zadní stěrač Golf 4

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
rikolami
Přispěvovatel
Příspěvky: 126
Registrován: 10 čer 2009, 21:57

zadní stěrač Golf 4

Příspěvek od rikolami »

Potřeboval bych poradit ohledně zadního stěrače na Golf 4.Nejde,ale jště nedávno šel,ale sporadicky.Na motorku zadního stěrače je čtyřpinový konektor:
hnědý,černý,zelený s bílýma zelený s červeným proužkem.
Hnědý a zelený to je GND a 12V,na zeleném s bílým je trvalé napětí 12V a na tom posledním nebylo nic.
Při pohybu pravou páčkou dolů na aktivaci zadního stěrače nedejde na konektoru žádná změna,všechny hodnoty zůstávají ty samé.Zajímalo by mě kde je chyba jestli na relé nebo jaké má být napětí na tom čtyřpinovém konektoru při normálním stavu a při aktivaci zadního stěrače.
Děkuji.
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 653
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Příspěvek od trhac »

Nemáš polámaný dráty mezi střechou a pátýma dveřma?
rikolami
Přispěvovatel
Příspěvky: 126
Registrován: 10 čer 2009, 21:57

Příspěvek od rikolami »

No vím,že je to častá závada,ale chtěl jsem vědět jak je to s tím napětím na konektoru motorku,protože pokud se nemění napětí na těch pinech i při sepnutí stěrače tak asi musí být něco špatně.Jak se aktivuje motorek?
rikolami
Přispěvovatel
Příspěvky: 126
Registrován: 10 čer 2009, 21:57

Příspěvek od rikolami »

Nemá někdo schéma zapojení?
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Nepotřebuješ schéma, vytáhni svazek ze dveří a vyměň prasklý dráty, jiný závady tam nebývají kromě zaoxidované trysky ostřiku.
V létě jsem řešil úplně to stejný co Ty a i když jsem kabeláž již dvakrát opravoval, praskl další drát, takže jsem je všechny vyměnil a je klid, zatím.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
rikolami
Přispěvovatel
Příspěvky: 126
Registrován: 10 čer 2009, 21:57

Příspěvek od rikolami »

Ano bylo to v kabeláži, polámané dráty.Napájel jsem tamdruhé. Doufám,že to nějakou dobu vydrží.
romperstromper
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 12 kvě 2017, 06:15

Příspěvek od romperstromper »

ahoj mám také problem se zadním stěračem na GOLF 5.
kabely ve dveřích opraveny,proud do konektoru jde(3 kabely s proudem a hnedy bez proudu),motorek koupeny nový.

nefunguje ani ostřikovaní zadního okna, neni slyšet motek ostrikovačů.Přední funguju v pořadku.

V elektrikce se moc nevyznám.myslité že by to mohlo byt relem?je nejaka možnost jak to vyzkouset?
losmiros
Přispěvovatel
Příspěvky: 688
Registrován: 17 led 2007, 17:02
Bydliště: Prostějov,Přerov

Příspěvek od losmiros »

Me zatuhnul ten otocnej mechanismus ostriku,co leze skrz karoserii ven a byl porod to dostat ven
serou me motorkari s dalkovema svetlama, bandit power
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“