VW GOLF IV 1,9 TDI AGR 4x4 66 kw bez ESP - problém s brzdama

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ThrashTheTrash
Aktivista
Příspěvky: 2381
Registrován: 28 kvě 2007, 20:44

VW GOLF IV 1,9 TDI AGR 4x4 66 kw bez ESP - problém s brzdama

Příspěvek od ThrashTheTrash »

Zdravím mistry,

mám problém na svém vozítku. Nikdy dříve nebyl s brzdami problém, jen poslední dobou jsem pozoroval, že se pedál propadá, když na něm delší dobu stojím. Nevěnoval jsem tomu pozornost.

Nyní došlo na výměnu zadních kotoučů a desek. Přední brzdy se nedělaly.

Nyní pedál je hned z kraje po sešlápnutí tvrdý jako beton. A to horší je, že se hřeje při volné jízdě levé přední a pravé zadní kolo. Pravé zadní kolo po půl hodině jízdy hoří.

Když zvednu auto na zvedák, tak pravé zadní kolo se točí volně, pístek se vrací samovolně a vodící čepy zadřené nejsou. Šlápnu na brzdový pedál, povolím a kolo se točí. Zatáhnu ručku, povolím a kolo se točí lehce.

Napadlo mě, že to je buď ABS jednotkou, kde je asi přidřený nějaký pístek, nebo hlavní brzdový válec odešel?


Děkuji za radu mistři zdejšího fora.
VW GOLF IV 1.9TDI AGR 4MOTION - Soft HR CARSOFT, WEBASTO THERMO TOP C
Diag HR CARSOFT:DeTeCtor, Comfort VW, Toolbox - SPEED 4, VIN - R, Airbag, FLASH, KEY.
CDP+, WEBASTO THERMO TEST, DIAG EBER
Všechno jen na chuť :)
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Akční členy v brzdách pro test kostky, pak uvidíš jak dál.
Uživatelský avatar
ThrashTheTrash
Aktivista
Příspěvky: 2381
Registrován: 28 kvě 2007, 20:44

Příspěvek od ThrashTheTrash »

Akční členy jsem pouštěl na stojicím vozidle. Výsledek pořád stejný. Myslíš kostku čerpadla ABS? Mohu poprosit o lepší rozepsání diagnostiky systému? Závadu to žádnou nenahlásilo v paměti závad.

Děkuji mnohokráte pane :)
VW GOLF IV 1.9TDI AGR 4MOTION - Soft HR CARSOFT, WEBASTO THERMO TOP C
Diag HR CARSOFT:DeTeCtor, Comfort VW, Toolbox - SPEED 4, VIN - R, Airbag, FLASH, KEY.
CDP+, WEBASTO THERMO TEST, DIAG EBER
Všechno jen na chuť :)
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Jak se choval pedál při testování členů?

Krom toho, minimálně u toho LP a PZ bude někdo druhý muset zvednout a kolem točit podle pokynů v diag, abys poznal, jestly ventily v kostce fungují jak maj, a kolo když je třeba stojí nebo se naopak točí i při sešlánutém pedálu. VCDS vede samo přestože to může napoprvý vypadat zmateně, ale i v DP popsáno trochu kostrbatě ...

Kód: Vybrat vše

https://uloz.to/!LvWEpr9z99dv/akcni-cleny-abs-pdf
Tady se každý žene za tvrdým pedálem a je vidět, že to není to pravé ... PZ tedy určitě problém je, s tím LP to možná nebude tak horký, tipuju právě na kostku a ne HBV. Že je to 4x4 by na to nemělo mít vliv, pokud všechny čidla na kolech hlásí stejně ;) a to by se asi chybách neukázalo.
Uživatelský avatar
ThrashTheTrash
Aktivista
Příspěvky: 2381
Registrován: 28 kvě 2007, 20:44

Příspěvek od ThrashTheTrash »

Děkuji za informace, budu bádat a dám vědět.

Děkuji,
VW GOLF IV 1.9TDI AGR 4MOTION - Soft HR CARSOFT, WEBASTO THERMO TOP C
Diag HR CARSOFT:DeTeCtor, Comfort VW, Toolbox - SPEED 4, VIN - R, Airbag, FLASH, KEY.
CDP+, WEBASTO THERMO TEST, DIAG EBER
Všechno jen na chuť :)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Já vždy vyřadím podezřelý HBV, že odpojím trubky a vývody zaslepím a musí to být beton..Pokud není a při sešlápnutí pedál padá, mám jasno.. Samozřejmě pokud je rozvod křížem, tak ta větev může v ABS mít nějaký problém..Ale pokud se toto stalo normálně při provozu bez jakékoliv opravy brzd, tak asi ABS nezkouslo 10 letou kapalinu a odešlo..Začal bych tím testem HBV , jinak se neodpíchneš a budeš koumat nad zprávami od vadného mozku... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
ThrashTheTrash
Aktivista
Příspěvky: 2381
Registrován: 28 kvě 2007, 20:44

Příspěvek od ThrashTheTrash »

Děkuji za odpověď,

povedlo se mi sehnat HBV a o víkendu udělám postup dle kolegu co poslal v PDF a seženu si záslepky na HBV. Pokud to HBV nebude, tak vrátím, to je v klidu.

děkuji ještě jednou.
VW GOLF IV 1.9TDI AGR 4MOTION - Soft HR CARSOFT, WEBASTO THERMO TOP C
Diag HR CARSOFT:DeTeCtor, Comfort VW, Toolbox - SPEED 4, VIN - R, Airbag, FLASH, KEY.
CDP+, WEBASTO THERMO TEST, DIAG EBER
Všechno jen na chuť :)
Uživatelský avatar
ThrashTheTrash
Aktivista
Příspěvky: 2381
Registrován: 28 kvě 2007, 20:44

Příspěvek od ThrashTheTrash »

Zdravím pánové,

chci poděkovat za pomoc. U auta sem nakonec nemohl při opravě být, ale měnili HBV. Po výměně HBV je vše zatím prý v pořádku, takže jak si to projedu, tak dám ještě vědět jak to vypadá.

každopádně ještě jednou děkuji za rady a jak vidím, tak se s brzdama na těchto veteránech roztrhl pytel.
VW GOLF IV 1.9TDI AGR 4MOTION - Soft HR CARSOFT, WEBASTO THERMO TOP C
Diag HR CARSOFT:DeTeCtor, Comfort VW, Toolbox - SPEED 4, VIN - R, Airbag, FLASH, KEY.
CDP+, WEBASTO THERMO TEST, DIAG EBER
Všechno jen na chuť :)
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“