AUDI A8 D3 dobijeni, modul nabijania

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
misokgb
Přispěvovatel
Příspěvky: 268
Registrován: 26 led 2009, 01:01
Bydliště: Nitra, slovaKIA.

AUDI A8 D3 dobijeni, modul nabijania

Příspěvek od misokgb »

Nazdar,

mam problem s A8 D3 sice benzin, ale tak technika rovnaka, 2006 - prvni facelift.

Autu jemne pulzuje interierove svetlo, aj podsvietenie budikov, nerobi to len na volnobehu, aj pri zvysenych otackach, pritom napatie je v pohode.

Toto robi auto dlhodobo, teraz ale k druhemu problemu - minule mi auto asi po 2-3 hodinach statia zacalo prebijat, nastartoval som auto, 10s v pohode a zrazu zacalo stupat napatie az k 16-17v, samozrejme auto postupne odpajalo jednotlive systemy kvoli ochrane a bezal iba motor. Kym som na to prisiel (cez diag), tak uz malo docela vrele kabely na baterke. Jedine co ma napadlo odpojit a zapojit baterku - auto potom islo normalne. No dnes asi po tyzdni to auto spravilo znova, po stani v noci som prisiel rano k autu a normalne nastartovalo a zacalo prebijat, odpojil som baterku, pripojil a uz to islo zasa normalne...


Chcem sa spytat, mam za zamerat vylucne na alternator, alebo by tam mala byt riadiaca jednotka nabijania - nikto nevie kde a co to je, ale vraj tam je, googlil som a vela som toho nenasiel. Treba tuto jednotku potom kodovat?

Baterka nema ani rok, menila sa na zaciatku tohto roku, nakodovana bola s lacnou diag, ktovie ci spravne... Alebo skusit najprv baterku nakodovat v audi? Dik.
ALFA ROMEO 75 160ps 200Nm.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“