problém el. pohonu

Diskuze pro nadšence do elektrických aut - technika a vše o nich bez rozlišení značky

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Tak to jdeš v tomhle s plzní po funese 10 let v čr . To už lepší nebude ba naopak.. Přečti si něco od smažek o GMO a pak začni plakat.. ikdyž tobě je to jedno defakto už..
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

jericho: Ty ale nechápeš, že lidí je strašně moc a světovládci prostě potřebují aby se lidstvo depopulovalo. Ona totiž není pravda, že by lidi pochcípali nějak globálně. Podívej se na nedotčenou přírodu ruska, na malajsii a mikronesii, singapur, nový zéland, kapské město, falkandy to jsou všechno destinace na druhé straně polokoule, kde si lidé budou žít i když z celé evropy zbyde jen poušť. ;) Pak bude pohoda, ti vládci přežijí, ale ovce jako fekálek už budou prdět do hlíny. Pak bude kyslík i elektrická auta pro všechny. (hm)
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

A je to tady , kachny z aeronetu . .. co říct.. Že by depopulace na "vyhovující" půl miliardy ? Asi ano ..
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5471
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Nemjejte srach o vcely za 100roku nema byt nikde zadny hmyz. Opelovat sa bude mini dronama
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Rayx píše:https://autobible.euro.cz/icct-pokud-se ... yplati-se/

je třeba si přečíst celé, ale tohle je jedna z cest, kterou si "snad" mohou dovolit jen bohaté země ...

V Nizozemsku jdou úřady na podporu elektromobilů opačně. Nesnižují ceny elektrifikovaných aut nějakými jednorázovými dotacemi, ale naopak přidají daně na klasická auta. Velmi významná je zde daň při registraci vozidla a daň z vlastnictví automobilu. Jenom za to, že si koupíte v Nizozemsku Golf s motorem 1.5 TSI, musíte zaplatit 4300 eur. Když sáhnete po dieselu, dostanete „pokutu“ 9500 eur. A navíc budete muset každým rokem platit za to, že takové auto užíváte. Celkem za čtyři roky zaplatíte v Nizozemsku 2600 eur za provoz benzinového Golfu a dokonce 6300 eur za provoz dieselu. Výsledný efekt je prostý. Díky podpoře elektromobilů se zvedla cena aut obecně.

Norsko přistupuje k podpoře elektromobilů podobně jako Nizozemsko. Také zde musíte zaplatit dodatečnou daň za registraci benzinového a naftového motoru, což se elektrifikovaných modelů netýká. Elektromobily navíc nemusí platit silniční poplatky a hlavně jsou osvobozeny od daně z přidané hodnoty. To všechno v součtu znamená, že elektrický Golf je v Norsku suverénně nejvýhodnější. Pro zajímavost: Všimněte si, že zatímco v Německu zaplatí majitel benzinového Golfu za čtyři roky přibližně 35 tisíc eur, v Norsku to je téměř padesát tisíc.
Tomu se rika presne jak jsem psal (nevim, zda v tomto tematu): umele vyvolana poptavka! ... to, co Andre odmitl nebo neni schopen pochopit.


@WOB: To je presne tvuj zpusob uvazovani. Do haje, PROC bych choval cmelaky, kdyz mohu chovat vcely, ktere davaji med, propolis a vosk? Navic, jejich bodnuti je taky tak zdravi prospesne jako to vceli? Me cilena aplikace bodnuti vcelou vylecilo problemy s kolenem.

Ze je cmelak schopen vyssich vykonu? Dobra a ted si spocitej kolik delnic je u cmelaku a kolik u vcel... nebudu te trapit: cmelak <300, vcela >10000 ... a mimochodem, nejsou cmelaci sezonni? :O Neboj, jsem si vedom toho, ze vcely nejsou schopne opylovat to, co cmelaci (zastoupeni rostlin) ale to je oboustranne. Nezavrhuji chov cmelaku, jen upozornuji na to, ze paklize nejde jen o zachovani cmelaka, neni duvod venovat pozornost "neefektivnimu" chovu cmelaku v porovnani s chovem vcel.

Prestan vyzobavat a zduraznovat jednotlive vyhody, stavet na nich veskerou obhajobu a mysli komplexne - at uz v pripade tohoto tak i v pripade elektromobilu.

PS: odpoved pro tebe - u nas 12 vcelstev na dvou mistech
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Umí výborně opylovat i rostliny s dlouhými úzkými kalichy, do kterých včely nedosáhnou. Na rozdíl od včel létají spokojeně i za chladného počasí a za deště, takže třeba v chladných jarních dnech účinně opylují mnohé květy v době, kdy včelky z úlů ani nevykouknou.

Více zde: https://www.cmelaci.cz/zivot-a-vyznam-cmelaku/

Polib mě už prdel, těma svejma dogmatama máš zalepenej mozek od sraček. Nechápu jak člověk kterej má 12 včelstev může tady cosi mlít o tom že fosilní paliva jsou budoucnost, super a nic lepšího neexistuje. Jsi pokrytecká špína nic víc.

