pojem zadarmo a dotace..

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Přesně tak, soused - velký zemědělec se s tím netají, má mraky hektarů a vše je hlavně do bioplynek pro Babiše, místo ornice nebo aspoň ještě půdy je již jen písek. Když jsem šel po poli kukuřice, nemohl jsem tomu uvěřit, ale připadal jsem si jako na pláži v Bulharsku..Je až s podivem, co ta chemie dokáže, jelikož vůbec nehnojí , tak tam vždy něco vyroste...Bydlet pořád ve městě, nevěřil bych tomu, ale jelikož jdu téměř denně se psy na procházku mezi poli a loukami, takže to mám před nosem..Je to neskutečné rabování společných hodnot ...za prachy jsou čehůni schopni sežrat hovno pod sebou..A majitelé těch polí , které pronajímají?Je jim to fuk, hlavně že mají plný supermarket. A Foreste, vzal byl devítiocasou kočku a tu pakáž, která si říká ministerstvo životního prostředí /včetně všech odborů v okresních městech/ a zmlátil bych je tak, že by z nich lítaly zelená hovna a pak bych je poslal kydat senkrovny...Je to skvělý kšeft, velké prachy, ho.no práce a ticho po pěšině..Já tam mít dceru, tak o ní přerazím násadu od koštěte a vymažu ji ze života.... :(
nepropadat panice...
Domecek
Aktivista
Příspěvky: 1162
Registrován: 23 úno 2014, 19:45
Bydliště: kousek od prahy

Příspěvek od Domecek »

[quote="Forest"]Pritelkyne pracuje na Ministerstvu zivotniho prostredi a v ramci zaverecne prace na VS vypracovala praci, ve ktere se venuje i vlivu a nasledkum osevani repkou a kukurici. Skody, ktere jsou v ramci tohoto pachany jsou ze stredne- natoz kratkodobeho hlediska nevratne a toto drancovani Zeme ma nasledky, ktere si vetsina lidi neuvedomuje a mnohdy ani sanci uvedomit nema.

Z meho subjektivniho pohledu je tato dotace zamerne a ucelove likvidacni. Mejte me za paranoidniho pomatence, ale vse nasvedcuje tomu, ze nase urodna zem byla trnem v oku nejen EU a protoze se vi, ze jinak jsme chuda zeme, tak nam dali k dispozici tyto dotace.

Jsou si vedomi, ze jsme (byli) producenti skvelych jablek a brambor (nejen) tak co udelali aby k nam dostali ty jejich sracky? Zadotovali cilene produkci tech sem dovazenych sracek. Nasledkem toho zdejsi preorientovavaji produkci na to, co je z ekonomickeho hlediska nejvyhodnejsi: na repku a kukurici!

Jinymi slovy: z vlastni vule si vydrancujeme vlastni zem, zamorime hnojivy, zdevastujeme zivnou zeminu do te miry, az nebudeme ani schopni nic jineho pestovat. A v tom spociva zaludnost cele veci: pak budeme jen "zavisli konzumenti a plnici latrin" ... a o to nejen EU jde (z meho pohledu je vedeni a princip EU jenom loutkou v rukach USA ale myslete si co chcete).

A ne Jericho, nejsem "ruda pakaz", nejsem priznivcem Putina apod. ale at to vezmu odkud chci, vychazi mi stale to same: jsme jim trnem v oku a potrebuji jen kolonii, ktera bude plna konzumentu a zdrojem levne pracovni sily!

Hlavni dva problemy, ktere spatruji jsou, ze dotace zcela zasadnim zpusobem ovlivnuji pomyslnou neviditelnou ruku trhu, ktera je absolutnim zakladem pro fungovani trhu a zadruhe, jak jiz zminil Jericho: dotace by se mely vracet! Myslim to ale trochu jinak: paklize jdou dotace do firmy nebo projektu, ktery se diky dotacim stane uspesnym a vydelecnym, mel by prijemce dotaci tyto nasledne vratit. Bezurocne (jinak by si mohl vzit uver) ale vratit a ne, ze se z krachujici firmy stane jednicka na trhu s topmanagementem, ktery pobira nesmyslne platy a nikdo si uz nechce vzpomenout diky cemu k tomu doslo.

