skoda octavia 4 x 4

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

skoda octavia 4 x 4

Příspěvek od oregan »

mam u sebe octavii 1.9 tdi 66kw rv 1999 4 x 4
sviti trvale abs a pise tuto zavadu:

01279 cidlo podelneho zrychleni

v servise dali jiny cidlo a stejne jim zavada sviti. Ja jsem vyndal kastlik a visel tam jenom drat. tak jsem tam pricvakl cidlo a cca po 3 vymazani pameti zavad jsem vymazal zavadu. Projel jsem to a zavada se pak rozsvitila znovu , ale napsalo mi to ze ma cidlo neverohodny signal - zrejme proto ze jsem ho mel chytli jenom paskou na jedno pouziti a za jizdy se hnulo. Nevite nekdo jakl tam drzi? to cidlo tam nebylo a chtel bych ho zkusit chytnout a projet to. Jinak kde je nejcastejsi problem u octavii? hnije nekdce kabelaz?

druha otazka - jde opravit palivomer? blbne tady palivomer.budik je ok
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8929
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

opravit jde ledacos. Pokud je palivoměr vydřený budeš muset destičku použit z jiného ale nechat tento plovák.

Čidlo má svůj držák a musí držet "na pevno" jinak může psát závadu
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

ty sipky ukazuji smer dozadu dopredu a nebo dostran na tom cidle?
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

tak uz nevim musel jsem udelat drzak abych to cidlo chytl,oni mi k tomu nedaly drzak . cidlo drzi , udelal jsem zakladni nastaveni login 40168 zakladni nastaveni - 069 start vse probehne ok

pak jedu - abs nesviti ale jakmile vytocim vice zatacku a nebo jedu delsi dobu po rovine tak se abs rozsviti a napise zavadu 01279 cidlo podelneho zrychleni g251 neverohodny signal

mohlo by to byt ze by bylo malinko sikmo (vuci primemu smeru) nez je sipka na nem??
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19322
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

asi jo, může to blbnout kvůli tomu..
ROMIK
Aktivista
Příspěvky: 1061
Registrován: 23 led 2006, 19:05

Příspěvek od ROMIK »

je na to origo spešl držák uchycen jedním šroubem,to samé jsem řešil před týdnem stejný rok.
ROMIK
Aktivista
Příspěvky: 1061
Registrován: 23 led 2006, 19:05

Příspěvek od ROMIK »

je na to origo spešl držák uchycen jedním šroubem,to samé jsem řešil před týdnem stejný rok.
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

ROMIK píše:je na to origo spešl držák uchycen jedním šroubem,to samé jsem řešil před týdnem stejný rok.
me to blbne kdyz jedu do zatacku prudsi a nebo po dlouhy rovine. Je to to cidlo za kstlikem spolujezdce a nebo je to cidlo nekde pod volantem? kdyz jsi resil tuhle zavadu bylo to cidlem a nebo uchycenim cidla?
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Tak se podívej co ti ta čidla ukazujou.
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

geo píše:Tak se podívej co ti ta čidla ukazujou.
V MERENYCH HODNOTACH NIC NENI O TEHLE CIDLECH,POUZE KDYBYCH Dal zakladni nastaveni - vlozit login 40168 - zakl nastaveni 059 kanal a tam je hodnota jinak v bloku hodnot nejsou. Ale auto nema esp ( neni tlacitko na vypnuti) takze to je cidlo pod volantem? jde m,i o to ze za kastlikem sem nasel pouze kabel ktery tam visel ale nic tam nebylo.
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

nedokazal by mi nekdo prosim napsat jak je to zde u 4x4 s cidlem podelneho zrychleni?
Je za kastlikem spolujezdce a nebo pod ridicovym volantem na sloupku rizeni?

kdyz jsem sundal kastlik tak tam visel jen konektor k cidlu,ale kdyz jsem zapojil do konektoru cidlo tak s autem jedu a v prudkych zatackach se rozsviti abs a nebo na dlouhy rovine. Jkmile jedu na dlouhy rovine tak se take rozsviti abs. A pise zavadu
01279 cidlo podelneho zrychleni
jekmile chcipnu auto a zapnu klicek kontrolka nesviti a pamet zavad je prazdna.

