Jak se starat o klimatizaci

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

smrtka.smety
Přispěvovatel
Příspěvky: 219
Registrován: 21 pro 2012, 02:01

Jak se starat o klimatizaci

Příspěvek od smrtka.smety »

Zdravím,

mám poprvé auto s klimatizací (Golf IV, climatronic), rád bych se zeptal, jak se o ni pravidelně starat aby vydržela co nejdéle (co do chodu). Servisák mi při poslední kontrole řekl, že není dobré jí nechat na zimu vypouštěnou (od koupi funguje), existují intervaly pro výměnu chladiva / oleje / nějakých filtrů v klimě a pod.?

Díky
golf iv 66kw alh - chip dragpower.cz
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

klima jako taková žádný extra filtr nemá, mění se pouze pylový filtr (doporučuju s olejem 15k km/1 rok) a pak když bývají na jaře akce tak doplnit chladivo nic víc potřeba nejni
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

u tohodle auta nemusíš mít strach. Hlavně ji pravidelně čistit roztokem co je pro interierové klimatizace a ne těmi spreji co jsou k ničemu.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Jakým roztokem, máš nějakej odkaz nebo podrobnější info?
Felipe
Přispěvovatel
Příspěvky: 629
Registrován: 04 pro 2007, 14:15
Bydliště: Benešovsko a okolí

Příspěvek od Felipe »

Jarda S. píše:klima jako taková žádný extra filtr nemá, mění se pouze pylový filtr (doporučuju s olejem 15k km/1 rok) a pak když bývají na jaře akce tak doplnit chladivo nic víc potřeba nejni
Jako filtr, tam je dehydrátor a u starého auta bych ho i doporučil vyměnit. Rapidně se zlepší i výkon klimatizace.
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

jo to bych ale řešil spíš při poruše/úniku chladiva

a ještě je tam takový sítko v trubce to se umí taky přicpat (nový stojí asi 150,-) (noteeth)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
smrtka.smety
Přispěvovatel
Příspěvky: 219
Registrován: 21 pro 2012, 02:01

Příspěvek od smrtka.smety »

Super, díky moc všem.
golf iv 66kw alh - chip dragpower.cz
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Já se starám o klimatizaci tak, že ji nepoužívám.
Jsem zdravej a je mi fajn. (crazy)
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Vždy se musím smát, když vidím klima u kabrioletu..mám ji tam taky..Tam je spíš problém, jak se jí zbavit..zbytečná práce..Ale jinak vždy před létem zajet k mašině a nechat zkontrolovat Stává se, že třeba se mění vodní chladič a mechán najde shnilý klima chladič, nebo prohnilé - načnuté trubky , tak zavolá majiteli co objevil a on řekne, to teď neřešte, udělá se to potom. Tak se to dodělá a přijde léto a najednou telefon, co jste s tím dělali, nejde klima..Jak se s tím hnulo, zmizelo medium...Prevence je důležitá.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8927
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

já klimu v mém cabriu ocenuji jelikož když sním jedeme na výlet a chytneme dlouhou štreku bez stromů a je parné léto a praží nám na hlavy tak zavřu střechu a jsem rád že klimovat mužu. No já vždy po koupi klimu odsaju odmontuju kompresor vyleju olej a naplním vše. No a auta měním takže pak už do ni nelezu.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
techi
Přispěvovatel
Příspěvky: 265
Registrován: 17 čer 2012, 08:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od techi »

WOB píše:Já se starám o klimatizaci tak, že ji nepoužívám.
Jsem zdravej a je mi fajn. (crazy)
No to je fakt rada nad zlato. Uvědom si že jsou mezi náma i normální lidi co klimou chtějí a potřebují. :D
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

já už si dneska nedokážu představit jet 500 km po dálnici v 35°C bez klimy…

Moje veškerá údržba obnáší jednou za dva roky doplnění a každý rok nový kabinový filtr a desinfekce ve spreji (takový ten "granát" a 15 min. nechat kolovat s klimou naplno).

