sušička prádla

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8926
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

sušička prádla

Příspěvek od hansdob »

Máme v plánu koupit sušičku a vyhlídl jsem tohle zná to někdo má?? zkušenosti?? Recenze?? Děkuji

https://www.mall.cz/kondenzacni-susicky ... d60a18050f
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Máme AEG len iný model cca 2roky. Manželka si ju nemože vynachvaliť odpada jej žehlenie. Mňa velmi prekvapilo kolko prachu je v prádle a počas sušenia sa zachytí vo filtre. Jediná nevýhoda sušenia v sušičke že prádlo sa po čase trocha scvrkne.
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

To není prach, ale vlákna tý sušený textilie, bavlněný chlopok či syntetika z fleece ... Ale furt je to nejlepší sušení ručníků, a pro ostatní na dobu, kdy není možno sušit venku nebo v sušárně ;) Sušit na topení nebo na sušáku uvnitř je tragédie jak pro to prádlo, tak všechno unitř místnosti/baráku ...

ber to s rezervou
https://susicky.heureka.cz/aeg-absolutecare-t8dec68sc/#
DIAGNOSTIK
Přispěvovatel
Příspěvky: 708
Registrován: 23 led 2006, 19:36

Příspěvek od DIAGNOSTIK »

My máme siemens a naprostá spokojenost. Manželka nechtěla , ale když jsem ji nečekaně dovezl, tak ji začala používat. Tet si to už bez ní neumí představit.
To je situace!
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

mám 5,5 roku Beko a OK. Jede dost často...
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

DIAGNOSTIK píše:My máme siemens a naprostá spokojenost. Manželka nechtěla , ale když jsem ji nečekaně dovezl, tak ji začala používat. Tet si to už bez ní neumí představit.
To je jako se vším, přišly mikrovlnky a už si to bez nich nelze představit. Začaly se prodávat pleny z PVC, už si to bez nich nelze představit..Přišly myčky nádobí a už si to bez nich nelze představit..Přišly sušičky a už si to bez nich nelze představit..Atd.Atd. A naše soudružky jsou 3-4 roky s dětmi doma a jsou tak unavené, otrávené,že si to už vůbec nejde představit...Tak si říkám, ty naše matky měly nadpřirozené schopnosti, vše musely dělat ručně, musely chodit do práce,prát posrané pleny , několik dětí zvládat ,běhat s taškami po městě a shánět komponenty , které jsou ještě na krámě, aby starej měl vůbec nějakou večeři ..Nejhorší je rozmazlenec, pořád mu něco chybí a kde to asi skončí? Nejhorší je ten těžký život :)
nepropadat panice...
Slavkov
Aktivista
Příspěvky: 4579
Registrován: 09 lis 2007, 15:48
Bydliště: Slavkov u Brna

Příspěvek od Slavkov »

Máme doma (cca rok a půl) AEG T8DEG48SC - také systém tepelného čerpadla.
Předchozí (také AEG Lavatherm, klasická kondenzační) vydržela 6 let, při zátěži 5-ti členné rodiny + občas něco pro babičku a dědu.
Nicméně, porovnám-li oba modely, tak je to jako s auty... novodobější jsou větší sráče...

10 let na motor je již klasika, ale občas dostaneš za registraci 5 let plnou záruku na celek 8)
Teď koukám, že na Mall-u to u "té naší" T8DEG48SC (bral jsem jí jinde za 12TKč se zárukou na 5 / 10) je s 5 letou zárukou. Zkus si u AEG prověřit ten tvůj model T8DEC68SC, zda také spadá do této akce. Při soudobém "spotřebáku" to beru jako velmi významný parametr při svém rozhodování.

