Je tu někdo od PČR ?

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Lutemix
Přispěvovatel
Příspěvky: 62
Registrován: 21 kvě 2015, 18:21

Je tu někdo od PČR ?

Příspěvek od Lutemix »

Chlapi dotaz, prodal jsem Oktávku jedné povedené rodince, které jsem dal plnou moc ke změně vlastníka vozidla v registru.

Vím, jsem blbej a zároveň doživotně poučenej.

Ti se na to vykašlali a nepřepsali to na sebe.

Můžu si pokud vím kde to auto stojí sundat s toho auta značky ?

Co má větší váhu ? ten kdo je vedený jako vlastník v registru, nebo ten kdo je napsaný v kupní smlouvě ?

Jak se k tomuto úkonu staví PČR, kdybych si normálně jel na veřejné parkoviště sundat "svoje" RZ?
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Pokud mají kupní smlouvu tak jsou majitelé.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

1) odpovědnost za vozidlo má ten kdo je napsaný v registru a s kupní smlouvou v případě problému si můžeš vytřít zadek.

2) K přepisu značky nepotřebuješ, proč je chceš sundávat?

3) Proč nezajdeš na Policajty přímo, budeš mít zápis a pokud víš kde rodina bydlí, tak oni se je předvolají. Taky jsem to udělal borcovi, jezdil si po Kuřimi s mým autem jako frajer, šel jsem na policaty, řekl jsem jim pravdu, za to ti nemůžou nic udělat. Protože nejsi to ty kdo neplní své povinosti. A oni si dají RZ do systému, a první policejní hlídka v režimu vyhledávání kterou potkal ho vytáhla z auta na výslech. Sice všechno popřel, ale s tím papírem jsem zašel na úřad a tam ho dali jako odcizené, zaplatil jsem myslím 500,-kč za značky a tím to bylo vyřešené. Musela to být sranda když před partou a před svou holkou policajti řekli, že s nima pojede na výslech protože je hledanej...

4) Další věcí je pojištění, už jsi ho zrušil? Protože jestli si to auto nepojistili oni, tak ti přijde pozdrav od české kanceláře pojistitelů.
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
Lutemix
Přispěvovatel
Příspěvky: 62
Registrován: 21 kvě 2015, 18:21

Příspěvek od Lutemix »

WOB píše:2) K přepisu značky nepotřebuješ, proč je chceš sundávat?
Aby s tím autem nejezdili dokud se v nich nehne svědomí a pojedou
semnou už osobně to auto přepsat.

Jinak mám potvrzeno pojišťovnou, že mají auto pojištěno.

Jde mi jen o to, jestli z pohledu odmontování RZ je, nebo není odcizení.
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Svagrovi sa stalo kedysi tiez predal auto a dal im.aj technicak velky ze dojdu domov posliu ho spat a on auto odhlai a oni samozrejme nic iba sa vozili nereagovali na.telefon nic tak im.jeden policajt poradil aby isiel.na.policiu a.nahlasil ze mu mysi roztrhali technicky aby mu vydali druhy na zaklade toho potom auto odhlasil dnes to.uz funguje trosku u nas inak poucenie do.buducna
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
titan0306
Aktivista
Příspěvky: 4302
Registrován: 10 bře 2006, 21:47
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od titan0306 »

WOB píše:1) odpovědnost za vozidlo má ten kdo je napsaný v registru a s kupní smlouvou v případě problému si můžeš vytřít zadek.
Pičovina, odpovědnost nese vlastník a to on už není, on max bude mít problém, že to ve lhůtě nepřepsal a zda je to pojištěné, už ho taky nemusí zajímat. Podstatná je smlouva, ne to co je v registru.
Tel:776005385 Nový Bor
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Kdyby to byla pravda, tak každej komu příjde domů obsílka, že někde jel moc rychle, by úřadu poslal kopii kupní smlouvy, že auto prodal nějakýmu Arménovi, ale ten byl s autem nespokojen a tak ho za nějaký čas zase vrátil, ale během té doby stihl udělat přestupek. (LOL)
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
Uživatelský avatar
titan0306
Aktivista
Příspěvky: 4302
Registrován: 10 bře 2006, 21:47
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od titan0306 »

