Sandero 1.5dci nestartuje

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Dusankooo
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 16 říj 2018, 19:53
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Dusankooo »

Tak ľudia, aktuálne vstreky po repase, v nádrži žiadne piliny, štart na pol otáčky, ale...ale po 10 sekundách nepravidelný voľnobeh, počas jazdy klepanie...

Môžu to robiť repasované vstreky, ktoré niesu nakódovane cez soft?

Skúšal som to kódovať cez Delphi, ale neustále vyhadzuje, že chybný kód :(
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Dusankooo píše:Tak ľudia, aktuálne vstreky po repase, v nádrži žiadne piliny, štart na pol otáčky, ale...ale po 10 sekundách nepravidelný voľnobeh, počas jazdy klepanie...

Môžu to robiť repasované vstreky, ktoré niesu nakódovane cez soft?

Skúšal som to kódovať cez Delphi, ale neustále vyhadzuje, že chybný kód :(
mám to tak že piliny v nádrži mně odhalí čerpadlář, řekne jsou tam nejsou tam, pozná to na čerpadle, pokud jsou v nárži tak se prosekají filtrem a situace se opakuje,

vstřiky, nejsem sám kdo měl v ruce papír že vstřik je OK prošel zkušebním testem a byl KO

v tom střiku máš podle mě snímač klepecu a ten je KO, pak motor mlátí jak hajzl, stačí je postupně odpojovat pojezdit a zjistíš který mlátí,

kodování to nevím zatím jsem měl štěstí nepotkalo mě to, dokonce jednou mi přišel z kel vstřik že se musí kodovat čerpadlář že podle něho nemusí nic jsem nekodoval jebl ho tam a skoro dva roky OK
Dusankooo
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 16 říj 2018, 19:53
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Dusankooo »

no vidíš a ja som s tým nakoniec išiel do Renaultu, šupli to na diagnostiku, nakódovali repasované vstreky a motor ide ako hodinky...a šepot kvetin ;)

takže vyriešené
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Nie je repas ako repas, ale ak sa jednalo o vstreky aj s novým vygenerovaný kódom tak OK. Keď sa dávajú staršie vstreky niekedy kódovanie pomôže inokedy nie (lebo kód ktorý platil pre nový vstrek opotrebením stráca svoju platnosť). Inak pozor na Delphi, tá sa niekedy len tvári že vstreky nakóduje.
Odpovědět

Zpět na „Renault / Dacia“