Jinak kdo nevi a neveri, necht se zepta Pajina (majitel cerneho Brouka po Lubosovi) co produkovalo "JZD", ktere spravuje pred vstupem do EU a co produkuje nyni.[/quote]

jak už jsem jednou napsal, blbej nejsi, pěkně napsané, usilovali o to vždycky, jen to lidi nevidí, protože to dělaji rafinovaně a skrytě, ale vysvětluj to jerichovi, je to marný, je to marný
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

TVL tya to dělají rafinovaně a skrytě jak cip (LOL) To je umění nevidět (LOL) Ty seš taky .. (rofl)
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4191
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

jericho-3 píše:Přesně tak, soused - velký zemědělec se s tím netají, má mraky hektarů a vše je hlavně do bioplynek pro Babiše
bioplynka je hlavně na elektriku, odpadem je teplo (kupodivu je na spotřebovaný teplo dotace- u nás v kocourkově topili i v létě aby dosáhli na potřebné minimum) a hnojí se digestátem - odpadem z bioplynky

ps: zvláštní je že původní účel bioplynek byl likvidace odpadu (LOL) (LOL)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

jericho-3 píše:A Foreste, vzal byl devítiocasou kočku a tu pakáž, která si říká ministerstvo životního prostředí /včetně všech odborů v okresních městech/ a zmlátil bych je tak, že by z nich lítaly zelená hovna a pak bych je poslal kydat senkrovny...Je to skvělý kšeft, velké prachy, ho.no práce a ticho po pěšině..Já tam mít dceru, tak o ní přerazím násadu od koštěte a vymažu ji ze života.... :(
Jericho, ty mas jedno velke stesti: nevis, neznas, nerozumis ... ale to ti nebrani v tom, abys delal zavery a kritizoval.

Ve sve zaslepenosti a neznalosti netusis, ze drtiva vetsina lidi na ministerstvu se ridi direktivami a museji konat v souladu s predpisy, zakony a narizenimi, ktere dostanou od nadrizenych. No a kdo je ministr, jakou ma politickou prislusnost a koho ten posloucha snad vis, ne? A kdo ho zvolil taky vis - takze co nadelame? Jako mam rict pritelkyni, ze tam nema pracovat a ze si ma najit jinou praci?! Ona na vse spatne ve sve zaverecne praci upozornuje ale co ma tohle temer "male, bezvyznamne kolecko" sanci udelat v jednom velkem orloji? ;) To, ze tam pracuje neni jako kdyby byla drive ve strane. Ona, nastesti tomu, co dela verit, ctit to a zit tim nemusi, jen musi odvadet dobre svoji praci.

Jen tak mimochodem, nepsal jsi nekdy, ze se s nekym z vlastnich deti nebavis, ze jsi je zapovedel nebo tak neco? To jsi ji/ho/je dobre vychoval.

Zkus se zamyslet nad svym nesmyslnym postojem ve svetle fakt, ze tridime odpad, topime na chalupach drevem a kdyz jdeme na prochazku nebo na houby, tak bereme pytel do ktereho sbirame odpadky?! A ne proto, ze bychom byli nejaci ujeti slunickari ale protoze to povazujeme za spravne a rekneme, ze prirozene?

Primer toho, co tady ve sve nabubrelosti a zaslepenosti pises je, jako kdybys kritizoval cloveka za to, ze dela ve fabrice Renaultu ale vubec te nezajimalo, ze sam jezdi a vyznava uplne neco jineho (dopln si neco, o cem si myslis, ze je proste nej, treba to tvoje pro me smesne Bravo).


Navzdory tomu, ze toto nemelo byt dalsi nove tema, ale mel jsi to napsat do tematu pod ktere to spada! Tvuj problem je, ze ty tak cinis proto, aby si s tebou nekdo povidal. Vyzadujes pozornost jako dite, se kterym si nikdo nechce hrat. Jenze, Jericho, vetsina z nas ostatnich zije realny zivot po boku svych realnych zivotnich partneru.

