problém el. pohonu

Diskuze pro nadšence do elektrických aut - technika a vše o nich bez rozlišení značky

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Já nevím no, podle mě je to celý stejně jeden velkej průser a časovaná bomba v podobě právě těch baterií, během poměrně krátké chvíle budou vyčerpány zásoby surovin na jejich výrobu, pak to akorát tak bude někde stát a hromadit se protože to nikdo nebude chtít likvidovat atd
tak kde je ten efekt a ta ekologie... :roll:
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2474
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od zero1724 »

Vnímám to stejně... auta na vodík třeba, bych pochopil...
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jo no,koukni co vše je dnes na Aku,každá sracka,a co bohužel vetsina lidí udělá s nefunkční baterkou? Jebnou ji do komunálu...(cest výjimkám samozřejmě)
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

zero1724 píše:Vnímám to stejně... auta na vodík třeba, bych pochopil...
Tady u nás testujou autobus na vodík a tuhle jsem koukal pod kapotu a je to takovej malej temelín, složitý jak kráva, zlatej diesel
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

No,složitý ty asi je,to je jasný,ale vidíš co se dělo teď,nekvalitní ropa,tak to zastavili a na jak dlouho máme zásoby? 2 měsíce?
Pak co,vytahnem kola a hurá
Naděláš leda prd...
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Andre to, že proud který prodáváme by vystačil pro 5000 el.aut je sice krásné, ale může přijít doba, že jej bude potřebovat stát na něco jiného..Až skončí dotace a třeba i ekonomika zpomalí , včetně dosluhujících uhelných elektráren, tak sice omezená ekonomika ušetří trochu proudu, ale nebude žádná rezerva..Ono je vždy třeba kalkulovat spíše pesimisticky než být plný nadšení a pak stát v koutě a mrznout..
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

tak 100000x radši vodík než elektrika že..
Uživatelský avatar
Andre
Aktivista
Příspěvky: 1607
Registrován: 23 led 2006, 05:35
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andre »

favo píše:Chlapi já vím zcela určitě jen jedno a to že neznám nikoho, kdo by se dobrovolně vzdal vaření na plotně nedělního oběda, brouzdání po internetu, praní, žehlení, svícení a teplé vody jen proto, abych si mohl nabít svůj elektromobil
Já taky ne, ale proč by to proboha někdo měl dělat?

favo píše:takže by bylo dobrý tu nikde nešířit bludy
100% souhlas!
favo píše: André a řekneš nám kolik Tě takový tepelný čerpadlo i s instalcí stálo ?
Stálo mě to max. 8let rozdílu spotřeby, ne teoreticky, ale prakticky, letos jedem 5tý rok.
Uživatelský avatar
Andre
Aktivista
Příspěvky: 1607
Registrován: 23 led 2006, 05:35
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andre »

rudy5 píše:
To si asi jediny ktoremu tepelne cerpadlo s tymto vykonom zere tak malo lebo poznam.viacej ludi a ked.je riadna zima nastupuje elektrosiprala na dokurovanie a ta ma.myslim jedna 5kw .a su tam asi dve a este co mas.vzduch voda? Akeho vyrobcu? Dokonca poznam.pana.co.navrhuje pre tepelne cerpadla riadiace jednotky sam.ich ma doma asi dve a ked je tuha zima kuri drevom lebo to bezi potom.casto len na spiralu ale.zase ma.3posch dom a radiatory ,ak.mas.podlahovku je to ine nevykuruje na.taku teplotu. Sam som.nad tym rozmyslal len este pockam ako sa to bude vyvíjať.,
Nibe vzduch/voda, jede to do podlahovky samozřejmě, do mínus 10-12°C zvládá i s TUV bez příhřevu. Ve větších mrazech přitápíme dřevem v krbu s výměníkem, je to často lepší pokoukání než do TV.
Velká úspora je i v regulaci, kterou má to TČ úplně jinde než měl ten elektrokotel.
Naposledy upravil(a) Andre dne 17 kvě 2019, 14:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Andre
Aktivista
Příspěvky: 1607
Registrován: 23 led 2006, 05:35
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andre »

