Mazda 6 2.0D kouří bíle

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
pitypaldy
Přispěvovatel
Příspěvky: 320
Registrován: 31 říj 2007, 20:02

Mazda 6 2.0D kouří bíle

Příspěvek od pitypaldy »

Zdravím

prosím o radu na mazdě 6 r.v. 2005 2.0D 100kw mi kouří zpravidla když se drobet zahřeje. Při studeném startu to nekouří .

Auto má výkon a jede velice dobře

Nesetkal jste se s tím někdo prosím ?

Děkuji za případné názory a rady
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

A jinak je vše o.k., chytatelnost, chladicí kapalina, olej neubývá, auto kouří na volnoběh stejně jako po přidání plynu? Pokud je vše v pořádku , tak mohou mít trysky nižší tlaky, zkusil bych odpojit vzduchový filtr popřípadě oddech z motoru zda bude změna..
nepropadat panice...
pitypaldy
Přispěvovatel
Příspěvky: 320
Registrován: 31 říj 2007, 20:02

Mazda 6 2.0D kouří bíle

Příspěvek od pitypaldy »

tak vstřiky jsou po repasi a auto stále kouří ....
žádné další závady nejsou zaznamenány
voda,teplota,starty,topení ,bufík, pracují dobře

přijde mi to jak kdyby se neustále snažila spouštět regeneare DPF přestože jsem jí normálně vyvolal a uspěšně proběhla

co mi zatím nešlo je nakodování vstřiku používám Launch x431 Četl jsem že vstřiky denzo se prý nakodují samy pouze se ma nastavit reset vstřiku což jsem udělal a také nic ....zapsané hodnoty jsou původní

nemáte s tím kodováním nekdo zkušenosti ?

díky za rady
pitypaldy
Přispěvovatel
Příspěvky: 320
Registrován: 31 říj 2007, 20:02

Mazda 6 2.0D kouří bíle

Příspěvek od pitypaldy »

tak vstřiky na mazdě jsem nakodoval přes ELM + forscan cožl jsem byl i překvapen co ten software vše umí.

ale někdy si to samo zvedne otáčky a z výfuku se začne kouřit jako kdyby si to spouštělo samo regeneraci dpf i takto na volnoběh když auto stoji ,což se mi ted stalo poprvé.

Zítra to zkusím za studena co to bude dělat.

Jak fungluje v mazdě to dpf sepíná si ho to samo často nebo po určitých km a je možné že by ten proces probíhal i když auto pouze stojí nebo pouze za jízdy?

Děkuji všem za rady a názory
Odpovědět

Zpět na „Mazda“