1.4 TSI - motor KO

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
váha
Aktivista
Příspěvky: 3872
Registrován: 09 bře 2006, 14:34
Bydliště: královehradecký kraj

Příspěvek od váha »

Rayx píše:No tak si založ své vlákno o kvalitě výroby ;) Ono K TSI začít vzpomínat na STS je opravdu mimo ... :)
Hlavně i dnešní konzumní výrobky jsou kvalitou hoodně jinde než výrobky z doby RVHP...
Escalade EXT 6.2 AWD flexfuel
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

váha píše:
Rayx píše:No tak si založ své vlákno o kvalitě výroby ;) Ono K TSI začít vzpomínat na STS je opravdu mimo ... :)
Hlavně i dnešní konzumní výrobky jsou kvalitou hoodně jinde než výrobky z doby RVHP...
No tak to vysvětli jerichovi, ale to je tak na šest stánek sním (rofl)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Rayx píše:No tak si založ své vlákno o kvalitě výroby ;) Ono K TSI začít vzpomínat na STS je opravdu mimo ... :)
Máš pravdu, ale lidé jsou obdobní a názor na kvalitu také..Ten, kdo dělal fušerskou práci je pořád stejný a nastane doba, že u novodobých motorů budou na vrakáči prodávat starší písty jako kdysi. Já jich mám ještě několik, a jsou už na typy, které moc nejezdí..Teprve ten průser začíná a brzo zde bude vlákno obdoba jako zadřené BXE. Ale jinak pardon, nechal jsem se unést, jednoslovný příspěvek je jistě lepší.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

U nás v rodině jezdí nový O3 před i po faceliftu s motory 1.4 TSI 110 kW, jen já socka jsem si koupil starýho Golfa s motorem ASZ, protože jsem ten motor chtěl a na nový jsem neměl a dnes po skoro osmi letech provozu a 296000 km na tachecu začínám věřit, že to moje TDI bude jezdit dýl jak ty O3ky a to já jezdím narozdíl od nich denně.
To se potom vydřená vačka hned zda jako prkotina, když jen pomalu ubírá výkon a než zničí hydra tak to chvíli trvá.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Možná to někdo posuzuje tak, že s tím jezdí socky, ale u mně je to naopak, koupit si dnes nový koncern udělají" blbci".. Dnešní motorová loterie made in koncern, kdy na běžícím páse vytvářejí nové a nové motory, které jsou většinově NEVYZKOUŠENÉ A ZBYTEČNĚ SLOŽITÉ a proto velmi poruchové a předražené..Samozřejmě chápu, že obnova parku je potřebná, ale pokud dotyčnému nevadí, že jako socka vypadá mezi metrosexuály a povrchními mudrlanty-snoby, a STAČÍ mu úroveň cestování nedávné minulosti, pak je určitě moudřejší než ten, který si něco koupí hlavně kvůli okolí...Co by nato řekli sousedi...Já osobně mám dnešní většinové názory na háku a preferuji kvalitu a vlastní uspokojení a pokud to není zakázáno, klidně budu jezdil s autem z 30. tých let./když mi ho nebude líto/... :)
nepropadat panice...
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Tvl, to jsou zase kecy, tak počkej ještě 10 let a nic jinýho než tenhle automobilovej brak co se dnes prodává na trhu nebude a to ještě ojetej, to si teprve užiješ.
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

1,4 TSI CMBA EA211, v kterým se ale už vrtal někdo před tímhle videem ...

https://www.instagram.com/p/BptX7x1FLt8/

https://www.youtube.com/watch?v=RwesNLUp6Cw
Fire
Přispěvovatel
Příspěvky: 380
Registrován: 23 kvě 2007, 21:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fire »

Volnym prekladem ti rusove mluvi o cem? Jinak to rozdelali TSI vyrobené po roku 2015?
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

fekálek píše:Tvl, to jsou zase kecy, tak počkej ještě 10 let a nic jinýho než tenhle automobilovej brak co se dnes prodává na trhu nebude a to ještě ojetej, to si teprve užiješ.
Mě už to nehrozí, ale chápu tě, naskočil jsi jako ostatní a máš strachy mokrá záda..Představa, že bych byl už tak v háji, že bych si sám nemohl auto opravit a musel jít do nového a tohle se mi stát, asi bych byl ve zprávách v oddělení terorismu...
P.S. spíš by mne zajímalo, pokud to někdo ví, proč továrna zvolila lité písty /kvůli rychlejšímu ohřívání a ceně/ a ne kované písty, které by to unesly?
nepropadat panice...
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

To je z jiného důvodu milý Jericho . V Praze musíš jezdit do Lídlu aspoň dvojkovou koktou , jinak tě ta náplava poblije (rofl)
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Když čumim na to video tak tam jsou stíráky skladané, tak prase se v tom vyzná kde jsou vrtaný a kde skládaný
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Skládaný jsou proto, že tam někdo už měnil písty, dal Mahle se skládaným, jestli tomu rozumím ... Jenže něco podělal a vzalo si to výfukový ventil na druhým válci. Je tam třeba špek s tím těsněním pod hlavu, to dal první opravce špatný /s malou dírou na sítku ... neměl jsem čas to prohlídnout celý, jak tam odpovídaj na otázky, který přímo nesouvisí s tímhle motorem, tak je třeba se víc soustředit a udělat si více času na celý video...

Ale, tyhle motory maj špek ohledně svíček a řekl bych, že to možná i stojí za tím ventilem ... Pozice svíčky na válci 2 neodpovídá požadavku ...

Kód: Vybrat vše

https://uloz.to/!7rpuuL1f3Suo/tsi-1-2-1-4-plugs-pdf 
Obrázek
Naposledy upravil(a) Rayx dne 06 lis 2018, 09:09, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

to je teda špek jak prase :o
Domecek
Aktivista
Příspěvky: 1162
Registrován: 23 úno 2014, 19:45
Bydliště: kousek od prahy

Příspěvek od Domecek »

wo co go :?
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jakože má být natočená k sacím ventilum jo...no ty vole.. (LOL)
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“