roman1648 píše:Já nevím no, podle mě je to celý stejně jeden velkej průser a časovaná bomba v podobě právě těch baterií, během poměrně krátké chvíle budou vyčerpány zásoby surovin na jejich výrobu, pak to akorát tak bude někde stát a hromadit se protože to nikdo nebude chtít likvidovat atd
tak kde je ten efekt a ta ekologie... :roll:
To je přece protimluv, když bude dostatek levné suroviny, nevyplatí se recyklace a naopak když není surovina je třeba recyklovat.
Ale samozřejmě pokud tu nemá zůstat je zamořená poušť tak je třeba recyklovat i bez ohledu na ekonomickou stránku věci.
Uživatelský avatar
Andre
Aktivista
Příspěvky: 1607
Registrován: 23 led 2006, 05:35
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andre »

zero1724 píše:Vnímám to stejně... auta na vodík třeba, bych pochopil...
Vici píše:tak 100000x radši vodík než elektrika že..
Když pominu fakt, že auto, do kterého se tankuje vodík, je také elektromobil (má také baterii, elektromotor, invertor atd), tak v čem je prosím ten přínos? Proč by jste tomu dali přednost?

Všichni tuhle hovadinu ve všech diskuzích píšou, ale ještě mi to nikdo nevysvětlil...
Naposledy upravil(a) Andre dne 17 kvě 2019, 14:52, celkem upraveno 1 x.
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Co tak udelat paliva z bioodpadu? Normal do spalovaku..
Uživatelský avatar
Andre
Aktivista
Příspěvky: 1607
Registrován: 23 led 2006, 05:35
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andre »

jericho-3 píše:Andre to, že proud který prodáváme by vystačil pro 5000 el.aut je sice krásné, ale může přijít doba, že jej bude potřebovat stát na něco jiného..Až skončí dotace a třeba i ekonomika zpomalí , včetně dosluhujících uhelných elektráren, tak sice omezená ekonomika ušetří trochu proudu, ale nebude žádná rezerva..Ono je vždy třeba kalkulovat spíše pesimisticky než být plný nadšení a pak stát v koutě a mrznout..
Ne pro 5000, ale pro 5 000 000.
Jsem si jist, že jsme schopni dnes výrazně lépe nahradit případný výpadek zdroje elektřiny, skoro každý má dnes možnosti provozu nějakého mikrozdroje a navíc je to stále finančně dostupnější. Naopak pokud by Putin zavřel kohouty, tak náš stát asi kompletně zkolabuje.
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Andre píše:
jericho-3 píše:Andre to, že proud který prodáváme by vystačil pro 5000 el.aut je sice krásné, ale může přijít doba, že jej bude potřebovat stát na něco jiného..Až skončí dotace a třeba i ekonomika zpomalí , včetně dosluhujících uhelných elektráren, tak sice omezená ekonomika ušetří trochu proudu, ale nebude žádná rezerva..Ono je vždy třeba kalkulovat spíše pesimisticky než být plný nadšení a pak stát v koutě a mrznout..
Ne pro 5000, ale pro 5 000 000.
Jsem si jist, že jsme schopni dnes výrazně lépe nahradit případný výpadek zdroje elektřiny, skoro každý má dnes možnosti provozu nějakého mikrozdroje a navíc je to stále finančně dostupnější. Naopak pokud by Putin zavřel kohouty, tak náš stát asi kompletně zkolabuje.

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/413 ... vetna.html

Zásoby by asi dlouho nevydržely, 150 000 tun do konce května?? To je neuvěřitelný a to je jen malá ČR Kde se ta ropa pořád bere? Nechápu
:o
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Odpovědět

Zpět na „Auta na elektriku“