... a ted, durazne zadam: zpet k tematu na tema dotace.
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Sice jsem slíbil, že to nebudu zvěřejňovat, tak zveřejním pouze text a že se jedná o jedno agrodržustvo na jižní moravě.
Obrázek si udělejte sami.
Názory agrodružstva se neshodují s názorem WOBa.
Dobrý den!
Ano, přípravky s účinnou látkou glyphosat používáme.
Používáme je v jarním období k "vyčištění" pozemků od vytrvalých plevelů
před setím a v tomto období k likvidaci výdrolu a vytrvalých, mechanicky
obtížně hubitelných plevelů.
Nepožíváme je při předsklizňových aplikacích.
Používáme tyto přípravky v souladu s platnou legislativu a dle postupů
uložených etiketou.
Bohužel, díky naprosto jednostranné mediální kampani je tato účinná
látka aktuálně téměř sprosté slovo.
Pan Tuna a další média poskytují dost zkreslené informace a zpravidla
nedají prostor vyjádřit se nikomu, kdo má o problematice povědomí.
Používání těchto přípravků není rozhodně prioritní z ekonomického hlediska.
Řeší věci, které lze mechanicky (podmítkou) vyřešit jen obtížně či
vůbec. Použití znamená v praxi také úsporu půdní vláhy, což je teď také
velmi aktuální téma, jenže malinko zapadá a není mediálně zajímavé.
Znamená i "nespálení" cca 10-15 l nafty na jeden hektar v případě
mechanického řešení výdrolu, tj. při např. 2000 ha 20-30 tisíc litrů
spálené nafty jistě ekologické plus. Takže nic není černé ani bílé, jak
to podávají v mnoha "kauzách" naše média, chce se vždy na celou věc
koukat z více úhlů.
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Foreste, direktivy poslouchalo i gestapo, STB a popravčí čety..Člověk to zní HRDĚ, ale nesmí to být jen opice , která žere banány, ber kde ber... :)
nepropadat panice...
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

jericho-3 píše:Foreste, direktivy poslouchalo i gestapo, STB a popravčí čety..Člověk to zní HRDĚ, ale nesmí to být jen opice , která žere banány, ber kde ber... :)
Však je posloucháš taky, nebo kde vytváříš nějakou protiváhu tomu svinstvu tady? Povídej jericho, no?
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Velmi jednoduše, nevolím idioty, snažím se nic nepoškozovat , neplýtvám čímkoli a mám k přírodě úctu.A hlavně jsem normální , nechápu, k čemu někdo pořád honí miliony, přežírá se jako prase, stojí fronty na různé dotace, prostě HAMTY HAMTY , AT MÁM VÍC NEŽ TAMTY.Mě by si nikdo nekoupil , protože prachy jsou dobrý sluha, ale zlý pán...Vím, jak se mohou lidé změnit, když jde o peníze..A hlavně, to co se přírodě vezme, se jí má vrátit, a ne dávat do bioplynek, zemědělci vůbec nevozí hnůj na pole, nezaorávají se meziplodiny/zelené hnojení/ a hlavně se nenechává půda odpočinout, dře se to až na kost..A lidé ty sračky jedí, děti se postupně otravují, jsou často nemocné a ty jejich normy, které to splňuje mají jedno úskalí, nikdo dodnes neví, co udělá nepřetržité požírání jednotlivých jedu /v normě/ , protože tyto jedy spolu reagují..Ale už i dokonce vzdělanci začínají protestovat i přesto, že svoje prebendy v ústavech dostávají pravidelně...A naštvat ty nahoře, má riziko, že by prebendy byly ohroženy...Mě můžou všichni vykouřit a měl jsem to celý život, největší svoboda člověka je v tom, když od nikoho nic nechce a není na nikom závislý.. :)
nepropadat panice...
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4191
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

nevozí se hnuj ale kropí se digestátem tj. tekutina z bioplynky která obsahuje živiny co nesežrali bakterie v bioplynce (LOL)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Domecek
Aktivista
Příspěvky: 1162
Registrován: 23 úno 2014, 19:45
Bydliště: kousek od prahy

