Oprava ventilu barelu ibc 1000L

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8915
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Oprava ventilu barelu ibc 1000L

Příspěvek od hansdob »

Ahojtě pánové. Než se pustím do opravy nějak po svém řešil někdo opravu IBC nádrže 1000L u ventilu?? Bohužel je to barel který má hrdlo za tepla vlepené takže ventil je součástí barelu (ventil jako deska páka kokiček se koupit dá) ale já mám prasklé to vedení v kterém se ta čtyřhranná tyčka otáčí a to u horního o kroužku takže mi to netěsní jestli to uříznout udělat zavit našroubovat redukci a novy ventil???


Mám přesně toto https://youtu.be/64CbB2O8Wa8 a mám prasklou tu díru na ty dva okroužky takže je poškozen barel.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
yirka
Aktivista
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 zář 2007, 18:46
Bydliště: Karlovy Vary už jinde

Příspěvek od yirka »

každá rada dobrá, provizorně jsem opravil tak, že jsem ventil nechal v otevřeném stavu, a zalepil pistolí co se lepí nárazníky, dopředu dal víčko a do něj kulák se závitem a dvě matky na stažení. Drží to už tři roky, takže z provizoria se stal normální stav
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

On se totiž ten ventil nemá používat na otvírání a zavírání, je to prakticky jen taková nouzovka.

Správně by jsi měl mít od začátku ve víčku našroubovanej normálně kulovej kohout.

Obrázek

Obrázek


Nebo si může objednat jen víčko a kohout si koupit v hobbymarketu typu hornbach. Tenkou protimatku seženeš v oddělení topení jako matku na radiátor. Pak trošku silikonu, nějakou pevnou podložku a máš to.
provrtat a sestaivt už zvládne průměrně šikovný mechanik.
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8915
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Tohle mi nic neřeší mám praskly ten barel kolem tě tyčky. Ventil se za mne nepoužíval ale asi už to bylo načatý a teď když se barel umyval tak jsem to po propojení z druhým zjistil ze mi to tam netesni tak tam šajnu a kus plastu v ruce .......
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“