Fixluje i palivomer.Budik v akcnich clenech funguje,ale myslim si ze ke problem s odporovyma deskama na palivomer.Ma to dva palivomery. Z ceho by se dali pouzit odporovy desky? obycejna octavia 66kw agr ma jiny hodnoty.
Uživatelský avatar
ThrashTheTrash
Aktivista
Příspěvky: 2381
Registrován: 28 kvě 2007, 20:44

Příspěvek od ThrashTheTrash »

AHoj,

jde o to jakou máš výbavu. Já mám sice golf IV 4x4 bez ESP a tam mám to čidlo co řešíš za kastlíkem spolujezdce. Trápilo mě úplně stejně. Jinak pokud máš ESP, tak bys ho měl mít pod volantem. Fotky najdeš na webu v pohodě s umístěním.

Pokud nemáš ESP a čidlo je za kastlíkem spolujezdce, tak na foru najdeš návod jak se sundává hmota co je na čidle a opravíš si tam plošák. Mně to nevyšlo, takže jsem dal z havárky jiný čidlo. Muselo se ale zkalibrovat tak jak píše kolega hore. je tam podminka rovne plochy pri kalibraci a dost casto jsou vyhrkany svorkovnice k cidlu.

S palivomerem zatim problémy naštěstí nemám, neřešil jsem, bohužel neporadím s tímto.

Děkuji,
VW GOLF IV 1.9TDI AGR 4MOTION - Soft HR CARSOFT, WEBASTO THERMO TOP C
Diag HR CARSOFT:DeTeCtor, Comfort VW, Toolbox - SPEED 4, VIN - R, Airbag, FLASH, KEY.
CDP+, WEBASTO THERMO TEST, DIAG EBER
Všechno jen na chuť :)
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

PROSIM NEMATE NEKDO NA TOTO AUTO ZADNI OBA PLOVAKY A CIDLO PODELNEHO ZRYCHLENI? CIDLO MA TOTO CISLO : 1J1 907 638 A
Uživatelský avatar
ThrashTheTrash
Aktivista
Příspěvky: 2381
Registrován: 28 kvě 2007, 20:44

Příspěvek od ThrashTheTrash »

Jen doplnim co si matne pamatuju, tak jedno vyrobni cislo bylo nahrazeno druhym cislem a to novejsi cidlo se pry tolik nekazi jak to starsi. DOporucuju sehnat s novejsim cislem. Tolik jedna pani ze skodovky povidala, kdyz sem to resil pred asi 5 lety.

https://dieselpower.cz/forum/viewtopic. ... highlight=

Tady je odkaz na to jak se to opravuje, ale mne to nevyslo. Treba pomuze.
VW GOLF IV 1.9TDI AGR 4MOTION - Soft HR CARSOFT, WEBASTO THERMO TOP C
Diag HR CARSOFT:DeTeCtor, Comfort VW, Toolbox - SPEED 4, VIN - R, Airbag, FLASH, KEY.
CDP+, WEBASTO THERMO TEST, DIAG EBER
Všechno jen na chuť :)
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

ThrashTheTrash píše:Jen doplnim co si matne pamatuju, tak jedno vyrobni cislo bylo nahrazeno druhym cislem a to novejsi cidlo se pry tolik nekazi jak to starsi. DOporucuju sehnat s novejsim cislem. Tolik jedna pani ze skodovky povidala, kdyz sem to resil pred asi 5 lety.

https://dieselpower.cz/forum/viewtopic. ... highlight=

Tady je odkaz na to jak se to opravuje, ale mne to nevyslo. Treba pomuze.
taky mi to vubec nevysla oprava :-(
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“