Však ti nic nebrání to tak udělat.
Říkám ti jak to je a pokud mi nevěříš, zeptej se JUDr. a nebo hledej na netu (já ty zákony znám, takže to hledat nebudu).
Něco jiného je to u nemovitostí, tam jsi vlastník, až když se to zapíše do katastru.
Tel:776005385 Nový Bor
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: Je tu někdo od PČR ?

Příspěvek od Jarda S. »

Lutemix píše:
Jak se k tomuto úkonu staví PČR, kdybych si normálně jel na veřejné parkoviště sundat "svoje" RZ?
Legislativně jsou SPZ majetkem státu ;)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

Nejlepší prodej auta, Pojď přepíšeme to na úřadě a ty mi tady položíš peníze. Bez kupní smlouvy a čus ;-)
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

@Lutemix: Co ti brani si napsat o vyjadreni na dopravni inspektorat? Kdyz s tim nechces byt spojen, tak pozadej kolegu - v pripade, ze by se podle toho, jak ti napisi nechovali, muzes to i tak pouzit (ve smyslu, ze jsi byl uveden v omyl).

Jde o to, ze tady ti toho lidi mohou napsat tuny ale nebude to mit poradnou vahu protoze se o to u pripadneho soudu nebudes moci jakkoli oprit.

Rozhodne bych ale pristoupil k tomu, ze bych to chtel pisemne. Na ucho ti urednik slibi cokoli a neni to prokazatelne (nahravku pouzit nemuzes).

Nam slibil ustne napriklad reditel FU HK, ze si budeme moci odecist dar na pomoc obetem povodni a nasledne nam to vyskrtli a jeste jsme dostali postih - per huba uz nic!
sCitem píše:Nejlepší prodej auta, Pojď přepíšeme to na úřadě a ty mi tady položíš peníze. Bez kupní smlouvy a čus ;-)
To jde? Po me v HK vzdy chteli kupni smlouvu :o
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
titan0306
Aktivista
Příspěvky: 4302
Registrován: 10 bře 2006, 21:47
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od titan0306 »

Na movitou věc stačí ústní kupní smlouva, ale v zájmu obou stran, bych v případě auta volil písemnou formu. (vychcánci jsou jak na straně prodeje, tak na straně koupě).
Na úřadě toho zkouší plno. Taky jsem zažil jak úřednice nechtěla přepsat auto, protože pojistka nebyla na nového majitele.
Osobně bych napsal výzvu kupujícímu k součinnosti při převodu vozidla s dodejkou a pokud nebude reagovat, nezbyde ti než jít na policii.
Tel:776005385 Nový Bor
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

Forest píše: To jde? Po me v HK vzdy chteli kupni smlouvu :o
kupní smlouvu můžeš uzavřít ústně, mít to na papíře nejni povinnost ;) a navíc pokud tam jdou oba současně tak je to vcelku jasné (noteeth)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

no a keby s toho auta zobral značky a hodil ich do kopriv tak nový majitel bude muset ísť riešit značky a aj prepis vozidla. nevyriešilo by sa to takto?
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

Forest: Jj, jde. Bratr takhle prodal Fábii. Už měla své za sebou a chtěl jí odvézt do šrotu. Přišel chlapík s tím že i když je v takovým stavu tak že jí koupí. Věděl do čeho jde, bratr mu ukazoval co je všechno v háji. Stále ji chtěl, tak šli spolu na úřad a přepsali to.

Tohle jednání naprosto chápu a asi už jiným způsobem auto prodávat nebudu. Právě kvůli takovým vychcánkům. :)
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“