Směs benzinonafta

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
elkej
Přispěvovatel
Příspěvky: 140
Registrován: 02 led 2008, 18:58
Bydliště: Trinec

Směs benzinonafta

Příspěvek od elkej »

Natankováno 40l benzínu do 10l nafty, celkem 50l směsky, dá se to nějak použít ?
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

jo dá
já to používám na umývání ( hlavy,vačka atd ) když se opravuje motor
nebo nějakej starej karbec,samodomo traktor to asi kousne (rofl)
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

A co odcerpat a prilivat pri tankovani do naftaka v odpovidajicim pomeru?
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
elkej
Přispěvovatel
Příspěvky: 140
Registrován: 02 led 2008, 18:58
Bydliště: Trinec

Příspěvek od elkej »

Směs se z nádrže vypustila do bandasky a auto jezdí bez problémů...ale válí se mi to tu. Jaký je bezpečný poměr do nafty?
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

V zimě když je třeba minus 20 tak do nádrže leju třeba 3L s trochou oleje
elkej
Přispěvovatel
Příspěvky: 140
Registrován: 02 led 2008, 18:58
Bydliště: Trinec

Příspěvek od elkej »

Já ti nevím s tím přidáváním do nafty, možná proti zamrznutí ještě jo, ale jinak je mi to proti srsti. A stejně by to bylo na několik let :)
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10039
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

Do moderní nafty benzin nepatří v žádném případě. To bych si nerisknul ani omylem.

Na umývání motorových dílů snad, jinak je to na nic.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

No tak u starého diesela s čerpadlem to přidávat do nádrže k naftě, to nebude problém./.Bosch to doporučoval do mrazu/.Párkrát jsem to řešil a nezapomenu, jak kdysi dávno borec z cisterny Benziny fouknul benzin do nádrže s naftou a pumpař mi povídá, já to nevěděl až přijel předseda JZD a řve na mě , co to máš za naftu.... traktory jezdí po poli jako magoři , z výfuku jim lítají plameny a motory mají hrozný zvuk....Tak mi to došlo a říkám mu, ale přivezli sovětskou naftu, ta je ostřejší, tak se nedivte..musíte ji zředit tou naší...Předseda pokýval hlavou a zmizel... :)
nepropadat panice...
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Nemaju nahodou nafta a benzin ine koncovky na cisterne prave preto aby sa to nepomylilo?
BMW 330 ix
balon
Přispěvovatel
Příspěvky: 107
Registrován: 13 led 2016, 07:35

Příspěvek od balon »

Kdysi dávno jeden kamarád měl takle přístup ke směskám, když si to lidi spletli. A dycky sme to nalili do místního favorita. Prvních pár km (záleželo jak bylo teplo, nebo zima) to škubalo, ale jakmile se to ohřálo už jel. Poměr co přivez sme nikdy neřešili. Pár let sme na to jezdili. Pak se favorit prodal (jezdil normálně) a kluk to hned naboural. Tak nevim jak by vydržel dál
burton.b22

Příspěvek od burton.b22 »

Já to liju do motorky (2T) a do auta taky na ředění RO.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

rudy5 píše:Nemaju nahodou nafta a benzin ine koncovky na cisterne prave preto aby sa to nepomylilo?
Asi ano, ale bylo to v dobách pravěku.. :) :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

balon píše:Kdysi dávno jeden kamarád měl takle přístup ke směskám, když si to lidi spletli. A dycky sme to nalili do místního favorita. Prvních pár km (záleželo jak bylo teplo, nebo zima) to škubalo, ale jakmile se to ohřálo už jel. Poměr co přivez sme nikdy neřešili. Pár let sme na to jezdili. Pak se favorit prodal (jezdil normálně) a kluk to hned naboural. Tak nevim jak by vydržel dál
Ja som mal pracovného škodylaka 105 a tiež som daval tieto zmesky sice to skákalo za studena a dýmilo jak dýmovnica ale bylo to zadarmo :)
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
JARDA2
Přispěvovatel
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2006, 11:24

Příspěvek od JARDA2 »

baba mi do toleda foukla 20 benzínu bylo tam 15 nafty dotankoval sem to do plna naftou asi 15 toledo jezdilo nic neříkalo a jezdí dodnes :)
Peugeot Boxer 2,2 HDI Renault Scenic 2,0 DCI Škoda Fabia 1,9 SDI
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

JARDA2 píše:baba mi do toleda foukla 20 benzínu bylo tam 15 nafty dotankoval sem to do plna naftou asi 15 toledo jezdilo nic neříkalo a jezdí dodnes :)
Predpokladam rotacka, tam se neni cemu az tak moc divit. Verim, ze i PD by to mohlo zvladnout ale u CR na to zapomen.
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“