Rover 620sdi - náhlá smrt

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
woyta
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 26 zář 2018, 14:12

Rover 620sdi - náhlá smrt

Příspěvek od woyta »

Bratranec ma Rover 620sdi. Ted je tam stejny motor z Accordu s 250 000km.
Minulý tyden jel a zacal mu klesat výkon az chcipnul a znova nenaskocil.
Moje znalosti nafty jsou omezene. Preferuji benzin a spise se hrabu ve spalovacich motorech.

Kdyz se to pokousime nastartovat tak kdyz pomackam balonek, parkrat skytne a dal uz se jen toci.
Cerpadlo by mela byt rotacka od Boshe.
Co jsem zatim hledal mozne priciny, tak fitr paliva ucpany neni a ani sitko na vstupu do cerpadla.
Stop solenoid funguje.
Jestli cerpadlo tlaci naftu do vstriku jsme nevyzkouseli, protoze po vsech pokusech dosla baterie.
Nekoukal jsem jeste na funkcnost serva.
Manual Roveru moc pratelsky neni.

Z meho pohledu to vypada bud na vadny ridici vsrik nebo cerpadlo.

Ridici vstrik zlobil na jare ale broblem byl v konektoru který byl odstranen a kabel vstriku pripajen.

Vyzkousime povolit jeden vstrik a uvidime, zda tam jde palivo. Vstrik muzu zkusit zmerit osciloskopem ale nevim jaky vystup bych mel ocekavat.

K dispozici mame stary potkany motor na díly. Ale priznam se, ze cerpadlo se mi moc menit nechce.
proxima
Přispěvovatel
Příspěvky: 687
Registrován: 07 dub 2017, 18:17
Bydliště: SK

Příspěvek od proxima »

Dnes sa nikomu nechce robiť...každy by chcel peňiaze bez roboty (LOL)
woyta
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 26 zář 2018, 14:12

Příspěvek od woyta »

Jestli narazis na to ze se mi nechce menit cerpadlo, tak to je kvuli tomu, ze se bojim, ze rozhodim casovani hnaciho kola, ktere je treba sundat.
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Nastuduj to a dáš to, co člověk vymyslel, to člověk opraví, ne?
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

woyta píše:Jestli narazis na to ze se mi nechce menit cerpadlo, tak to je kvuli tomu, ze se bojim, ze rozhodim casovani hnaciho kola, ktere je treba sundat.
Nejdrív zkus, zda do čerpadla opravdu jde nafta , a samozřejmě ještě dříve, zda z trubky k tryskách nafta jde, což ale poznáš i přitom, když budeš startovat/dobrá baterie základem/ a z výfuku půjde nějaký kouř, protože pokud to nechytne a nafta tam jde, tak musí někudy zase ven..A až pak uvažovat o nějaké demontáži čehokoliv.. :)
nepropadat panice...
woyta
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 26 zář 2018, 14:12

Příspěvek od woyta »

S nabitou baterkou jsme zkusili povolit matici na vstriku. Nafta cakala.
Zitra asi zkusim zmerit osciloskopem, zda jde z ridiciho vstriku nejakej signal a pripadne ho zkusime vymenit za kousek z druheho motoru.
Číča
Přispěvovatel
Příspěvky: 88
Registrován: 08 zář 2011, 20:10
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Číča »

Pravděpodobně jsi to udělal, ale mrkni ještě na pojistky a relatka. Případně jestli sviti a nesviti vsechny kontrolky tak, jak maji. (zhaveni, check engine, atd)
woyta
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 26 zář 2018, 14:12

Příspěvek od woyta »

To bylo prvni na co jsem koukal.

Auto stalo tyden zadkem dolu z kopce. Dotahli jsme ho na rovinu a zkusili natocit abych zkusil osciloskopem jestli uvidim nejakej signal ze vstriku.
Jelikoz nevim jak ten signal ma vypadat a vuci cemu ho mam merit tak jsem zjistil kulove ale motor naskocil skoro okamzite. Nechali jsme ho bezet na volnobeh a zkouseli tahat za vsechny kabely. Nic. Az kdyz jsme zacali s autem houpat tak zacalo skytat.
Sice nadrz byl z poloviny plna ale zkusili jsme zajet na pumpu dotankovat. Auto zdechlo asi po 300m. Dotankovani nepomohlo.
Doma jsme zkusili cerpadlo krmit z lahve. Palivo si nasava ale to je vse.
Zkusili jsme jeste vymenit ridici vstrik ale zadna reakce.

Na servo cerpadla se nepodivam protoze honda pouzila bezpecnostni sroub ale zkusim si s nim pohrat.
Odpovědět

Zpět na „Land Rover/Rover“