Nařadí Alza.cz

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Nařadí Alza.cz

Příspěvek od Woko_O »

Nemáte někdo zkusšenost s tím nářadím co tam nabízí? Nečekám kvalitu za ty peníze. Zároveň bych chtěl nějakou gola sadu na občasný práce na autě (čti jako destičky, kotouče, sem tam nějaký kraviny, rozvody maximálně), takže se mi nevyplatí nic nad 1500, protože to je víceméně hobby. Zas nechci abych za to jednou vzal a hned to cely roztrh..

Nebo jestli máte někdo zkušenost s levnou gola sadou na občasný práce. Chci si jen udělat bednu se základním vybavením (gola sada, nějaký očkoplošáky, vanu na olej, přípravek na pístky, LED světla a hotovo..)
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7509
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

klidne kup v Lidlu...
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

tak já po svých zkušenostech bych si teda zrovna za gola sadu připlatil.....

;)
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7509
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

max nevydrží ráčny,ale ty nevydrží skoro nikdy... (LOL)
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Ta co je tom lidlu je jedna a ta samá sada jak spousta jiných napříč celým internetem a obchodama s nářadím. Jednou je kufr černý, jindy zelený, jindy modrý. ... Ale vnitřek je furt jeden a ten samý a drží.... Mám tu sadu už snad 10 let,vozím ju v traktoru, x krát jsem po ráčně mydlil kladivem,když jsem nemohl povolit ostří na pluhu, nebo jsem nemohl sundat kolo z lisu, ten plast na té ráčně už nemám, ale zbytek drží a drží. Ty blbosti jako bity a malé nástavce jako šroubováky atd na malou ráčnu v tom kufru moc nedrží, půlku jsem toho už poztrácel, ale ten základ je ok. Pokud to máš fakt jen na doma,co bys chtěl jiného. Můžeš koupit něco jiného, já těch sad mám doma několik,pokaždé jiný kufr,v některé je něco navíc, v jiné namíň, ale základ je stejný. Podle mne to v Číně valíja v jedné fabrice akorát jednou je.to pro powerfix, jindy honiton, ondy zas extol atd... Takže lidl,proč ne za ty prachy.Na doma určitě super.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

tak to já dostal tu stejnou ale s názvem ,,bestcarft,, nebo tak nejak…….po pár mesících sly obe racny do kytek, oba klouby taky, a bity omletý a mekký jako máslo...… = vše sem si dokoupil samozřejmě zpět.....ale v tu chvíli sem si říkal ze to byl opravdu dárek za všechny peníze když se potřebuju na ty věci spolehnout a v danou chvíli me nechaji ve štychu.....Dokoupil sem si dve ráčny od wery a mám už snad tři roky klid...….

Má snad v dnešní době na tehle vecech smysl šetřit?
;)
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Hele ja si myslim že jo.. protože nějaká profi sada stojí tak 4tis a víc. Do servisu určitě jo. Ale já to využiju jen opravdu párkrát do roka kdy si budu něco montovat abych si nemusel půjčovat věčne zasraný od táty. K tomu koupim nějakej trhák a momenťak atd a za ty prachy jedný profi sady koupim víc věcí, včetně připadne vyjebaný ráčny a bitů. A o to mi jde..
Jeny
Přispěvovatel
Příspěvky: 432
Registrován: 02 lis 2012, 19:13
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Jeny »

Hlavně ne tohle https://www.alza.cz/hobby/sthor-to-58688-d4534837.htm Koukám, že ji zlevnili kupoval jsem ji cca před pul rokem za 2500,- ořechy sem trhal pohledem (noteeth) opravdu děs. Hlavně teda 3/8 a 1/4 ořiský u 1/2 držely. Taky mi moc nesedl do ruk ani tvar těch ráčen. PS: jediný neutralní koment na alze je ode mě :D vypadam tam jako černá ovce :D je to opravdu spíš jen tak na praci na jizdním kole (rofl)
Leon ASZ, fmic, GTB 1756, 209PS 457Nm mírný kouř, Brembo 323mm a 280mm
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Je to jak tady pánové píší, třeba v Lidlu je nářadí dobré, já tam koupil klíč na kola a jiné a je to v pohodě. Samozřejmě třeba ráčna je vlastně spotřební zboží a u voříšků je problém v tom, že dnes jsou také třeba oříšky co nejtenčí , aby se ty dnešní přecpané sráče vším možným mohly vůbec opravovat, tam co dřív stačila 1/2 , tam dnes musí být 3/8 ..dnes je samé turbo, a místo žádné...A i ta cena je krásná, ať si říká každý co chce..Za 1200 kč koupit kufr, který v 90. tých letech stál přes 4000kč? Vůbec bych nefňukal a koupil to..
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Naradi Lidl me mym nalezem u nejednoho mechanika prekvapilo - udajne drzi.

Jinak na vypadavajici bity a orechy ze sady od Proxxonu jsem vyzral koupi malych silnych magnetu, po domasteni jsem nalepil tajnou pistoli na plast na dosedaci plochy a je po problemu. Sice hobby-bastl-tuning ale skvele a spolehlive reseni. Kamarad to vyresil zase plechovym futralem a dovnitr si nechal vodou vyrezat z molitanu a pod nej dal magneticky pasky a vse drzi a hlavne necinka.

A na povolovani sroubu u kol se vyplati koupit kovany, ze, Jeny :wink:
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Na běžný používání super, není o čem mluvit, i elektronářadí Parkside funguje
to že občas prasnke nějakej ořech když ho dáš na vzduchovku se může stát samozřejmě, ale to praskne i Würth že..
Já si kupuju občas takový věci přes e-bay, třeba te´d jsem bral i pro kluky sady ráčnových očkoplochých klíčů 8-22mm s kloubem a vyšlo to snad na 1500 za což u nás koupíš tak 3 klíče, kvalita OK..
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Jo taky si myslim. Buď koupim tu z lidlu, nebo něco obyčejnýho z nějakých stránek s nářadím abych to vzal rovnou při jednom se všim co bych chtěl..
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

Jednoznačně připlatit, i když se to používá párkrát do roka tak to chce kvalitní. Pak tě to nechá ve štychu když to budeš nejméně potřebovat.... :)
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
burton.b22

Příspěvek od burton.b22 »

Koupil jsem v alze za 400 gola sadu 1/4 vorel nebo jak se to jmenuje a zatím jsem mile překvapen do druhé garaže stačí.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“