Příspěvek od Domecek »

[quote="jericho-3"]Velmi jednoduše, nevolím idioty, snažím se nic nepoškozovat , neplýtvám čímkoli a mám k přírodě úctu.A hlavně jsem normální , nechápu, k čemu někdo pořád honí miliony, přežírá se jako prase, stojí fronty na různé dotace, prostě HAMTY HAMTY , AT MÁM VÍC NEŽ TAMTY.Mě by si nikdo nekoupil , protože prachy jsou dobrý sluha, ale zlý pán...Vím, jak se mohou lidé změnit, když jde o peníze..A hlavně, to co se přírodě vezme, se jí má vrátit, a ne dávat do bioplynek, zemědělci vůbec nevozí hnůj na pole, nezaorávají se meziplodiny/zelené hnojení/ a hlavně se nenechává půda odpočinout, dře se to až na kost..A lidé ty sračky jedí, děti se postupně otravují, jsou často nemocné a ty jejich normy, které to splňuje mají jedno úskalí, nikdo dodnes neví, co udělá nepřetržité požírání jednotlivých jedu /v normě/ , protože tyto jedy spolu reagují..Ale už i dokonce vzdělanci začínají protestovat i přesto, že svoje prebendy v ústavech dostávají pravidelně...A naštvat ty nahoře, má riziko, že by prebendy byly ohroženy...Mě můžou všichni vykouřit a měl jsem to celý život, největší svoboda člověka je v tom, když od nikoho nic nechce a není na nikom závislý.. :)[/quote]

Neplýtváš a máš GTR?? Dělej vola z někoho jinýho, nejsme děti ty náš idealisto ;)
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5464
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

jericho-3 píše:Romku, takhle to právě má být
Jako kompostareň funguje dobre ale co nechápu je puštanie mašín a vody na prázno aby si mal spotrebu jak ostatne mesiace. Tebe pripadá normálne keby si topil v baráku v lete a mal otvorené okna dokorán?
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Tohle se nedá pochopit, pouze kvůli kšeftu, asi jsem to špatně přečetl a možná jsem naivní, ale dotace by podle mne měly být účelné, na společné věci, čističky vod, kanalizaci, nemocnice apod. A hlavně, mašinérie a byrokraté mají velkou setrvačnost, když už praxe ukáže, že náhrada části nafty řepkou má opačný efekt, mělo se to zastavit..Aby vytvoření 1 litru nafty ala řepka stálo 3 litry nafty klasické, je rána do palice a zbyl jen ten, byznys...do soukromých kapes..Proto Babiš dělal vše proto jako politik, aby se to prodloužilo a klekal jako ministr financí a dnes premiér na to, zlikvidovat firmy,/ které převezme /co jedou novou kolej, ekologičtější a šetrnější než je řepka a tisíce tun ostatních produktů z polí , zalévaných dalšimi tisíci tun jedů z jeho továren..Je to obrovský tunel, který tady ještě nebyl, ale vše se ukáže, bohužel bude už pozdě...
IZRAELCI PŘEMĚNILI POUŠT V RAJSKOU ZAHRADU A MY RAJSKOU ZAHRADU PŘEMĚNÍME V POUŠT..

Domečku, ako by stě vysvetlil hen enem toto výrazivo GTR? Už som henté osobité skratky ala Čsla pozabůdal../bratři Slováci prominou/ :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

jericho-3 píše:Domečku, ako by stě vysvetlil hen enem toto výrazivo GTR? Už som henté osobité skratky ala Čsla pozabůdal../bratři Slováci prominou/ :)
on si nás asi plete. :D
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Asi ano, já znám jen auto, ale co je to v pojetí Domečka, netuším..Teď půjdu konečně namontovat opravené přední blatníky na MX 5, tak se těším, jak japonec prokoukne.. :)
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“