Prodání přihlášeného auta komplet na díly (odhlášení)

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Plnou moc k tomu potřebuješ a dnes samozřejmě ověřenou, takže to neklouzne, je ale dobrej typ výše popsaný s tou likvidací kterou necháš orazit známemu hasiči, že ho zničili při hasičském cvičení, ptal jsem se známého na ůřadě a no problém,
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2014-343#p10

§ 10
Údaje o vyřazení silničního vozidla z provozu, zániku silničního vozidla a vyvezení silničního vozidla do jiného státu

(3) Údaje o vyvezení silničního vozidla do jiného státu jsou

a) datum přidělení tabulky s registrační značkou na vývoz,
b) registrační značka na vývoz,
c) vlastníkem silničního vozidla požadovaná doba platnosti registrační značky na vývoz,
d) vlastníkem silničního vozidla sdělené údaje o osobě, která bude vozidlo užívat po dobu platnosti registrační značky na vývoz, kterými jsou
1. jméno a příjmení, datum narození, adresa pobytu, stát,
nebo
2. obchodní firma nebo název, identifikační číslo, sídlo, stát a
e) údaje o nově vydaných dokladech k silničnímu vozidlu.


osoba fyzická se bude opravdu blbě dohledávat, když si to koupí "Vasil z Ukrainy" ... :D
Jak je to pojistkou ručení je na dohledání, v DE exportní značky bez pojistky nedostaneš, tady v kocourkově asi jo ...

Ano, tady je to kocourkov, snad se tady na silnicích nezačnou hromadně objevovat exportovaná vozidla bez povinného ručení ... To je skoro na podnět, když experti dovolí přidělení exportní značky bez podmínky mít vozidlo pojištěné, jako by snad nebylo účastníkem provozu ...
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1999-168#p1

§ 1
(2) Nestanoví-li tento zákon jinak,

a) musí být v případě vozidla zapsaného v registru silničních vozidel podle zákona upravujícího podmínky provozu vozidel na pozemních komunikacích povinnost pojištění odpovědnosti podle tohoto zákona splněna po celou dobu, kdy je vozidlo zapsáno v registru silničních vozidel, s výjimkou doby, kdy je v registru silničních vozidel zapsáno jako vyřazené z provozu, vyvezené do jiného státu nebo zaniklé, a doby, kdy je vozidlo odcizené
...
a přitom hned následující bod to vlastně popírá
b) může na dálnici, silnici, místní komunikaci a účelové komunikaci, s výjimkou účelové komunikace, která není veřejně přístupná (dále jen „pozemní komunikace“), provozovat vozidlo pouze ten, jehož povinnost nahradit újmu způsobenou provozem tohoto vozidla je pojištěna podle tohoto zákona; povinnost pojištění odpovědnosti musí být splněna i v případě ponechání vozidla na pozemní komunikaci.


Něco k autovrakům
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2001-18 ... lava2-dil7
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Zjistím jestli na ten vývoz nemusí být ověřená plná moč na toho zmíněného vasila z UKrajiny, pak je to v hajzlu
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Já mám pikap doma jako "králíkárnu", protože nákladní budka je krásný ohraničení prostor na cokoliv..Auto chátrá , tak jen nafouknu gumy a hrozím se, jak budou brzdy zarezlé, když jej budu odvážet do šrotu...Ale měli jsme tak blízký vztah, že bych najednou odloučení neunesl :)
nepropadat panice...
Domecek
Aktivista
Příspěvky: 1162
Registrován: 23 úno 2014, 19:45
Bydliště: kousek od prahy

Příspěvek od Domecek »

je v depu jo? Jinak platit pojistku nezabudni, jinak dostaneš od čkp pěkný psaní ;)
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

fekálek píše:Zjistím jestli na ten vývoz nemusí být ověřená plná moč na toho zmíněného vasila z UKrajiny, pak je to v hajzlu
Jak jsi tehdy dopadl? Asi potřebuju taky udělat vývoz. . :-)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Domecek píše:je v depu jo? Jinak platit pojistku nezabudni, jinak dostaneš od čkp pěkný psaní ;)
V Depu není je odhlášené..Ale mám jiné auto v depu už 15 let a nic platit nemusím, jinak by Depozit postrádal smysl..
nepropadat panice...
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Vici píše:
fekálek píše:Zjistím jestli na ten vývoz nemusí být ověřená plná moč na toho zmíněného vasila z UKrajiny, pak je to v hajzlu
Jak jsi tehdy dopadl? Asi potřebuju taky udělat vývoz. . :-)
Já to nakonec řešil přes známého hasiče, dal mi razidlo, že vozidla se použila na hasičské cvičení a je to s tímto dokladem možné odhlásitl. Zeptám se ale známého na úřadě na ten vývoz a dám vědět.
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

Potřebuju koupit auto, kde se ma platit eko 10 a jezdit s nim nebudu, za 4 roky z nej bude veteran.. tak by to ten vyvoz mohl vyresit..diky predem :-)
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Vici píše:Potřebuju koupit auto, kde se ma platit eko 10 a jezdit s nim nebudu, za 4 roky z nej bude veteran.. tak by to ten vyvoz mohl vyresit..diky predem :-)
V pondělí zjistím tak jsem asi jedinej blboň kterej za veterána zaplatil eko 10000,- :D
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

Cos koupil? Neboj předloni jsem to taky zaplatil :-(
burton.b22

Příspěvek od burton.b22 »

V klidu taky jsem zaplatil 10 eko výpalné :D
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Vici píše:Cos koupil? Neboj předloni jsem to taky zaplatil :-(
Ahoj, už jsem to tu někde psal, koupil jsem si favorita, najeto 22000, je jak z linky. Jinak jsem se ti ptal na ten vývoz a je to pohoda, musíš udělat evidenčku (300kč), přinést RZty, TP malej i velkej a vyplnit žádost včetně člověka na kterýho bude vývoz napsán ( nějakej Ivan) včetně adresy a oblasti. Potom dostaneš vývozové značky a celá tahle operace stojí 450 kč. Nikdo na ukrajině nebude auto hledat. Náklady celkem tedy 450+300 evidenčka a auto je z českého registru pryč. ;)
Jarda-k
Přispěvovatel
Příspěvky: 755
Registrován: 21 lis 2010, 13:44
Bydliště: Kaznějov

Příspěvek od Jarda-k »

Ověřená plná moc od Ivana netřeba?
Je: Rapid 1,6 TDI 85 kW 2015, Fabia II combi 1,4 TDI 70 kW 2008
Byl: Focus combi 1,8 TDCi 74 kW 2002
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Tady se na dotyčného auto jen odhlašuje, něco jako bylo v dobách polopřevodů, až ho na sebe v zemi určení bude přihlašovat, tak jistě předloží patřičné dokumenty :)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“