Cukani při přidání a ubrani plynu

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
sixell
Přispěvovatel
Příspěvky: 736
Registrován: 30 led 2010, 17:21
Bydliště: praha

Cukani při přidání a ubrani plynu

Příspěvek od sixell »

Ahoj.Tak snad už se stim někdo setkal a poradí.Mam octavia 1,,1.6mpi 75kw rok 04.BFQ, Pořád při seslapnuti plynu auto cukne,,to samé když ho hned pustím. Tak se začalo mění,přední ramena nepomohlo.Ulozeni motoru ,také nic.Dneska sem i vyměnil cidlo na klice ale bez změny.Neskutecne mě to štve ale asi stim nic neudělám.Prudce zeslapnu a prudce pustím a jako by co cuklo s motorem...,,jinak auto jezdí fajn,žádná kontrolka nesvítí, svíčky a vse kolem už hotovo..těsnění sání atd...tak já už vám nevím.Treba to už někdo vyřešil a pomůže,,,diky :punk:
octavia 1.9 TDI 81KW ,
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Cukani při přidání a ubrani plynu

Příspěvek od roman1648 »

No, cukne, a jak to jako cítíš - jakože mechanicky je někde vůle,škubne sebou i řadící páka dopředu/dozadu ?
Nebo jakože vynechá motor na okamžik ?
Co jsi měnil za uložení motoru - silentblok u rozvodů? Reakční vzpěru ( vařečku ) pod motorem ?
sixell
Přispěvovatel
Příspěvky: 736
Registrován: 30 led 2010, 17:21
Bydliště: praha

Re: Cukani při přidání a ubrani plynu

Příspěvek od sixell »

Mě to přijde jako kdyby to cuklo s motorem ale tím to není.Byl sem i v servisu jestli něco nenajdou ale nee..silembloky motoru nové,včetně reakční vzpery na převodovce.Ta mě napadla jako první., vše se vymenilo.Radici Paka se nehne...někdo mi poradil i to cidlo na klikovce ale také nic...v ramenou sem dal plně puky...prostě to dělá když prudce přidáš a nebo pustis plyn...,,už mě napadá něco v motoru...jinak nic nesvítí jezdí to normálně..
octavia 1.9 TDI 81KW ,
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Cukani při přidání a ubrani plynu

Příspěvek od roman1648 »

Zkus jestli není vůle v diferáku, zespod zalomcovat poloosama za vnitřní klouby, tady ty převodovky celkem odcházely, jinak nevím co by to mohlo dělat no :?
sixell
Přispěvovatel
Příspěvky: 736
Registrován: 30 led 2010, 17:21
Bydliště: praha

Re: Cukani při přidání a ubrani plynu

Příspěvek od sixell »

Dík za radu,určitě vyzkouším.Co se týče prevodovky tak máš pravdu.Dost odcházejí i mě tam něco blbne.Jde hůř jednička a dvojka ale také jak kdy.Stak ji budu sundala asi mi teče gufero.Ale to je hned i vyměnít spojku...žádná radost.Ale co,je to stará Vrána, tak se nedivím.,, :scooter: koupím motorku (rofl)
octavia 1.9 TDI 81KW ,
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Cukani při přidání a ubrani plynu

Příspěvek od jericho-3 »

Možná až vyndáš tu spojku , tak uvidíš lamelu s viklajícími se pružinkami uprostřed..A motorku raději s řetězem, u těch z kardanem to má také své mouchy při řazení.. :)
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“