují jen špatně seřízené xenony špatných řidičů převážně koncernů, protože jsou vycinkaní z peněz za opravy toho krámu a nemají čas, nervy ani peníze na takovou banalitu jako je seřízení světel. Ono navíc potřebují i v noci letět jako hovada , tak si to nechávají nastavovat tak aby jim xenony svítili hodně daleko když už to má takovej výkon že ano proč toho nevyužít.

Občas výjmečně potkám na rozmezí dne a noci někoho kdo jede s zapnutým denním svícením, jinak jsem se se svícením parkovačkama ani pozičkama dosud nesetkal.
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Ale hovno špatně serizeny, mám na octe ty ledky a oslnuje to při horizontu jak kráva, zlata halogenka, je to byznys, nic jinyho
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Na auta tenhle zákaz samozřejmě neplatí a edisonky se budou dál prodávat jako tepelný zdroj, takže zákazník ani nic nepozná :)

A doma mám stejně už jen samý ledkový žárovky, ono proč mít 60w žárovku, když stejně svítí 10w ledka.
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Tak když jste načetli již to že mate v autech LED tak já stím experimentoval v začátcích a bylo od toho prdlajs vidět. V autech mám xeny,doma led ale co do skútra místo H4 aby to svítilo a já viděl a neoslňoval?? Je už něco vyskoušené??
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

ne, a ani nebude to světlo někdo vymyslel pro H4 včetně jejích vlastností a to nenahradíš ničim
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

hansdob píše:Tak když jste načetli již to že mate v autech LED tak já stím experimentoval v začátcích a bylo od toho prdlajs vidět. V autech mám xeny,doma led ale co do skútra místo H4 aby to svítilo a já viděl a neoslňoval?? Je už něco vyskoušené??
Tohle měl právě kámoš ve stavbě HD a H4 mu roztavovala celé světlo, takže někde sehnal slabší H4 z nějakého skůtra a má pokoj a vidí dobře..
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

S vymýšlením moc nesouhlasím mám svoje důvody :-) a zbytek jsem tušil. No právě mám ve skútru 2*h4 35/35w a je to takové mdlé. Děkuji za odpověď.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
embrojo
Přispěvovatel
Příspěvky: 330
Registrován: 23 zář 2008, 20:46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvek od embrojo »

hansdob píše:S vymýšlením moc nesouhlasím mám svoje důvody :-) a zbytek jsem tušil. No právě mám ve skútru 2*h4 35/35w a je to takové mdlé. Děkuji za odpověď.
https://www.kupzarovky.cz/osram-h4-6419 ... m=referral
Mužu doporucit o proti klasicke h4 je sto a jedna
vw GOLF 7 2.0tdi 110kw
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4695
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

já doma těch pár ledek co jsem postupně začal kupovat zase vyházel nebo některý po půl roce přestaly svítit samy. Jednak mi to bílý světlo vadí (i to 2700) a za druhý životnost žárovky není vyšší (žárovky do stovky).
Kde mi vadilo jsou pryč, kde svítí je nechávám dožít a pak už je znovu nekoupím.
Dělám domovníka a kam se dala ledka na chodby kvůli uspoře, tam se po dvou letech mění, protože nesvítí. Takže to postupně měníme za 40w zpět.
Bychom museli koupit žárovky za 300 kus aby byly možná kvalitní a něco vydržely. Možná. Protože záruka je dva roky a ono to možná vyjde líp ekologicky ale finančně uplně stejně ne-li hůř.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

to já mám teda úplně opačnou zkušenost :) když jsem měl všude edisonky, tak jsem je pořád dokola měnil, protože praskaly. Cca před třemi lety jsem začal kupovat ledky a ještě jsem neměnil ani jednu :)
Ledky kupuju 10W tuším za 49 Kč, je to krásně žlutý světlo, stejný jak u žárovky a svítí víc, jak 60W žárovka... Když by svítila v průměru 3h denně, tak roční úspora elektřiny je kolem 70 Kč, takže do roka si na sebe vydělá
:)
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“