Ukazatel teploty VW T4 + ZAPOJENÍ SPÍNACÍ SKŘÍŇKY

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Já ti závidím, já mám T4 z roku 2001 a už je tam ta připitomnělá "elektronika"", která si žije vlastním životem a celý koncern bych nakopnul do kulí, pokud nějaké vůbec má. Všechny tyhle hovadiny člověka jen otravují a nasírají. Nejde mi tachometr a rychlost odhaduji , ale na STK se už diví, že nenajedu ani km..Budu to muset řešit. Ti pitomci mají drátky silné jako vlas a nechápu duševní sílu majitelů podobných aut jezdit s plnou palbou ve starém sráči..A mě bohužel už chladič nejde vyklápět, patrně je to už nová inovace, nové vlny sráčů, kde nepřístupnost je ten pravý trend...Jinak dobré auto prostě nové trendy zkurví ... :(
nepropadat panice...
amg124
Přispěvovatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 led 2012, 09:35
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od amg124 »

jericho-3 píše:Já ti závidím, já mám T4 z roku 2001 a už je tam ta připitomnělá "elektronika"", která si žije vlastním životem a celý koncern bych nakopnul do kulí, pokud nějaké vůbec má. Všechny tyhle hovadiny člověka jen otravují a nasírají. Nejde mi tachometr a rychlost odhaduji , ale na STK se už diví, že nenajedu ani km..Budu to muset řešit. Ti pitomci mají drátky silné jako vlas a nechápu duševní sílu majitelů podobných aut jezdit s plnou palbou ve starém sráči..A mě bohužel už chladič nejde vyklápět, patrně je to už nová inovace, nové vlny sráčů, kde nepřístupnost je ten pravý trend...Jinak dobré auto prostě nové trendy zkurví ... :(
Nic se neboj, sice nemám žádnou elektroniku, ale taky si žije vlastním životem. Včera s radostí, že jsem alespoň identifikoval závadu, dodělal ještě pár drobností co mě od koupě trápili, jsem od auta za setmění odešel. A ráno ve tři hodiny, když jsem spěchal do práce, tak jsem zjistil, že mám před barákem mrtvolu. Zapnu klíček a nic. Ani bžžž, ani polib si. No nic skočil jsem do Laguny, co jsem ještě neprodal a jel do práce. Odpoledne, jsem dal druhou baterku a hned se mi rozsvítili světla a nešli vypnout. Takže jsem zjistil, co mi vyžralo baterku, ale dlouho se mi nedařilo zjistit, proč nejdou vypnout. Až když jsem vyndal vypínač světel a zahýbal s dráty, tak se vypnuli. Mám tam nějak podivně napojované dráty, předchozí majitel byl ještě větší kutil než já a jak jsem se včera vrtal v palubce tak jsem tam asi za něco zatáhl a pak se to propojilo. Takže zítra mám o zábavu postaráno, všechno překontrolovat, předělat než jednou vyhoří celé auto.
ex-MB 124 AMG 3,2l 24V, VW Golf I 1,6D, Seat Toleto 1,9 SDi, VW Passat B4 1,9TD, MB C-klasse, S202, 2,5TD, Škoda Felicia Combi 1,9D, Fiat Brava 1,9D, Citroen Berlingo 1.9D, Renault Laguna 1.8 16V, VW T4 Doka 1.9D

Mazda Fighter 2.5TD 4x4
amg124
Přispěvovatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 led 2012, 09:35
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od amg124 »

Tak jsem neodolal, vzal jsem mobil, zapnul svítilnu, vrazil si to do huby a šel se na to podívat. Překontroloval jsem ty napojené dráty, ale nevypadalo to na to, že by v tomhle měl být problém. A jak jsem tam tak svítil pod palubku tím mobilem, tak vidím silný červený drát vedoucí na pojistkovou skříní, přesně mezi vypínačem světel a budíkama, jak byl opět rozpojený a napojený a na jedné straně toho spoje byla posunutá smršťovačka a kousek drátu byl odhalený a dotýkal se tam kovového rámu pojistkové skříně, tzn. zkrat. Tak teď už snad bude klid a doufám, že by to mohl být problém i toho teploměru a zítra zjistím, že funguje i ten.
ex-MB 124 AMG 3,2l 24V, VW Golf I 1,6D, Seat Toleto 1,9 SDi, VW Passat B4 1,9TD, MB C-klasse, S202, 2,5TD, Škoda Felicia Combi 1,9D, Fiat Brava 1,9D, Citroen Berlingo 1.9D, Renault Laguna 1.8 16V, VW T4 Doka 1.9D