Jinak při koupi auta bych koukl jak vypadá chladič-kondenzátor, často bývá rozpadlej, tak bych ho vyměnil spolu s dehydrátorem.
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

hansdob píše:já klimu v mém cabriu ocenuji jelikož když sním jedeme na výlet a chytneme dlouhou štreku bez stromů a je parné léto a praží nám na hlavy tak zavřu střechu a jsem rád že klimovat mužu. No já vždy po koupi klimu odsaju odmontuju kompresor vyleju olej a naplním vše. No a auta měním takže pak už do ni nelezu.
Já si vždy myslel, že výkyvy přírody musí člověk tak nějak akceptovat a když jede v kabriu, že to bere jako běžnou věc..Chápu, že když někdo jede s dětmi na dovolenou/popřípadě se psem/, tak klima má své opodstatnění, stejně jako u starších lidí, kde jde o jejich zdraví..Ale někdy mi připadá, že ta peřinka , kdy člověka štve, že je jednou horko, potom zima a ta zkurvená příroda si pořád něco vymýšlí je potřebná už od 15 let. aby se člověk nezapotil, nebyl v průvanu, nebo nedej bože se mu nepařila prdelka..Prostě každý to má jinak a je to na kondici dnešních mlaďasů dobře vidět.. :(
nepropadat panice...
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2474
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od zero1724 »

jericho-3 píše:někdy mi připadá, že ta peřinka , kdy člověka štve, že je jednou horko, potom zima a ta zkurvená příroda si pořád něco vymýšlí je potřebná už od 15 let. aby se člověk nezapotil, nebyl v průvanu, nebo nedej bože se mu nepařila prdelka..Prostě každý to má jinak a je to na kondici dnešních mlaďasů dobře vidět.. :(
Tady nejde o kondici, dnešní mladí mají kondici lepší než kdokoliv předtím, kde kdo chodí do fitka, všichni vysekaní a zdraví...Zavítej občas taky, co tam mladí tahají za železo ;) Tady jde snad o pohodlí ne? A časy kdy jsi měl nasunutý tílko přes sedačku, který přes léto zežloutlo jak sis do něj třel spocený záda už jsou snad dávno pryč... Za mě auto bez klimy, NE!
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

No připadal bych si jako idiot zvedat činky, běhat na pásu a tím si zvedat kondičku..Znal jsem pár kulturistů, svaly jako bubliny a když měl vzít pytel na záda, tak málem lehnul protože jak říkal, na tohle není zvyklý..Pohyb chce celé tělo, a ne žrát kuřata od Babiše, která jsou za 28 dní vykrmená, vepřové z prasat , která přibírají na granulých z chemických továren a vejce z rychlochovú, atd. atd. A pak tu chemii opepřit nějakými bobulemi na svaly.. Když přišel kluk, který měl sílu z práce, tak vždy tyhle salonní svalovce zahanbil/nezapomenu, když mistr republiky v kulturistice , který když tancoval, bylo okolo něho kolečko a kdo tam vstoupil , tak byl sražen k zemi a ozýval se smích, tak poté vyzval takového nenápadného burana na páky, který nechtěl, ale nakonec jej porazil až ostudně lehko, tak mistr ihned že švindloval, tak znova a bylo to ještě rychlejší/ i když byl v činkárně neůspěšný...A tak je to se vším, pokud tě chovají v peřince, tak když vykoukneš ven, skončíš v čekárně u doktora..Tůhle jsem byl vytáhnout blbou třísku, která nešla ven a ruka byla jako boule a plná čekárna byla adolescentů s maminkami, které s děsem v očích čekaly, až na ně přijde řada..Podruhé po vyndání už jsem tam nešel, cítil jsem se moc zdravě..Ono už je to tak, že maminka jde se svým synáčkem k doktorovi, když dostane filcky..
P.S. samozřejmě, naštěstí to není pravidlo.. :)
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“