Tak to ani tak moc dlouho netrvalo...snad je to kachna

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Tak to ani tak moc dlouho netrvalo...snad je to kachna

Příspěvek od Forest »

... otazkou je, zda to projde a vstoupi v platnost protoze vse tomu nasvedcuje:

https://www.garaz.cz/clanek/eu-chce-zav ... &source=hp

Zajimave je, ze jim jde o bezpecnost a ochranu naseho zdravi, ale schvali pouzivani DPF, ktere maji za nasledek daleko vyssi sanci na onemocneni nezli auta bez DPF. Dale pak nechapu, ze kdyz jim o to tak moc jde, jak je mozne, ze nejsou stale cigarety postaveny mimo zakon?! ... alibismus protoze jim z toho plynou tucne odvody na danich!

Paklize jim jde tak moc o nasi bezpecnost, necht konecne zacnou stavet kvalitni dalnice a namisto vrazeni penez do sebevrahu (chapejme lecba kuraku cigaret) tyto investovali do opravdove bezpecnosti.


Paklize toto vstoupi v platnost, budu silne uvazovat o emigraci protoze toto zavani praktikami "minuleho rezimu".



Ja jenom doufam, ze to je kachna.

Na praktiky EU presne pasuje kniha Farma zvirat od George Orwella ... jestli oni to EU urednici nemaji jako zdroj inspirace.
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

je třeba začít schraňovat dlažební kostky...
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Vici na toto náš národ není my brblame u piva v hospodě jinak nikdo nic nedělá a dělat nebude
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Emigrovat kvůli černejm skříňkám v autě??? (rofl)


Přijdou horší věci hochu ;)
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Já bych spíše položil otázku kam emigrovat aby člověk byl schopen žít když není milionář.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ano, může vás potěšit, že všude bude postupně místa dost a dálnice budou moci být postaveny úplně všude..Lesy jdou do hajzlu, vody je málo a je otrávená, půda postupně bude již úplně bezcenná a k ničemu se nehodící takže beton ji může klidně pohltit..Jde to mílovými kroky a možná by jste si měli koupit starý pořádný foťák na opravdové fotky, aby jste je mohli po večerech dětem ukazovat , /které se nedají smazat/a vyprávět jak vy kdysi/ jako otec nebo děda/ jste běhali po lese a chodili na houby...Jak píše hansdob, budeme jen postupně slinit u piva..Hlavně ti mladí, kterým dnes nedochází, kam se to řítí, ALE NE VINOU PŘÍRODY , ALE NAŠÍ VINOU..MY V ČECHÁCH a v bývalé NDR jsme na tom nejhůře. Bohužel emigrace je jedno z řešení, ale asi vás nebudou vítat s otevřenou náručí , z obavy, že si Češi své vlastnosti, díky kterým to dnes u nás vypadá, jak vypadá ponesou s sebou...Auto je jen kus plechu a dnes už ani to ne, ale příroda je nenahraditelná, ale je také fakt, že auto není tím hlavním viníkem, ale obyvatelé kdysi překrásné republiky, kterou jsme kdysi přetvořili k OBRAZU SVÉMU.. :(
P.S. je mi často k pláči, když sleduji pořad nedej se a cele to koresponduje s tím, co vidím kolem sebe..
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

fekálek píše:Emigrovat kvůli černejm skříňkám v autě??? (rofl)


Přijdou horší věci hochu ;)
Jednak mi nerikej hochu, husy jsem s tebou nepasl.


Dale pak, nevim, zda si to uvedomujes, ale jakmile to tam nainstaluji, mohou o komkoli z posadky zjistit znacne informace. Proste spehovani, omezeni prav a svobod na n-tou!

... ted jsem mel moznost zhlednout (dle meho skromneho a paranoidniho nazoru populisticky zamerene) video s Klausem mladsim, kdy v poslanecke snemovne prohlasuje neco ve smyslu "proboha, nechte ty lidi zit, neomezujte je preventivne jen proto, ze by mohli neco spachat, trestejte je az kdyz neco spachaji" ... moc se mi to libilo.

Kdyz to najdu, tak to sem dam. Je to na FB ale ne zcela vsichni maji FB takze to zkusim najit na YT nebo to tam proste nahraju a poslu sem.

hansdob: S pritelkyni jsme pri diskuzi zminili Kanadu, mimo jine i diky prirode nebot k ni mame velice kladny vztah. Zije tam jeji vzdalena pribuzna a je tam velice stastna.
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

To už se řeší déle, není to nic jinýho než eCall

Od 31. března 2018 by všechny nové typy vozidel kategorií M1 (osobní vozidla) a N1 (nákladní vozidla do 3,5 t) měly být vybaveny trvale instalovaným palubním systémem eCall využívajícím linku tísňového volání 112.

No a nevím, jestli NA je zrovna vhodná destinace, tam tyhle fičury maj taky ...
https://en.wikipedia.org/wiki/OnStar
https://en.wikipedia.org/wiki/Event_data_recorder

tak to bych raději volil Kiwis a nebo Aussie, ale už i tam blbnou ;)

Use as evidence in courts

There have been a number of trial cases in the US and Canada involving EDRs. Drivers have been convicted and exonerated as a result of EDR evidence.