Mazda Fighter 2.5TD 4x4
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Bravo, ještě že jsi to našel, já mám strčený do zapalovače digi ukazatel stavu baterie, takže kouknu přes okno a vím, o co gou..Moje auto má přes půl mega a nejde tachák, takže jsem musel opravit téměř vše, ale teď už jen jezdím a jsem velmi spokojen, bohužel musím mít sam. tlačítko na světla, protože páčky jsou v háji, takže v noci držím dálkové , abych viděl..Bohužel je tolik typů páček...no prostě koncern.. :D
nepropadat panice...
amg124
Přispěvovatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 led 2012, 09:35
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od amg124 »

jericho-3 píše:Bravo, ještě že jsi to našel, já mám strčený do zapalovače digi ukazatel stavu baterie, takže kouknu přes okno a vím, o co gou..Moje auto má přes půl mega a nejde tachák, takže jsem musel opravit téměř vše, ale teď už jen jezdím a jsem velmi spokojen, bohužel musím mít sam. tlačítko na světla, protože páčky jsou v háji, takže v noci držím dálkové , abych viděl..Bohužel je tolik typů páček...no prostě koncern.. :D
No ač já jsem srdcově na "hvězdu" tak jsem s koncernem spokojenej. Mám Lagunu, dcera 206tku, měl jsem Berlingo a koncern je koncern. Ale pravda, mám zkušenosti se skoroveterány :D - jedničkovej Golf, Toledo, pašík B4 a teď T4 nebo žena má A6tku z roku 98. Hlavně na těch starších kusech si umím udělat téměř všechno sám (s radami zdejších zkušených) neboť je to podobné tomu čemu mě učili jako učně automechanika na začátku devatesátek. ;)
ex-MB 124 AMG 3,2l 24V, VW Golf I 1,6D, Seat Toleto 1,9 SDi, VW Passat B4 1,9TD, MB C-klasse, S202, 2,5TD, Škoda Felicia Combi 1,9D, Fiat Brava 1,9D, Citroen Berlingo 1.9D, Renault Laguna 1.8 16V, VW T4 Doka 1.9D

Mazda Fighter 2.5TD 4x4
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Proč ne, a co Laguna?
nepropadat panice...
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

Koukni na ten spínač světel jestli je to origoš.
Já ho totiž měnil za nějakou druhošku a stalo se mi to samý co tobě.Někdy v noci si to vzpomělo a svítilo až to vymlátilo baterku.V poloze vypnuto mi stači nepatrně pohnout spínačem a světla se rozsvítí.Svítí ale jen předek.Vzadu nic.Když přepnu normálně na rozsvíceno, tak vzadu zase nic a musim vypínačem zaverglovat a někdy se zadek chytne.
Tak bacha na tyhle vypínače.
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
amg124
Přispěvovatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 led 2012, 09:35
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od amg124 »

jericho-3 píše:Proč ne, a co Laguna?
Ale tak není to špatný ;) je fakt, že za dva roky co jí mám jsem měnil jen vodní pumpu.
ex-MB 124 AMG 3,2l 24V, VW Golf I 1,6D, Seat Toleto 1,9 SDi, VW Passat B4 1,9TD, MB C-klasse, S202, 2,5TD, Škoda Felicia Combi 1,9D, Fiat Brava 1,9D, Citroen Berlingo 1.9D, Renault Laguna 1.8 16V, VW T4 Doka 1.9D

Mazda Fighter 2.5TD 4x4
amg124
Přispěvovatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 led 2012, 09:35
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od amg124 »

Pepíček píše:Koukni na ten spínač světel jestli je to origoš.
Já ho totiž měnil za nějakou druhošku a stalo se mi to samý co tobě.Někdy v noci si to vzpomělo a svítilo až to vymlátilo baterku.V poloze vypnuto mi stači nepatrně pohnout spínačem a světla se rozsvítí.Svítí ale jen předek.Vzadu nic.Když přepnu normálně na rozsvíceno, tak vzadu zase nic a musim vypínačem zaverglovat a někdy se zadek chytne.
Tak bacha na tyhle vypínače.
No přesně to se stalo mě. Svítil jen předek. A taky bych řekl, že to začalo svítit v noci samo, ale jistý si tím nejsem, možná jsem si toho jen nevšiml, když se se v tom vrtal. Ale je tím, že předchozí majitel si tam dodělával "denní svícení" jako, že po zapnutí klíčku to hned svítí ve předu. Ale není to na relé, proto ty přerušený a zase napojený dráty, protože to hodil přímo na spínačku. Zatím jsem to nechal, ale asi to zruším, protože kdykoliv zapnu klíček svítím a nejde to vypnout.

Jinak, jak poznám origo vypínač? Mě přijde, že je, ale nevím to jistě. V každém případě to nebylo hýbáním vypínače.

A další věc, co jsem se povrtal v těch drátech za vypínačem, tak opět zhasla kontrolka na dolotí vody, ale teploměr se bohužel nevzpamatoval.
ex-MB 124 AMG 3,2l 24V, VW Golf I 1,6D, Seat Toleto 1,9 SDi, VW Passat B4 1,9TD, MB C-klasse, S202, 2,5TD, Škoda Felicia Combi 1,9D, Fiat Brava 1,9D, Citroen Berlingo 1.9D, Renault Laguna 1.8 16V, VW T4 Doka 1.9D

Mazda Fighter 2.5TD 4x4
amg124
Přispěvovatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 led 2012, 09:35
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od amg124 »

Ať nezakládám nové téma, ono to stejně všechno souvisí s původním problémem.

