Vjíždění z připojovacího pruhu do průběžného

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

smrtka.smety
Přispěvovatel
Příspěvky: 219
Registrován: 21 pro 2012, 02:01

Vjíždění z připojovacího pruhu do průběžného

Příspěvek od smrtka.smety »

Často se (nejen) v Praze setkávám takřka imrvére s problémem, kdy se řidiči z připojováku hned řadí do průběžného pruhu (dálníce / pražský okruh) a to využijou připojovák z 1/3, pak člověk musí na brzdy, nebo uhnout doleva (i kdyby nestihl připojovák, často je tam odstavný pruh). Na jižní spojce to ještě pochopím, některé připojováky jsou krátké, nebo u kamionu.

V zákoně se uvádí "Při zařazování z připojovacího pruhu do průběžného pruhu řidič nesmí ohrozit řidiče jedoucí v průběžném pruhu". Jak se v v praxi určuje vyník nehody, kdy se řídič v 80km/h zařadí před auto jedoucí 130km/h v průběžném pruhu a sestřelí ho? (bez kamery / svědků).

Vyník by mohl říct, že to druhé auto nedobrzdilo.

Díky
golf iv 66kw alh - chip dragpower.cz
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Ahá, takže lidi neumí vjíždět do připojovacího pruhu, tak jim to zamrdáme kruháčema?
DOPRAVNÍ EXPERTI SE ZBLÁZNILI ! Prosím o sdílení a aktivní přístup! Prosím VŠECHNY motoristy, zvedněte zadky a dojděte na zastupitelstva svých obcí! Chtějte po svých starostech aby hájili VAŠE zájmy! Předkládám Vám tady návrhy ÚZEMNÍ STUDIE města Brna, které se chystají! PROSÍM POZOR! Jakmile bude územní studie schválena bude zásadní a neměná ! Tato studie navrhuje odříznout východní části od města Brna za pomocí umístění čtyř kruhových objezdů na komunikaci II/430 - STARÁ DÁLNICE !!! Prosím zastavme tuto HOVADINU! Nevěříte, bežte na www.zurka.cz a přesvědčte se sami! JE POTŘEBA SE OZVAT DO listopadu 2018 !!!
Obrázek
Obrázek
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Jenže tady neumí spousta lidi ani jezdit na kruhaci. Denně vidím lidi dávat přednost autům projíždějícím na kruhac ve stejnou chvíli jako oni ale odnaproti. Je to marný. Je tu moooc řidičů arogantu či arogantu vychovatelu dokonce a pak mooc řidičů precitlivých držícího se hesla ze méně je vzdy více no a trocha normálně samostatné uvazujicich lidi jenže to je dnes ve všem. Podnikatele,zaměstnanci,zaměstnavatele,vedoucí,podřízeni nějak se vytrácí selský rozum,samostatnost a tím nastávají všechny tyto problémy.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1362
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

hansdob píše:nějak se vytrácí selský rozum,samostatnost
Ještě k tomu přidám ohleduplnost a sebekritika. A jak píšeš, pak to vypadá tak, jak to dnes vypadá všude. Na silnici to bohužel stojí hodně životů.
Naposledy upravil(a) šulda dne 21 říj 2018, 16:42, celkem upraveno 1 x.
Člověk se pořád učí.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

No mě třeba zarazilo, když jedu na kole a slyším za sebou auto, vyndám napnutou ruku , že budu odbočovat doleva. A dělám to aby mne opravdu viděl a zahlednu levým okem, že jede těsně za mnou z levé strany a už začínám točit, stáhnu ruku a málem jsem ukrůpnul , on mne předjel zleva, že už musel udělat oblouk aby mne vůbec objel a nespadl do strouhy..Jen tak tak mi neurazil koleno..A to přitom byla široká silnice uvnitř vesnice prázdná a on jel jako moje kolo velmi pomalu..Nechápu, pak tomu naložil a zmizel..Patrně to byl nahulenej-vyhulenej idiot s demencí už od kolébky.. :(
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Jericho ja takto na kole radsej neodbacam hadaj sa potom s blbcem ked ta zrazi ze si ukazoval ruku. Svokra takto na to doplatila odbacala na kole do lava a zrazilo ju auto nastasti len par odranin a pohmozdenin. Byli u teho policajti a udajne byl svedek na zastavke ktory vraj videl ze svokra nedala ruku v dostatecnem predstihu aby sofer auta stihel zareagovat a dali nehodu za vinu svokre aj pokutu.Borec nechal skodu na aute ohodnotit u sudneho znalca a skodu zacal potom od svokry vymahat cca480eur :roll:

Tak radsej ked neni dost casu na odbocenie tak zastav zlamane hnaty za to nestoja
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Máš pravdu, jezdíme i večer trochu svítim jen já, žena to má na háku, já jezdil na Babettě, ale chytli mě poliši a chtěli přilbu a podobné hovadiny, tak jsem přesedl na kolo, je to pár stovek metrů , ale kolikrát to hoši valí, že raději zastavím. Ale tohle bylo v poledne ...Naštěstí je to mimo hlavního tahu, takže když jde s koněm přes silnici, tak je poměrně klid..Ale je to riziko, protože zakuklenci v těch jejich krabicích považují každého, kdo je zdržuje za idiota a myslí si, že jsou na dálnici..Dnes lidi vůbec nechápou, že tam bydlí lidé, malí kluci tam jezdí na kolech a jsou tam i chodci babičky a chodníky ne..Nebudu tady vyprávět, jak na mě najížděli ve svých SUV ,Jeepech a podobných skvostech, protože nám nepovolili ani přechod, ani semafory, takže třeba přecházíme podle sluchu a máme obavu, že až začnou elektromobily bude to cesta na krchov..Ono značka 40km/h je jen pro srandu, když někdo tak jede, je "podezřelý".. :(
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

V Praze a na D1 je to absolutne silene! Nejvice me dokaze vytocit, kdyz je na dalnici zpomaleni, clovek ceka nejakou nehodu nebo neco podobneho ale pak se to najednou rozjede bez jakehokoli rozumneho duvodu.