Akorát u těch prodloužených záruk bacha... někteří (např. 5 let u Candy) pak mají na opravu (v rámci prodloužené záruky) dva měsíce...
GIV Variant TDi ???kW
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Co se týče sušení prádla doma, tak jsem to vyřešil jednoduše. Koupil jsem odvlhčovač.
Za cca 6tis. odvlhčovač Daitsu.Vecer se prádlo pověsí na sušák do pokoje, kde se normálně topí a ráno se sbírá suché. Když je klasický barák, tak to pomůže i při různém vaření atd. Spousta vlhkosti, která se při velké zimě nedá dostat pryč.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Já mám Candy 15 let a teď jsem koupil druhou na jiný druh praní. U té první jsem měnil dvakrát ložiska na bubnu a nějaký ventil...Její spolehlivost je úžasná... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
vilik
Přispěvovatel
Příspěvky: 455
Registrován: 24 led 2006, 07:25

Příspěvek od vilik »

Koupili jsme již k loňskému Ježíšku tohle:
https://www.lgshop.cz/lg-rc8155ap3f/parametry
https://www.lgshop.cz/lg-f72j6qn0w/parametry

Jak píše jericho. jak jsme bez toho mohli žít. Manželka založila žehličku do nejspodnějšího šuplíku, zkrátka super. :woot:
VW Sharan
1.9 TDI PD
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

brzy ale vznikne další velký problém... že se prádlo samo ze sušičky nevyndá,neposkládá a neuloží (LOL)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

vilik píše:Koupili jsme již k loňskému Ježíšku tohle:
https://www.lgshop.cz/lg-rc8155ap3f/parametry
https://www.lgshop.cz/lg-f72j6qn0w/parametry

Jak píše jericho. jak jsme bez toho mohli žít. Manželka založila žehličku do nejspodnějšího šuplíku, zkrátka super. :woot:
No, já mám vždy nějaké překvapení..Přijdu k bohatému kámošovi a on povídá...nechceš přístroj na hranolky? Stará ho chtěla, použila jej párkrát , a dám to tomu, kdo to chce, jinak to vyhodím..NECHCI..Hele nechceš topinkovač, zánovní ...nechceš tady bublifuk do vody, a dělá to i vlny, atd. atd.Člověk má vždy touhy a pak zjistí, že to vlastně nepotřebuje...Ale já si pořád nemohu zvyknout na to plýtvání a vyhazování dobrých a použitelných věcí pouze z důvodu , že už mají zase "lepší" a modernější a prachů nadbytek...Jako ta auta, která se šrotují a za pár let se budou shánět z nostalgie a jako youngtimery..
nepropadat panice...
DIAGNOSTIK
Přispěvovatel
Příspěvky: 708
Registrován: 23 led 2006, 19:36

Příspěvek od DIAGNOSTIK »

jericho-3....Něco pravdy na tom máš,,,,ale....
Tenkrát si odpracovaly 8 hodin a šly domů. Měly přesně daný plat. Pominu to, jak velký a co šlo za něj koupit. Tím , ale nemyslím, že nic nedělaly. Byly ovšem daleko klidnější, uvolněnější....Dnešní doba je daleko horší. Pracující ženy jsou ždímány tak , že přicházejí domů vycuclé. Tohle zavedl český manager, aby se zavděčil zahraničnímu majiteli a dostal premie. Žádají se přesčasi a platy jsou k tomuto neuměrné... Byl jsem ve výrobě v německu. Německé ženy a ani muži ve výrobě zdaleka nepracují tak, jak u Nás. Chlapi jsou na tom podobně....A pokud doma mají děti, chodí do škol, jezdí na víkendy, tak je suška k nezaplacení....Zeptej se na to své ženy, pokud ji máš....A Aby Tě při tom nekopla do zadnice, až jí to budeš popisovat...
To je situace!
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

ty jo,na skopčaky jerichovi nesahej... to je citlivé téma (LOL)
DIAGNOSTIK
Přispěvovatel
Příspěvky: 708
Registrován: 23 led 2006, 19:36

Příspěvek od DIAGNOSTIK »

Na ně mu nešahám, píšu, co vidím a jak to funguje...
To je situace!
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“