Potřeboval bych poradit zapojení spínací skříňky na T4.
Jde o to, že bych potřeboval odpojit "automatické" rozsvícení světel po zapnutí klíčku, tzn. po kterém drátu mám jít?
Teď jsem se v tom vrtal a nepřišel jsem na to.
ex-MB 124 AMG 3,2l 24V, VW Golf I 1,6D, Seat Toleto 1,9 SDi, VW Passat B4 1,9TD, MB C-klasse, S202, 2,5TD, Škoda Felicia Combi 1,9D, Fiat Brava 1,9D, Citroen Berlingo 1.9D, Renault Laguna 1.8 16V, VW T4 Doka 1.9D

Mazda Fighter 2.5TD 4x4
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

to asi nebude na spínací skřínce ale na vypínači světel nebo to bude mít relé pro aut světla
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
amg124
Přispěvovatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 led 2012, 09:35
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od amg124 »

hansdob píše:to asi nebude na spínací skřínce ale na vypínači světel nebo to bude mít relé pro aut světla
Relé tam není nebo je někde hodně dobře schovaný.
Světla svítí i když vypínač světel je vypnutý. Stačí otočit klíčkem a světla se rozsvítí a tak mě napadlo, že to je natažený někde od spínačky, jen nemůžu přijít na to odkud. Čím víc se v tom autě vrtám, tím víc tam nacházím různě napojovaných drátů, omotaných izolačkou.
ex-MB 124 AMG 3,2l 24V, VW Golf I 1,6D, Seat Toleto 1,9 SDi, VW Passat B4 1,9TD, MB C-klasse, S202, 2,5TD, Škoda Felicia Combi 1,9D, Fiat Brava 1,9D, Citroen Berlingo 1.9D, Renault Laguna 1.8 16V, VW T4 Doka 1.9D

Mazda Fighter 2.5TD 4x4
amg124
Přispěvovatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 led 2012, 09:35
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od amg124 »

Fakt jsem to nenašel. Ale je pravda, že teď nemám moc času to hledat. V každém případě jsem problém, který jsem teď aktuálně řešil, vyřešil jinak.
ex-MB 124 AMG 3,2l 24V, VW Golf I 1,6D, Seat Toleto 1,9 SDi, VW Passat B4 1,9TD, MB C-klasse, S202, 2,5TD, Škoda Felicia Combi 1,9D, Fiat Brava 1,9D, Citroen Berlingo 1.9D, Renault Laguna 1.8 16V, VW T4 Doka 1.9D

Mazda Fighter 2.5TD 4x4
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

A jinak jdou světla přepínat tlumená- dálková?Já mám v háji právě přepínání, když zapnu světla, tak se rozsvítí jen parkovačky a jde zapnout světelná houkačka-dálkové..Tak jsem si dal vypínač a do pojistek posílám proud...Jelikož mám sanitku, tak je tam přídavná pojistkovka na majáky, zadní topení apod..Takže také pěkný guláš, protože normální T4 byla upravena, je to takové samodomo..Jelikož mají auta dost za sebou, tak nelze věřit žádnému spoji, doteku apod.
nepropadat panice...
amg124
Přispěvovatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 led 2012, 09:35
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od amg124 »

jericho-3 píše:A jinak jdou světla přepínat tlumená- dálková?Já mám v háji právě přepínání, když zapnu světla, tak se rozsvítí jen parkovačky a jde zapnout světelná houkačka-dálkové..Tak jsem si dal vypínač a do pojistek posílám proud...Jelikož mám sanitku, tak je tam přídavná pojistkovka na majáky, zadní topení apod..Takže také pěkný guláš, protože normální T4 byla upravena, je to takové samodomo..Jelikož mají auta dost za sebou, tak nelze věřit žádnému spoji, doteku apod.
No ty voe, už mám nervi. Tak je nekonečný příběh tohle.
Dálkový jdou přepínat jak mají, ale ...

Celý den jezdím, popojizdim a vše v pohodě a teď přijedu a auto svítí a nejde zhasnout. I když jsem vyndal vypínač a odpojil ho, pořád svítí. Musel jsem odpojit baterku.

Má někdo nějaký nápad kde to může být?
ex-MB 124 AMG 3,2l 24V, VW Golf I 1,6D, Seat Toleto 1,9 SDi, VW Passat B4 1,9TD, MB C-klasse, S202, 2,5TD, Škoda Felicia Combi 1,9D, Fiat Brava 1,9D, Citroen Berlingo 1.9D, Renault Laguna 1.8 16V, VW T4 Doka 1.9D

Mazda Fighter 2.5TD 4x4
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“