1,6 HDI EU 5 spolehlivost

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Právě jsi se dozvěděl to nejdůležitější, což je to, že pokud koupíš auto s tímto motorem nové a budeš pečlivě měnit olej po 15000km , tak do max. 150000km máš naději , že budeš jezdit..Pokud to bude ojetina s neznámým původem a servisem, vezmi nohy na ramena a kup si 2.0 HDI .... :) :(
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

segra má 1.6 tdi v OII, najeto 240 tis na long life a jediný co se na autě dělalo je EGR. Je to jetý dálky (holandsko) a nějaká Praha, plus Praha-Jižní Čechy.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Na to karbonování je tu přece VIF:
Obrázek
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Přeji všem úspěch, 3,5 litru oleje a long live, to je bezva kombinace a ty km jsou asi jackpot..Když se ten motor rozebere, tak si člověk říká, že patří spíše do motokáry, ten základ tohoto motoru je vlastně 1,4 HDI... :)
nepropadat panice...
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

A 1.4 hdi bol vychvalovany motor :)
BMW 330 ix
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Servisujem jich dost a maj i přes 300 tis.Na to jak jsem na ně ze začátku nadával tak je to docela dobrý.Pokud se neojebává servis tak je to ok.Rádi se podfukujou vstřiky dpf max 200 tis pak se musí nechat vyčistit jinak regeneruje i po 50 km ford tě zastaví hláškou trvání regenerace peugeotu je to jedno hold rozdílné sw.Vstřiky jsem na repas posílal jen jednou čerpadla až na vyjímky držej.Ted poletech začínáme menit harmoniky sání praskaj snímače na klice taky blbnou.Za mě to nijak už dnes nevybočuje problémy maj všichni včetně koncernu jen jde o fanoušky.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

rudy5 píše:A 1.4 hdi bol vychvalovany motor :)
To jo, to je právě ten paradox, 1,4 jezdí pořád, sice jak s hnojem, ale 1,6 zase jede, ale mívá zasranou celou vanu karbonem, odchází turba a vše, co má něco s olejem společného..Proto mne překvapují tyto názory, které mnohé popírají..Vím i od prodejce dílů, který si liboval, jaký má díky tomu motoru kšeft..Tůhle se mě ptal známý, že chce koupit PSA s tímto motorem a já ho odrazoval,ale třeba už "vychytali "mouchy, ale domu bych to nechtěl ani za nic, já když vidím dnešní hydýrka u 16v , tak mám chuť na uzla. :)
nepropadat panice...
Jarda-k
Přispěvovatel
Příspěvky: 755
Registrován: 21 lis 2010, 13:44
Bydliště: Kaznějov

Příspěvek od Jarda-k »

Právě proto jsem se ptal na tu novější 8miventilovou verzi.
U té o nějakých problémech ani na příslušných fórech není moc slyšet.
A ono i ta starší 16 v varianta celkem funguje pokud se nejezdí v podfukujícími vstřikovači a olej se mění zavčasu. Alespoň ta verze bez DPF.
Je: Rapid 1,6 TDI 85 kW 2015, Fabia II combi 1,4 TDI 70 kW 2008
Byl: Focus combi 1,8 TDCi 74 kW 2002
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

jericho-3 píše:
rudy5 píše:A 1.4 hdi bol vychvalovany motor :)
To jo, to je právě ten paradox, 1,4 jezdí pořád, sice jak s hnojem, ale 1,6 zase jede, ale mívá zasranou celou vanu karbonem, odchází turba a vše, co má něco s olejem společného..Proto mne překvapují tyto názory, které mnohé popírají..Vím i od prodejce dílů, který si liboval, jaký má díky tomu motoru kšeft..Tůhle se mě ptal známý, že chce koupit PSA s tímto motorem a já ho odrazoval,ale třeba už "vychytali "mouchy, ale domu bych to nechtěl ani za nic, já když vidím dnešní hydýrka u 16v , tak mám chuť na uzla. :)
Jenže co si dnes chceš koupit když prostě staré auto nechceš?kamarád prodal sharana II vyvoněnýho a koupil novějšího.Začal sem egrem potom močovinou ted se hlásí nox sonda .Jak ho ted máš uklidnit že je vše snad už za ním.A to si přečet recenze jak je to super auto.A to ho ještě potkaj slavný elektro vzpěry protože se už uplné nahoru nezvednou.Holt je už nějakým držákům ámen.
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

geo píše:Jenže co si dnes chceš koupit když prostě staré auto nechceš?
Na tuhle otázku nehledej odpověď na internetu, ale venku ve skutečném světě... (LOL) snad si nemyslíte že fakt jezdím takovou mrdkou jako je Citroen C5 ? To jen tady blbečky co vychvalujou koncern do nebes naschvál nasírám aby se vztekali.
Každá informace má svou cenu a jestli si myslíš, že ti někdo zadarmo na internetu řekne co je nejlepší auto tak bež před zrcadlo a liskni si za svou naivitu.
A jestli mi chcete psát zprávy, tak se na to taky vykašlete, protože je mi jasné, že to tady pročítají i čorkaři, kteří by rádi kradli kvalitní auta pro svůj odbyt a blahobyt a na to já vám seru. To je jeden z dalších důvodů proč ti nikdo dobré auto na internetu neřekne, aby se nezačalo krást. ;)
Kup si pasata 2 litra v 6 ti kvaltu na tom přece podle místních neproděláš, to ti možná ani nikdo neukradne. (noteeth)
Jarda-k
Přispěvovatel
Příspěvky: 755
Registrován: 21 lis 2010, 13:44
Bydliště: Kaznějov

Příspěvek od Jarda-k »

WOB: co příspěvek to perla.... (offtopic)…. geo napsal svoje zkušenosti, ty jen tlacháš, škoda...
Je: Rapid 1,6 TDI 85 kW 2015, Fabia II combi 1,4 TDI 70 kW 2008
Byl: Focus combi 1,8 TDCi 74 kW 2002
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Tak kto chce dobre auto nech napise wobovi o radu len neviem aka je jeho taxa za radu :D
BMW 330 ix
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Je to opravdu dilema, a neexistuje dobrá rada, protože každý je prostě jiný, někdo je schopen a ochoten si auto udržovat, druhý chce jen a jen jezdit bez závady.... :(
nepropadat panice...
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Tak já třeba od WOba určitě poradit nepotřebuju, protože rozumí hounu (noteeth)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ale možná by bylo zajímavé z něho vymámit, jaké auto vlastně má a jak je s ním spokojen.Třeba má ARomeo a všemi klidně pohrdá... :)
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“