Nařadí Alza.cz

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3466
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

sCitem píše:Jednoznačně připlatit, i když se to používá párkrát do roka tak to chce kvalitní. Pak tě to nechá ve štychu když to budeš nejméně potřebovat.... :)
Jednoznačně priplatit ale za co? Co koupit aby to nebyl šmejd? Usag,Wűrth,Fortum? Kolik peněz dat za sadu? Šest, osm nebo i víc tisíc? Jak jsem psal,mám několik sad,od "různých " výrobců a vše je jedno a to samé. Ani jedna nestála víc jak 3000. Su zemědělec, takže na poli si člověk musí umět poradit za každých okolností, ono když je seno na řádku a mraky na obloze není čas přemýšlet kdo je kdo. Takže kladivo a hrubá síla je naprosto běžný jev. Nezřídka co mám třeba prodlouženou ráčnu po ní normálně skáču,nejsu žádný vychrtlík, cca 120 kg. A? A drží. Ráčna ze sady za 3000. Beru pokud to má někdo na živobytí, ať si koupí drahý vercajk. Ale na doma? Jednou za rok dva brzdy a jednou do roka výpustný šroub na vaně? Má význam dávat tolik peněz? No a když na to přijde tak možná je lepší kolikrát strhnout ráčnu jak utrhnout šroub. Omlácenou ruku bude mít tak jak tak a nebude muset přemýšlet jak ho z tama dostat.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Přesně.. dělat s tim každej den, neřeknu nic.. Ale párkrát do roka oleje, klouby, brzdy, sem tam nějaký rozvody, přehození kol.. přesně na to stačí jenom tyhle šlupky za pár peněz..
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Tomas6 píše:
sCitem píše:Jednoznačně připlatit, i když se to používá párkrát do roka tak to chce kvalitní. Pak tě to nechá ve štychu když to budeš nejméně potřebovat.... :)
Jednoznačně priplatit ale za co? Co koupit aby to nebyl šmejd? Usag,Wűrth,Fortum? Kolik peněz dat za sadu? Šest, osm nebo i víc tisíc? Jak jsem psal,mám několik sad,od "různých " výrobců a vše je jedno a to samé. Ani jedna nestála víc jak 3000. Su zemědělec, takže na poli si člověk musí umět poradit za každých okolností, ono když je seno na řádku a mraky na obloze není čas přemýšlet kdo je kdo. Takže kladivo a hrubá síla je naprosto běžný jev. Nezřídka co mám třeba prodlouženou ráčnu po ní normálně skáču,nejsu žádný vychrtlík, cca 120 kg. A? A drží. Ráčna ze sady za 3000. Beru pokud to má někdo na živobytí, ať si koupí drahý vercajk. Ale na doma? Jednou za rok dva brzdy a jednou do roka výpustný šroub na vaně? Má význam dávat tolik peněz? No a když na to přijde tak možná je lepší kolikrát strhnout ráčnu jak utrhnout šroub. Omlácenou ruku bude mít tak jak tak a nebude muset přemýšlet jak ho z tama dostat.
No, taky jsem si koupil úhlovou páku na golu na burze za výhodnou cenu, ale byla tak atypická, že jsem neodolal.A zvyklý na naší Golu a její obdobnou páku jsem zabral a hned jsem přestal, že jsem ten ocelový šroub ulomil a koukám, a já ji ohnul v tom ohybu tak, že byla napůl ulomená..Tohle by ani "drát do betonu" neudělal... :)
nepropadat panice...
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

Vzhledem k tomu že jsem z No name gola sady dva ořechy otevřel(oranžovo-černá, název si nepamatuji) tak už nemám nějak důvěru. Ano na bytě mám z Lidlu sadu bitů a na domácí práce to stačí, ale k autu a traktoru mám Narex a zatím drží. A to jsem na ní nasazoval i trubku, taky nejsem vychrtlík, cca 110 kg. Ale souhlasím s jedním, nemám tolik věcí k porovnání ;-)
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

no vidíš já rozloupnul starej tona ořech a nedělám z toho aféru, novej sem jen otevřel zatímco starej prasknul vejpůl (noteeth)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

Aféru (LOL) jen své zkušenosti, ale je pravda že těžko hodnotit na tak malém vzorku sad nářadí :)

Vzhledem k tomu že táta dělal se dřevem, tak mám značku Narex zakořeněnou jako kvalitní. Ještě teď mám doma přímočarou pilu a že nařezala kilometrů. To stejné vrtačky.
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Mám úplně to samý, jen to má zelený kufřík, jinak to vypadá totožně. Je to bohužel hrozný bláto, půlku ořechů už mám ožvýkaných, ten šroubovák na bity se mi ukroutil, s prodlužovákem nejde nic povolit, protože pruží. Ale ráčny kupodivu drží. Za ty prachy co by člověk chtěl. Na práci na bytě, nebo skládání nových dílů stačí, ale na povolování nedej bože zarezlých šroubů to opravdu není.


Jinak nevím, co levnějšího koupit, aby to fungovalo... Mám řadu let malou sadu Stanley, opravdu kvalitní, drží ráčna i ořechy, prodlužovák pevný. Tak jsem koupil velkou sadu zase Stanley a nic moc. Je to lepší, než ty polský bláta, ale malou ráčnu jsem protočil při prvním použití...
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
balon
Přispěvovatel
Příspěvky: 107
Registrován: 13 led 2016, 07:35

Příspěvek od balon »

Něco to co tu ukazujete mám, sehnal sem to na bazosi, ani to snad nema značku a stálo to do 500. Některý ořechy používám na penu utahovák, je pravda že dva mi praskly, ale to už sem jim fakt dával. Jinak ostatní držej. Je fakt, jak už tu někdo psal, ten plast na ráčně mám prasklej. Ale jinak dobrý. Ale zas jako vzhledově to vypadá, že snad i vietnamci maj lepši materiál. Jinak poznámka, normálně mám i rázový ořechy a ty hlavně používám, ale když zapomenu, nebo rozměr co nemám, zkoušim tydle. Ono je lepší počítat s tim, že to bude šmejd a pak se divit co to vydrží, takle sem to měl já
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Jo no. Já rovnou počítám s tím, že to bude sračka, ani od toho nic nečekám. Když to jebne, tak to zahodim a něčím doplním.. Na pohodu
balon
Přispěvovatel
Příspěvky: 107
Registrován: 13 led 2016, 07:35

Příspěvek od balon »

Přesně tak
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

No potřeboval jsem velké ořechy na velkou golu a nabídka nebyla zase velká, tak nakonec jsem koupil černé za ceny okolo 650 - 700 /kus a ty vypadají velmi bytelně, mám i některé černé nástavce na golu a tam bych řekl, že to je to pravé..
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Racnaky s kloubem až do 22mm teď jsem bral 3 sady,kvalita super..

https://www.ebay.de/itm/Ratschenschluss ... SwGW9ap9Wh
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Co ten spoj račny s klíčem, vydrží?

Podle týhle foto to taky někdo mydlí, jak mu kus přijde pod ruku ...
Obrázek
adrian_B
Přispěvovatel
Příspěvky: 725
Registrován: 29 říj 2008, 23:41
Bydliště: SVK - Turčianske Teplice

Příspěvek od adrian_B »

skôr odfajčíš račňu ako ten spoj ;)

ale s trubkou sa dá všetko... (noteeth)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“