Výměna rozvodů u VW Touareg

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

endurance
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 23 říj 2018, 09:35
Bydliště: Ústí nad Labem

Výměna rozvodů u VW Touareg

Příspěvek od endurance »

Dobrý den,
víte někdo přibližnou cenu za výměnu rozvodů u Touarega? 2,5 TDI, 2006
Ráda bych alespon orientačně věděla, již brzy mě to čeká.

Děkuji moc.
Uživatelský avatar
Rolan
Přispěvovatel
Příspěvky: 508
Registrován: 29 zář 2010, 23:18
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvek od Rolan »

Jsou tam ozubená kola. Auto má nějaký problém?
endurance
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 23 říj 2018, 09:35
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od endurance »

Nemá, ale má proběhnou pravidelná výměna po dalších 90tisících km. Jsem ženská, moc tomu nerozumím.. Auto občas klepe cca 1-2x do měsíce při zahřátém motoru, ne za studena, ale z rozvodů to není, v servisu je ted na diagnostice, ale nechám udělat ty rozvody rovnou, tak jsem zvědavá na kolik to může vyjít..
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1362
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

Seš si jistá že se jedná o rozvody?
Člověk se pořád učí.
Uživatelský avatar
Octava
Aktivista
Příspěvky: 1147
Registrován: 15 srp 2006, 20:55

Příspěvek od Octava »

rozvody urcite ne, zadny nema....
Octavia TDi PD 4x4
Golf II 1,6TD 59KW SB
endurance
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 23 říj 2018, 09:35
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od endurance »

V původním příspěvku píšu že to nejsou rozvody to klepání! Ale rozvody jdu měnit preventivně jak by se mělo po x tisíc najetých kilometrů. Proto jsem se ptala na cenu jestli někdo nevíte. Ne na to co by s Touaregem mohlo být, to má ted pod palcem servis na diagnostice.
endurance
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 23 říj 2018, 09:35
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od endurance »

Jak to nemůže mít rozvody když mám v servisce poslední vyměnění rozvodů v 95.tis. km? :D
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1362
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

To auto, respektive jeho motor, který popisuješ má ozubený kola a ne "klasický" rozvody. Ještě jedna otázka, seš si jistá že se jedná o auto který popisuješ v 1. příspěvku (noteeth)
Naposledy upravil(a) šulda dne 24 říj 2018, 06:11, celkem upraveno 1 x.
Člověk se pořád učí.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14262
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Vím že R5 TDi má v předpisu po určitých kilometrech výměnu předstihové spojky a flexibilní objímky na altíku, třeba to bylo ono.
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Endurance, paklize bys netusila (nechci podcenovat):

Obrázek

Prevod mezi ozubenymi koly tedy neni zprostredkovany pomoci kladek a remenu ci retezu ale naprimo "zub na zub".
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
endurance
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 23 říj 2018, 09:35
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od endurance »

Cože? Tak ted jste mě zmátli totálně, když jsem řekla v servisu rozvody tak v pohodě nikdo se nedivil, v bazaru při koupi taky mluvili o rozvodech a fakt vím v čem jezdím, na diskuzích se taky mluví o rozvodech a ono to rozvody nemá? A co je teda tohle, proč je v servisce napsáno rozvody :D Jsem si jistá dle techničáku že jezdím v VW Touaregovi, manuál 2,5 TDI r.v. 2006 :D A pořád mi nikdo ale neporadil kolik stojí teda ty pseudo rozvody nebo co to je když se to musí měnit. Úplně vidím jak mě v servisu oškubou, pošlu tam radši chlapa :D
endurance
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 23 říj 2018, 09:35
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od endurance »

Forest píše:Endurance, paklize bys netusila (nechci podcenovat):

Obrázek

Prevod mezi ozubenymi koly tedy neni zprostredkovany pomoci kladek a remenu ci retezu ale naprimo "zub na zub".
Děkuji za info, v tomhle ohledu jsem laik, nenapadlo mě že to může být jinak než jak to bylo napsané při koupi :/
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Dej VIN vozu (to 17-timistne cislo za sklem nebo v malem technicaku) at vime co vlastne mas :wink:

Jo a pri vymene si nech vratit vsechny dily (i za cenu, ze je hodis za rohem po kontrole do sbernyho dvora).

Hlavne se nenech oskubat znackovym servisem!
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10028
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

endurance píše: A pořád mi nikdo ale neporadil kolik stojí teda ty pseudo rozvody nebo co to je když se to musí měnit.
Pokud máš ve voze skutečně motor, kde rozvody jsou řešené ozubeným soukolím (což asi máš, protože jiný naftový 2,5 R5 v Touaregu nebyl), pak se tam nic měnit nemusí - jsou na celou životnost motoru. Proto se tu všichni divíme, o čem se bavíme ;-).
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Mě by hlavně zajímalo kolik ta výměna v 95tis.km stála a co tam podle faktury měnili (rofl) asi budeme překvapení
Nic ve zlým ale servisák uviděl osobu neznalou, řekl si paráda, bakula v kapse za nic :roll: toť můj názor

Kámoš co jsem mu teď řešil Q7 mě ukazoval faktury za celou dobu co to má, no nekomentoval jsem to, co mu všechno v rámci preventivní údržby měnili ale říkla že jednou to šel rozporovat když na faktuře bylo 6L brzdové kapaliny, tak že to se i jemu nezdálo (LOL)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“