P.Partner 1,4 prevodovka KO?

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

P.Partner 1,4 prevodovka KO?

Příspěvek od ROMEK »

Páni mechanici na mojem partnerovi pracantovi 1,4 KFW r.v2004 mi vychádza počas jazdy takový pískavý zvuk. Je to len ked je motor v tahu a kola v záberi. Ked pustím nohu z plynu alebo vyhodím neutrál tak to prestane. Intenzita teho zvuku sa zvyšuje s otáčkymi cca od 1800 do 3000 potom sa stratí. Robí to len na 1,2,3 prevodový stupeň. Dneska odpozorované že 3a4 prevodový stupeň po presáhnutí 3000otáček už motor nemá zaber do kol ale len vyletia otáčky do 4tis ako keby som vymáčkel spojku. Mám podozrenie na spojku alebo prevodovku. Auto má najete 325tis Km co viem možno viac.

dík za každu radu nerad by som robil spojku a po zložení zistím že je KO aj prevodovka
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Já myslím, že pokud bude spojka klouzat, bude to vidět po jejím rozmontování, jestli se lamela již smýkala nebo ne a dále na její tloušťce.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

přehod spojku a bude po problému lamela má tak do 7 mm, prostě už dožila konec, fachčí tam i levná starline, tušim že musíš odšroubovat i řízení a popustit nápravu místa tam není, celý trááktoor rozmontovat
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

spojka sa už rosipala co mám nahodit LUK alebo Valeo?
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

dávám luk z kel
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

asi pujde LUK . sachs je o hodne drahší a to valeo nevím nikdy som ho nemontoval
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

na takový výkon 55 kW dávám běžne starline ale tady se to ani moc neoplatí dám ti moje ceny kdyby jsi chtěl na sz
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Tady je takový problém se spojkami jako u TDi? Nebo je i v tomhle nějaký špek?Málokdy mě firma zajímala, a vše vždy fungovalo...
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="jericho-3"]Tady je takový problém se spojkami jako u TDi? Nebo je i v tomhle nějaký špek?Málokdy mě firma zajímala, a vše vždy fungovalo...


není prostě stáří a je odježděná
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Ja som dával v poslednej dobe viackrát sadu Valeo, síce je pravda že to nebolo Berlingo ale C3-ka 1,1 a 1,4 (ale motory rovnaké) všetky fachčia bez problémov
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Jericho: neni tam žiadny problém len vetšinou som dával LUK a treba ta Valeo vychádza rovnako tak možno niekdo napíše že su treba tie valeo lepšie oproti LUKu.

Jak písal marek ten motor je snad vo vsetkom od PSA.
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="ROMEK"] možno niekdo napíše že su treba tie valeo lepšie oproti LUKu.

bereš od ověřeného dodavatele a TEN SI NEDOVOLÍ VOZIT AUŠUS, proč by to dělal kvůli věčným reklamacím, dyt ti musí zaplatit i prácie ne? v kel to tak je

moje zkušenost bral jsem sachs od auto moto bzenec nikdy nebyl problém, pak jsem kupoval v motortexu a na každou spojku sachs reklamace, je tomu deset let, tím ale nechci říct že spojka sachs je špatná je to jen moje zkušenost,
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Nový poznatek pred tromi týždňami som s autem naposledy jel a začala mi vyskakovat 3ka za jazdy. ujel som ešte asi 2km že to otočim a nešla vyradit spátečka auto sem zdechel a potom zatáhel na parkovište nebyl na to čas to riešiť. teraz mám auto na dielni že to rozhodím je nachystaná nová spojka.
Co sa mi však nezdá nejde mi vubec zaradit 1,2,4 len 3ka5ka a zpatečka. Rychlostná páka vubec nejde potahnut smerem k sebe pre rychlosť 1a2. U vypnuteho motoru by melo isť radiť rýchlosti aj s vadnu spojku? Ja mám blbého tucha že bude špatná aj prevodovka. mám neco skontrolovat ale skusit pokial je to ešte v kope? tahla na prevodovke su OK.

dík za každu radu
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

KO prevodovka :( spojka je jak nová aj ložisko OK prevodovka je venku a vobec nejde radit je tam zasekla zpatečka
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Odpovědět

Zpět na „Peugeot“