O1 1.9 tak 2002 odbornik na elektro?

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

O1 1.9 tak 2002 odbornik na elektro?

Příspěvek od ferdy91 »

Zdravím je tu niekto kto to ma už preskakane no ale k veci.Nejde uzamykanie auta resp. ide tak že otvára zatvára zadné dvere.Dialka ma nezaujima to sa da nahradit cinou ale bavme sa o otvarani kľúčom mechanicky.Na vagu mi vyhadzuje chybu jazdca a spolujazdca ako tie rj vo dverách taktiež nejdú ani nastavovanie zrkadiel ani vyhrev.Na vagu keď prepinam prepinac na nastavovanie zrkadiel tak pekne ukazuje.Taktiez ak zatváram.otvaram auto zdnu tak v komfortke počuť cvakanie relatka.Rj dveri som skúsil prehodiť zo.spolujazdcovou ale.nic.Ked odpojim rj.sofera tak central nejde vôbec.Priamo s rj dveri ide vystup na zrkadla a tam ide len 5.02V ale do rj dveri 12.2V prechodky na dverách sú ok je popukana izolacia ale ohmicky majú od 0.02-0.04ohm.A teraz moje otázky pokiaľ prehodim rj dveri moja je číslo 302 za 301 stane sa niečo? Ďalej predpokladám že na zrkadla musí ísť 12V a nie 5 A taktiež pokiaľ rj sofera nejde tak asi nepôjde central kontroloval som aj piny ale žiadna oxidacia alebo odhnitie neni.Uz som s toho chorý
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

pojistka 38 prosvítit, pak vytáhni konektor z mozku u řidiče a silnější žárovkou prosvit pin 19 a 20 řekl bych že na pinu 19 se ti žárovka nerožne ale řárovka aspon 21 W
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8926
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Příspěvek od ferdy91 »

slovacek.milos
Mal si pravdu na pine 20 napatie je vacsie o 0,4V a ziarovka svieti
na pine 19 som nameral 12.2V ale ziarovka nezasvieti
Takze hladat problem tam ano?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

ferdy91 píše:slovacek.milos
Mal si pravdu na pine 20 napatie je vacsie o 0,4V a ziarovka svieti
na pine 19 som nameral 12.2V ale ziarovka nezasvieti
Takze hladat problem tam ano?
to bych taky rád věděl, kdyby tu byl kevino ten to věděl, já to řešil a nedořešil protože auto přijelo na chvilku a odjelo, musíš jít po tom drátku pin 19 jehlu a žárovku, píchej hledej podle mě skončíš se studenákem v komfortce hlavně pak nezapomen napsat mám tu už jen téma a chtěl bych ho dořešit pro další akce,
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Příspěvek od ferdy91 »

Urcite sa stym budem zapodievat vravim uz som s toho bezradny taka hlupa porucha komfortku som mal 2x dole ale pojdem po kablu nevies kde ten pin ide ci priamo do komfortky? lebo podla schemy mi to ukazuje ako vystup do motorceka avsak to je hlupost.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

ferdy91 píše:Urcite sa stym budem zapodievat vravim uz som s toho bezradny taka hlupa porucha komfortku som mal 2x dole ale pojdem po kablu nevies kde ten pin ide ci priamo do komfortky? lebo podla schemy mi to ukazuje ako vystup do motorceka avsak to je hlupost.
mě elektrika bavila ale našel jsem si spolupracovníky a zlenivěl, mám schéma, mám 3 dioptrie a lupu, ale tam nepřečteš čísla pinů musel bych to vytisknou pak si uvařit mozek a asi by mě z toho už dneska praskl kokot ;)
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Příspěvek od ferdy91 »

Ked chapes princip a mas schemy a hlavne chut na to je to ine ale ked mas robit vonku v -10 bez najmensej znalosti principu tak to je skor na nervy :D Pre mna je elektricka cast hroza a pritom som sam elektrikar ale trosku v inom smere ja radsej mechaniku :)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

neboj dojdem na to
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Příspěvek od ferdy91 »

No teraz sa s tým hrám a akonáhle prepojim 19 pin cez ampermeter a natlačim 12v tak šoférov zámok otvára zatvára + aj ten kufor ale ostatné ešte nič kábel v prechodke zmerany avšak neviem kde pokračuje tato spojka už priamo do komfortky? tak keď som.meral kábel ukazuje 22kohm ale aj voči zemi.Ta spojka je v stlpiku hneď pod otvaranim kapoty
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

ferdy91 píše:No teraz sa s tým hrám a akonáhle prepojim 19 pin cez ampermeter a natlačim 12v tak šoférov zámok otvára zatvára + aj ten kufor ale ostatné ešte nič kábel v prechodke zmerany avšak neviem kde pokračuje tato spojka už priamo do komfortky? tak keď som.meral kábel ukazuje 22kohm ale aj voči zemi.Ta spojka je v stlpiku hneď pod otvaranim kapoty
mi to tak dělalo kufr a šofér a pak jsem šel do dveří spolujezdce tam taky na 19 pin nic připojil jsem a jely dvoje dveře a kufr to mladému stačilo
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Příspěvek od ferdy91 »

testujem to tak že keď nápojom na 19 pin hocijaké dvere tak funguju predpokladám že bude niekde spoj a ten neprenasa je to niekde zosvorkovane? pri rpristrojovke? lebo a komfortky ide viac tých cervenozltych ale už do mozgu dveri ide len 7V keď to pripojim
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

ferdy91 píše:testujem to tak že keď nápojom na 19 pin hocijaké dvere tak funguju predpokladám že bude niekde spoj a ten neprenasa je to niekde zosvorkovane? pri rpristrojovke? lebo a komfortky ide viac tých cervenozltych ale už do mozgu dveri ide len 7V keď to pripojim
já bych šel do dveří řidiče tam je nejblíž komfortka a píchal ten drát jak mladou studentku a musíš na to přijít, sdělej ten kryt nad pedálama, pět šroubku a vycvakneš OBD
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Příspěvek od ferdy91 »

kryt nad nohami mám dole to je jasné len mám pocit že ten pin 19 s každých dveri idú do svorky a tam bude určite problem no len kde ta svorka je budem musieť všetko zhodiť dole ale diki s tým pinom 19 si mi moc moc pomohol.vylucil som.tympadom aspoň poruchu mozgu dveri priebežne sa ozvem ako pokracujem budem aj fotit do buducna nech druhý vedia hneď kde
co :) Jedna sa mi konkretne o tuto svorku co som zakreslil ta ovlada vsetky dvere a tam to vypada ze bude zle preto to robi co robi len kde to najst


Obrázek
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

rozřeš ten svazek od sloupku LP dveří ko komfortku komfortku si vyšrubuj ven
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“