3.0tdi 176kw ano/ne?

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Mateo15
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 10 led 2018, 20:23
Bydliště: Brno

3.0tdi 176kw ano/ne?

Příspěvek od Mateo15 »

Zdravím, chystám se na koupi audi a5 rv. 08/09 motor 3.0tdi 176kw. Chci se zeptat před tím než něco koupím, jestli je to v pohodě motor, nebo se tomu radši vyhnout? O rozvodech = motor ven vím, Ale jinak jsem na to snad žádné negativa neslyšel. Chci nasbírat co nejvíce informací. Předem díky :-)
BMW 120d N47
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Zaleží kdo se o to staral. Takže za studena nesmí ty rozvody cinkat (tady to už nebývá). Vstřiky stav,turbo stav,výfuky musí být čisty koncovky, kontrola zaplnění a to jak se plní rychle DPF, výřifky klapky kontrola funkce
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Dělám jednu Q7 motor CASA, jezdilo to do 410tis.km bez závady jen s běžnou údržbou, pak odešel vysokotlak,EGR,DPF, podložky pod vstřikama (začaly podfukovat ) ale jako na ty kilometry super...
Pořád je v tom super svezení..
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Teda, všechna čest, to je zázrak.
nepropadat panice...
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

To.neni zazrak u tohto motora to.neni 2.0 PD.
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4695
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

postupem času se ukazuje že tenhle motor je asi jeden z nepovedenejších V6 co v těch autech byly i oproti starším 165,171kw i když je to skoro stejný. 400-500 s běžnou pravidelnou údržbou jako prd.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

No, kámoš jej má v Tuaregu a nijaké velké nadšení, koupil auto jako nové, ale už by to nikdy neudělal..Tak se ho ptám a co motor? Ale jo, jezdí to, už dvakrát jsem to málem uvařil, prorezl mi egr, jinak samé kraviny, ale to auto za ty prachy prostě nestojí, je to požírač peněz a to mne čekají rozvody, předtím byla akce měchy , je to k posrání...On patrně podcenil servis takového vozu a jeho rozčarování pramenilo také z toho, jak to auto žere gumy..Ale motor patrně je tou lepší částí vozu.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Myslím Jericho ze kamarád bude mít problém i mezi sedadlem a volantem a nebo velmi velkou smůlu. Touareg co máme je sice nekoupen novy ale od prvního majitele je to 1 face sice ještě 165kw má měněné turbo přijdou klapky už o nich víme měnili jsme vodní pumpu a jednou mě svina nechal na Slovensku protože práskl řemen čerpadla. ( také byl originál) mechy snad tady neodchází jen je problém s ventilkama. Kompresorem kvůli vyrezlé pružině ( což myslím proto potom ty ventilky) takže jsme udělali kompresor ventilky. Je třeba rozhybavat a mazat tahylka čidel. No pak je třeba hlídat vodu v prahach a vepredu v kapsách. Věřím ze na drahém autě je to zklamání ale které moderní auto dětské problémy nemá. K pneumatikam musím uznat ze já si geometrii dělám na svých autech 2 ročně zde zatím vždy kontrola a nikdy nic a gumy vydrží víc jak na mem allroadu. No a ke kilometrum touareg má 365 tkm a pohoda.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Je to asi tak, jak říkáš, mám zato že i tu pumpu měnil a místo ventilků mu poprvé dali i měchy a až poté soukromou cestou je sehnal nebo něco upravil..I já mu říkal, je to "Jeep", nediv se, ale on byl prostě zklamán servisem , kdy s jakoukoliv kravinou platil desetisíce, popisoval mi to přesně, ale už to přesně nevím, nerad bych kecal. Prostě za ty peníze si myslel, že to bude lepší a že ty náklady nebudou takové. On na rozdíl od tebe, který si mnoho věcí uděláš sám, používal servis ,/je nástrojař a majitel firmy/, ale poté přešel k "neprofesionálům", kde je osobitější přístup, dle jeho slov...Koncern tím ztratil zákazníka, nehledě na to, že to auto hodně ztrácí na hodnotě..Můj zeť po něm /ojetině/neskutečně toužil, ale postupně jej to přešlo, už jen proto, že recenze byly neůprosné...a on na to prostě nemá.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4695
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

Člověk co na to auto nemá a navíc si to ještě neumí opravit, o něm ani nemůže přemýšlet. Většinou jsou to ti co koupí ten nejlevnější vrak, pak přijde první investice,tak se to nějak pobastlí a když přijde další, tak se to snaží zamaskovat a prodat dál. Proto všechny ty auta vypadají tak jak vypadají a mění majitele nejdýl po roce.
A že to ztrácí hodnotu tak rychle? Jedině dobře, potom by si to ty jelita po deseti letech nemohli dovolit ani pořídit a museli by se za ten samý obnos smířit s novým Loganem.
Tvýmu zeťákovi to naštěstí došlo dřív.
A jinak, všechny recenze je třeba brát s velkou rezervou. Dost často je píšou i ti co to auto chtějí a nemůžou si ho dovolit z těchto důvodů, tak na něj aspoň hážou špínu.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

No ty rezence spočívaly v tom, že pohovořil s majiteli a samozřejmě i něco našel na internetu a já ho varoval, že za tu cenu na kterou měl peníze, to bude vrak..Ale tento známý nebyl žádný chudák, firma prosperuje stejně jako jeho konto, ale bylo to jeho první nové auto této třídy a rozhazovat desetitisíce v servisu, po tak vysoké investici mu nepřipadalo košer. Lidé prostě žijí v představě, že udržovat tyto stroje je levná záležitost a i když mají peněz dost, radost z koupě brzy ztratí..Co já pamatuji, předtím měl po otci Volhu 24 voňavku, Lada 2104, Opel , pár ojetin a novou Fabii l .. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4695
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

pokud nekoupíš vrak, tak ty auta se dají provozovat za celkem rozumné peníze. Samozřejmě je třeba vybírat motorizaci, počítat s tím že měchy jsou něco víc a že to bude něco stát.
Třeba vyřešit vstřiky se dá za 36 tis za všech 6, to na 2.0 tdi CR ve škodovách seš na stejný částce, rozvody se do 30 vejdeš i prací za origo díly a třeba si jich dalších 300 tis nevšimneš, takže dvě výměny řemene u nějakýho čtyřválce se tomu skoro vyrovnají,klapky se taky dají řešit rozumně, turbo je za běžné ceny, jo že těžší a větší podvozek je dražší, to tak holt bývá.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Ten podvozek vydrží ale zase hodně.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
pecik
Sběrač informací
Příspěvky: 33
Registrován: 10 pro 2017, 09:58

Příspěvek od pecik »

Ahoj lidi.
A jak je na tom 3.0 tdi 171kw . Z německa 198000km, servisní kniha. vypadá dobře.
JARDA2
Přispěvovatel
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2006, 11:24

Příspěvek od JARDA2 »

pecik píše:Ahoj lidi.
A jak je na tom 3.0 tdi 171kw . Z německa 198000km, servisní kniha. vypadá dobře.
sousedova vypadala taky dobře než ji v plný palbě poslal do šrotu.
Peugeot Boxer 2,2 HDI Renault Scenic 2,0 DCI Škoda Fabia 1,9 SDI
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“