Kalos blika svieti kontrolka mazania

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Utmir
Přispěvovatel
Příspěvky: 372
Registrován: 03 úno 2015, 10:10

Kalos blika svieti kontrolka mazania

Příspěvek od Utmir »

Chevrolet kalos 1,2 53kw po dlhšom badani si neviem rady auto po zohriati na 90 preblikava mazanie podotikam ze len za tepla studene nic motor po zohriati ma taky bubnovy zvuk počut aj hydrostely ,pokusy o odstranenie vymeneny ol. filter, olej za hustejsi 10w40,vybrate olejove cerpadlo ziadne znamky opotrebenia nasavaci kos cisty ,vymenene cidlo tlaku oleja ,merany tlak za studena na volnobeh 2,5-3baru,po zohriati postupne klesne tlak na 0,5 baru mozno este menej asi je to malo preto to preblikava,nemaze ako by malo ?po pridani plynu sa tlak zvyšuje.Ak tak kde by sa ten tlak mohol stracat po ohriati ?už som bezradny neviem či to ma vsetko suvis auto chyti na otocenie klucika no po dlhšom stati ked je studene krasne nastartuje otačky vyletia na 2000 a postupne klesaju nezastavia sa a padnu az dole a auto zdochne na druhy raz sa akosi spameta ale svojvolne kolise pridava otacky zaradim rychlost pridam plyn a nič az potom vyletia otacky ako by sa dusil ked sa troska zohreje vsetko je v poriadku.Vdaka za postrehy
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Skoro to znie tak ako keby sa tlak strácal niekde dole na kľuke, koľko to má km? (veľa asi nie)
Utmir
Přispěvovatel
Příspěvky: 372
Registrován: 03 úno 2015, 10:10

Příspěvek od Utmir »

No prave ze to auto ma poctivych 58000 km vymenil som aj rozvody lebo ako sa to zacalo prejavovat s tym tlakom prdlo gufero na kluke na strane rozvodov pripisoval som to najprv tomu tak pri vymene gufera som vymenil aj rozvody aj tak je norma 60000
adrian_B
Přispěvovatel
Příspěvky: 725
Registrován: 29 říj 2008, 23:41
Bydliště: SVK - Turčianske Teplice

Příspěvek od adrian_B »

Gufero s tým nemá nič. Zhod dole vaňu a skontroluj ojnicne loziska
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

spíš budou v háji hlavní, možná proto i to gufero
proxima
Přispěvovatel
Příspěvky: 687
Registrován: 07 dub 2017, 18:17
Bydliště: SK

Příspěvek od proxima »

Zmeraj na remenici axialnu vôlu kluky.
proxima
Přispěvovatel
Příspěvky: 687
Registrován: 07 dub 2017, 18:17
Bydliště: SK

Příspěvek od proxima »

Respektíve môže byt zaseknutý redukčný ventil na olejovom čerpadle...alebo ak je v olejovom filtry obtokový ventil aj ten.
Utmir
Přispěvovatel
Příspěvky: 372
Registrován: 03 úno 2015, 10:10

Příspěvek od Utmir »

No ked odislo gufero ked som to stare stiahol tak bola tam axialna vola pohybom hore dole asi 1 mm bolo to citit aj vidno na oko no radialna ziadna na tah pri zhodeni rozvodoveho remenu som upne lahucko otačal remenicou myslim doprava dolava
Utmir
Přispěvovatel
Příspěvky: 372
Registrován: 03 úno 2015, 10:10

Příspěvek od Utmir »

Nepozeral som este tie ojnicne loziska šály ,dnes som zmeral tlaky motora za studena 11,5 - 12 - 11,5 - 12 je to postačujuce? A tak sa my zda ze počut cvakat zdvihatko cim sa to zohreje tym viac može ten tlak uchodit aj niekde vrchom okolo neho ?Ked rozoberiem vyko ventilov dá sa to nejak zistiť ktore to može byť,či len rozobrať vačku
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

U motoru, který maže za tepla jen 0,5, je podle mě uplně zbytečný řešit zdvihátko, to bez tlaku oleje fungovat nebude. Komprese vypadaj na benzín OK, ale ten tlak mazání je smrtelnej ...
Uživatelský avatar
johnyd1
Přispěvovatel
Příspěvky: 638
Registrován: 25 dub 2010, 11:35
Bydliště: Slovensko okr.NM

Příspěvek od johnyd1 »

raz som riešil,bolo zajebaté sítko,vana dolu a pozri čo najskôr,ale pri tom tlaku
už bude nieco chytené.
Koleos 2018
Intens Energy dCi 175 4x4
-Can-clip,Vag-VCDS-OP-com-Fiat EcuScanKts 540 Esi2 Bmw ista-d
Koleo
Přispěvovatel
Příspěvky: 61
Registrován: 08 dub 2018, 20:19

Příspěvek od Koleo »

johnyd1 píše:raz som riešil,bolo zajebaté sítko,vana dolu a pozri čo najskôr,ale pri tom tlaku
už bude nieco chytené.
olejové čerpadlo už bolo dole sitko bolo čisté písal už na zaciatku
Utmir
Přispěvovatel
Příspěvky: 372
Registrován: 03 úno 2015, 10:10

Příspěvek od Utmir »

Áno sitko čisté ja len či to nemôže ísť aj vrchom či už nemal niekto taky prípad a pri výmene panvy na tej klukovke by stačilo ich len vymeniť ci aj nová klukovka? A aká tam ma byť vola lebo vola tam je cca1mm
Uživatelský avatar
johnyd1
Přispěvovatel
Příspěvky: 638
Registrován: 25 dub 2010, 11:35
Bydliště: Slovensko okr.NM

Příspěvek od johnyd1 »

Utmir píše:Áno sitko čisté ja len či to nemôže ísť aj vrchom či už nemal niekto taky prípad a pri výmene panvy na tej klukovke by stačilo ich len vymeniť ci aj nová klukovka? A aká tam ma byť vola lebo vola tam je cca1mm
sorry to som si nevšimol a 1mm je moc malo by to byt okolo 0,30
Koleos 2018
Intens Energy dCi 175 4x4
-Can-clip,Vag-VCDS-OP-com-Fiat EcuScanKts 540 Esi2 Bmw ista-d
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Vem si, že tam máš 10W-40, a přesto to po zahřátí padne na nebo dokonce pod 0,5, tam musí být něco hodně špatně ...
Odpovědět

Zpět na „Americké vozy“