kvalitní štípačka na dřevo

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Ta huželova je vo hubu.. možná se stolem ale nějaký hogofogo ve zduchu držet je na zabití Pozor !
maka123
Přispěvovatel
Příspěvky: 401
Registrován: 20 zář 2014, 07:27
Bydliště: okolí litomeric

Příspěvek od maka123 »

Vyráběl jsem si kuželovou štípačku asi před 10 lety, motor 4kw a převod řemeny, otáčky kužele 800 za min. Váží cca 150kg, štípeme dva baráky a topíme jenom dřevem a je to paráda s tím šťípat i třísky. Oproti hydraulice rychlejší šťípání. Vyrobil jsem si ji až když jsem si skoro usekl kus ruky sekerou.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

maka123 píše:Vyráběl jsem si kuželovou štípačku asi před 10 lety, motor 4kw a převod řemeny, otáčky kužele 800 za min. Váží cca 150kg, štípeme dva baráky a topíme jenom dřevem a je to paráda s tím šťípat i třísky. Oproti hydraulice rychlejší šťípání. Vyrobil jsem si ji až když jsem si skoro usekl kus ruky sekerou.
na bazosi je kopec ludí čo tie štiepacie kužely výrába. pozeral som nejake videa a práca vyzerala byť rychlá keď je k tomu nejaká kolebková cirkulárka kde sa daju celé metrovice tak to musí byť fofr práca :)
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2473
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od zero1724 »

ROMEK píše:
maka123 píše:Vyráběl jsem si kuželovou štípačku asi před 10 lety, motor 4kw a převod řemeny, otáčky kužele 800 za min. Váží cca 150kg, štípeme dva baráky a topíme jenom dřevem a je to paráda s tím šťípat i třísky. Oproti hydraulice rychlejší šťípání. Vyrobil jsem si ji až když jsem si skoro usekl kus ruky sekerou.
na bazosi je kopec ludí čo tie štiepacie kužely výrába. pozeral som nejake videa a práca vyzerala byť rychlá keď je k tomu nejaká kolebková cirkulárka kde sa daju celé metrovice tak to musí byť fofr práca :)
myslel jsem tím, komplet stůl fungl nový i s motorem, abych to mohl dát otci pod stromek :D
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Tehdy kolega nechal ještě za dobře doby vyrobit kužele je to přímo na motoru a druhá přes převodovku. Je to na vozíku cca 20 nad zemi a na stojáka to tam přísunu sup krup otočím sup krup a metr je na 4 polena pak to kratim na cirkule.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

zero 1742: to je jasne ked to je pod stromek tak kupit niečo hotove.

Mňa fascinuju ti samo domo štiepačky hlavne ta s tým kuželem toto tiež nieje špatné :D

https://www.youtube.com/watch?v=jlE4_Bbyrc4

https://www.youtube.com/watch?v=-HIWI-k5pEg
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Pro staršího člověka jdi radši do hydrauliky na stojato. Začni na min. 10tunach. Já mám Woodster nebo jak se to píše 10t a max spokojenost. Je to takový relax štípat, ani se nezapotite. Hlavně je to bezpečné, ten kužel neodpustí žádnou chybu. A to pro staršího člověka moc není. Štípal jsem s tím na tuto sezónu a před ničím se nezastavila. Ono taky záleží na tom, jak to dřevo dáš. Pokud máš nějaký velký hovado, tak je lepší stipat od kraje. Za mě hydraulika v pohodě.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“