Nebo v moment, kdy je nehoda a kazdy blb musi pribrzdit a poradne si to prohlidnout, cimz to zpomali cele. Nejlepsi pak je, kdyz v ramci teto cinnosti vznikne dalsi nehoda.
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

Jestli to nejni proto že hroudy se valej do města a pak nevědí co dělat ve 2-3 pruzích jsou ztraceni hledaj sjezd nájezd odbočku a hlavně jedou pozdě...
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Úplná klasika, frajer jede 70 km/h a hnedka na začátku přípojovacího pruhu to foukne do průběžnýho, ať se ostatní poserou.

Další klasika - na dálnici stálá jízda v levém a prostředním pruhu.

Kruháče o více pruzích - i když frajer vyjíždí až posledním výjezdem, tak si to stejně objede pěkně po obovdu (noteeth)

Nevím, kde se to ti lidi učí, ale je jich čím dál víc. Já už na to nemám nervy, objíždím je zleva, zprava, jak se dá, troubím blikám :)
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Ladas píše:Jestli to nejni proto že hroudy se valej do města a pak nevědí co dělat ve 2-3 pruzích jsou ztraceni hledaj sjezd nájezd odbočku a hlavně jedou pozdě...
Nejvice to zazivam pri vyjezdu z Prahy, kdy si myslim, ze naopak Prazaci co jedou nekam na vikend a netusej protoze znaji jen "od semaforu k semaforu" (korespondovalo by to s jejich absenci schopnosti informovat o zmene smeru jizdy predem). Protoze ostatni znaji zbytek republiky u umi si poradit.

Souhlas s Jirkou, tez uz troubim a blikam, na objizdeni vpravo na dalnici jeste nenachazim odvahu a beru to jako prasarnu, ktera muze nechutne prekvapit a prekvapeny vlevo to muze strhnout doprava. Na polske kamiony si asi koupim "klakson" z vlaku, jejich predjizdeni se 95kmph v levem pruhu (ten v pravem jede 90 kmph) me nehorazne pije krev.
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

tip: pokud zprava předjedeš alespoň dvě auta - není to přestupek, ale je to souběžná jízda v koloně (noteeth) (neb dvě auta už jsou kolona)
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

turbo kamna power píše:tip: pokud zprava předjedeš alespoň dvě auta - není to přestupek, ale je to souběžná jízda v koloně (noteeth) (neb dvě auta už jsou kolona)
Jako vazne? Prosim o citaci nebo odkaz casti nejakeho paragrafu. Jako na D1 potkavam vzdy vlacek aut jedoucich v levem a vsichni se odmitaji zaradit do prazdneho praveho (a to, ze jedou maximalni povolenou rychlosti neberu jako argument). Paklize je to takto opravdu legalni, zacnu to tak praktikovat tez, i kdyz se znacnymi obavami.

Nasel jsem neco ale nezda se mi to:

Jízda v jízdních pruzích
§ 12
(3) Je-li na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích v jednom směru jízdy taková hustota provozu, že se vytvoří souvislé proudy vozidel, v nichž řidič motorového vozidla může jet jen takovou rychlostí, která závisí na rychlosti vozidel jedoucích před ním, mohou jet motorová vozidla souběžně (dále jen "souběžná jízda"); přitom se nepovažuje za předjíždění, jedou-li vozidla v jednom z jízdních pruhů rychleji než vozidla v jiném jízdním pruhu.
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Tom89
Přispěvovatel
Příspěvky: 430
Registrován: 23 dub 2009, 10:38

Příspěvek od Tom89 »

já už zasadně nepouštím z připojovacího do pruběžného..osobákem jo ale jednou sem jel nakladákem a pustil sem do pruběžného a borec jel stejnou rychlostí jak já a za mnou se tlačil další...
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ladas píše:Jestli to nejni proto že hroudy se valej do města a pak nevědí co dělat ve 2-3 pruzích jsou ztraceni hledaj sjezd nájezd odbočku a hlavně jedou pozdě...
Asi máte s turbo kamna powerem oba pravdu..Vidím to sám na sobě, jsem v těžkém provozu ztracen, když to tam neznám, tak jsem ve stresu, zda jedu správně a zda najdu vůbec cestu, kam jedu..V pátek jsem byl na Moravě, jel jsem pod Brno spodem přes Znojmo, vše je úplně jinak než kdysi, všude samé objíždky, nové nadjezdy, podjezdy, provizoria apod. hledal jsem vesničku, která nebyla na mapě, a jak píše Ladas, jsem vlastně už hrouda, ale odvažuji se říci, že tam trefí jen místní borec. Takže pro nás jezdce, kteří většinou jezdí jen "okolo kostela" je to problém už jen proto, že veškerý provoz je značkami přehlcen, někde nejsou vidět přes stromy, nebo jsou otočené, popřípadě chybí.. :(
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“