Examples include:
- In New South Wales, Australia, a teen-aged female (a probationary driver) was convicted of dangerous driving "causing death/occasioning grievous bodily harm" in 2005. Evidence from the Peugeot's EDR showed that the car was being driven in excess of the posted speed limit. An injunction against the use of EDR evidence, obtained by the owner of the car (the parents of the defendant), was overturned in the NSW Supreme Court.
- In Quebec, Canada, the driver of a car who sped through a red light, crashing into another car at the intersection and killing the other driver, was convicted of "dangerous driving" in 2001 after EDR information revealed that it was he, not the deceased driver of the other car (as the defendant asserted), who was speeding. There were no other witnesses to the crash.
- The first such use of EDR evidence in the United Kingdom was at Birmingham Crown Court during the trial of Antonio Boparan-Singh who crashed the Range Rover Sport he was driving into a Jeep in 2006. The accident left a baby girl paralyzed and the driver, who was aged 19 at the time of the incident, was sentenced to 21 months in prison. The EDR evidence allowed investigators to determine the driver was speeding at 72 mph in a 30 mph zone.

Although EDR evidence can be valuable in the litigation of traffic-related accidents and incidents, the primary purpose of an EDR is to improve driver safety and not to provide data for accident reconstruction, and courts should consider the limitations of EDR data in determining the cause of traffic accidents.
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Kanada. Hmm, krása. Jen kolik mít abych tam mohl začít?? Už mi není 18 jako když jsem utíkal za penězi s drobnejma v kapse a myslel si ze na mě všude čekají. Nejsem chudák ale jsem obycejnej šmudla v modrakach. Rozloučit se stím co mám zde by nebylo jednoduché ale zvládnu to vše když prodam budu mít českých šest nul a na začátku nebude jednička ale není to na pořízení začátku a zajištění sebe málo důchod tam ?? Když budu mít prd i tady??
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5471
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

nejsu len zbytečne obavy? Každy mate u seba mobil a odsledovat vás kadial chodíte nemá problem obyčajný google.

Skorej ako tu napísal Rayx jedná sa o tiesňovu linku v prípade havarie. Nedavno bol článok že šofer zjel z cesty a narazil do stromu bohužel tam byl zráz a nikdo ho nevidel a musel vydržat zakliesnený v aute cez noc 8hodin na mráze než si ho niekdo všimol a prijela pomoc.
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Asi to nebude tak hrozné, dnes už má každý kameru za oknem, policajti jezdí v cicilních autech a existují již lidé, kteří si nechávají chipy implantovat do těla, aby nemuseli nosit ovladače a občanku..Bude to jako u psů, dají nám je pod kůži a na dálku budou policajti vědět, zda nejsi pedofil, buzík nebo slečna s fousama..Ale hackeři jim v tom udělají takový guláš, že to u soudu nebude průkazné..Proto mne na pirátech štve, že veškeré tyto hovadiny podporují a velká část mladých na netu žije většinu svého času..Když prohlásí "učitel" ve školce, že nechápe, jak je možné, když 4 letý kluk je tak dobrý na internetu, že on mu nestačí, tak kam to spěje? K neduživím dětem, kteří si spletou psa s ještěrkou, do míče se netrefí a co vidí na netu je pro ně bible..Tohle dopustí jen omezení rodiče stejně vypatlaní jako bude jejich potomek...Kdo ovládne net, ten ovládne mozky všech podobných omezenců..Takže se máme na co těšit, kdybych tohle věděl, tak jsem si nechal tehdy podvázat koule... :(
P.S. chybí mi tady Míra..S ním jde vždy všechno lépe...
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Já jsem reagoval potom už jen na emigraci. Sledování/černý skříňky a kamery všude atd neřeším takhle je mi to jedno jen mě zaujala ta emigrace. Možná by mne totiž i lákalo vypadnout jenže myslím že ženuška by nešla a tak stejně z toho nic nebude ale ...... nikdy neříkej nikdy ;)
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Sledovat cez mobil sa.da.uz uplne vsetko staci ked tam.mas baterku a vedia vsetko co.hovoris
BMW 330 ix
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Forest píše:
fekálek píše:Emigrovat kvůli černejm skříňkám v autě??? (rofl)


Přijdou horší věci hochu ;)
Jednak mi nerikej hochu, husy jsem s tebou nepasl.


Dale pak, nevim, zda si to uvedomujes, ale jakmile to tam nainstaluji, mohou o komkoli z posadky zjistit znacne informace. Proste spehovani, omezeni prav a svobod na n-tou!

... ted jsem mel moznost zhlednout (dle meho skromneho a paranoidniho nazoru populisticky zamerene) video s Klausem mladsim, kdy v poslanecke snemovne prohlasuje neco ve smyslu "proboha, nechte ty lidi zit, neomezujte je preventivne jen proto, ze by mohli neco spachat, trestejte je az kdyz neco spachaji" ... moc se mi to libilo.

Kdyz to najdu, tak to sem dam. Je to na FB ale ne zcela vsichni maji FB takze to zkusim najit na YT nebo to tam proste nahraju a poslu sem.

hansdob: S pritelkyni jsme pri diskuzi zminili Kanadu, mimo jine i diky prirode nebot k ni mame velice kladny vztah. Zije tam jeji vzdalena pribuzna a je tam velice stastna.
Ano Pane, omlouvám se Pane, husy jsem nepásl s nikým Pane. (crazy)
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

Hansdob: Někteří na toto jsou ;-) demonstrace jsou fajn
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“