Hmyz nebude voda bude zelená všude samej migrant v jídle ečká a chemie a do důchodu v 85 letech a jenom dřit a dřit na migranty a cikany. (hm)

neočekávám rozumný protiargument jen sračky o tom jak je dnešní doba super.
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

A kde sme uz od elektromobilov :)
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
váha
Aktivista
Příspěvky: 3874
Registrován: 09 bře 2006, 14:34
Bydliště: královehradecký kraj

Příspěvek od váha »

rudy5 píše:A kde sme uz od elektromobilov :)
Místní 4ka umí zpestřit každé téma (noteeth)
Escalade EXT 6.2 AWD flexfuel
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Máte pravdu, jsme trochu dál od aut, ale úspory pomocí el.aut mohou být jen JAKOBY..Wobe, tohle není vina nějakých světovládců, ale dlouho na to všichni včetně nás kašlali..přírodu jen používali....A teď najednou všichni koukají, co se konečně ukázalo a ta rychlost změn prostě zarazila..A zůstaneme u aut, mě je líto aut pro radost, což jsou různé coupé, GT a hlavně kabriolety..Ty si kupují pozitivní lidé, kteří "chtějí být přírodě blíž " a motorka pro ně není..Je úžasná krása jet po 2. a 3. silnicích s větrech ve vlasech/kdo je má/ v kabrioletu , okolo cesty je krásná příroda, motor si bzučí, no krása. Posadit burana, který vybržďuje na dálnici do kabrouše, tak ten pitomec to neudělá, protože už nesedí uvnitř airbagů v kleci ze železa, ale je podvědomě posranej z té vlastní zranitelnosti..Takže pokud by to člověk dokázal a přijel blíž, tak mu jí může takovou máznout až mu vylítne nudle až na budíky a bude hodnej...A mimochodem, krásně se pozná, že hmyz už téměř není, je to otázka, kdy naposled jste měli přední okno zasrané od mušek? Já to vidím na motorce, už ani nemusím čistit brýle, jako kdysi, a když mi v létě patrně čmelák vlítl do brýlí , tak jsem se lekl, že jsem málem sajdu převrátil..A kdysi to byl běžný problém motocyklisty ... :) :(
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Jestli máte možnost, podívejte se na poslední díl Grand Tour třetí série šestou episodu o číně. 9600km dálnic ročně že ani nestíhají stavět benzínky. Elektrický auto se zrychlením z 0-100 za 2,7vteřiny... :o pche... :o čr? :o evropa? :o Všichni jsme nic... :o
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

(offtopic)
@jericho-3: Jericho, ty jsi neuveritelny pabitel. Mel by ses vrhnout na psani (ale porid si nekoho, kdo ti to pred vydanim zkontroluje a opravi), verim, ze ctenaru takove prozy se najde dostatek. Jsou chvile, kdy mi pripominas porad CR "Laska za lasku".


WOB píše:Umí výborně opylovat i rostliny s dlouhými úzkými kalichy, do kterých včely nedosáhnou. Na rozdíl od včel létají spokojeně i za chladného počasí a za deště, takže třeba v chladných jarních dnech účinně opylují mnohé květy v době, kdy včelky z úlů ani nevykouknou.

Více zde: https://www.cmelaci.cz/zivot-a-vyznam-cmelaku/

Polib mě už prdel, těma svejma dogmatama máš zalepenej mozek od sraček. Nechápu jak člověk kterej má 12 včelstev může tady cosi mlít o tom že fosilní paliva jsou budoucnost, super a nic lepšího neexistuje. Jsi pokrytecká špína nic víc.

Hmyz nebude voda bude zelená všude samej migrant v jídle ečká a chemie a do důchodu v 85 letech a jenom dřit a dřit na migranty a cikany. (hm)

neočekávám rozumný protiargument jen sračky o tom jak je dnešní doba super.
WOBe, tvuj zasadni problem je, ze si nevidis pres spicku nosu ... a hlavne, neumis cist/nectes/nejsi schopen interpretovat cteny text. O tom, ze cmelaci dokazi opylovat to, co vcely nedokazi jsem napsal jako prvni, takze s tim na me nechod. K dalsimu jsi se nevyjadril, jen meles furt to same "cmelaci, cmelaci, cmelaci"...ale ze s tim je vyrazne a extremne vice prace nezli se vcelama a ze davaji neporovnatelne mene nezli vcely, ze jejich komplexni schopnosti v porovnani se vcelama jsou mizive az malem zanedbatelne to jsi jaksi nezminil. Navic, cti poradne: cmelaci jsou sezonni - vis vubec, co to znamena kdyz uz to tu propagujes?!
Precti si znovu muj predchozi prispevek a pak snad pochopis. A pokud ne, cti dokud nepochopis.

ceskycmelak (9.5.2014 | 14.49) napsal

Kdyby jsi cetl moje prispevky, pak bys vedel, ze jsem nikdy nepsal, ze fosilni paliva jsou budoucnost a vzdy jsem psal, ze jsem pripraven presedlat na elektromobily ale pouze v moment, kdy budou dostatecne konkurenceschopne nebo mi nebude zbyvat nic jineho. Problem ale je, ze ty nectes, jenom kupis dalsi a dalsi prispevky - jednosmerna komunikace.

Ohledne toho hodnoceni, musim s tebou souhlasit - paklize se nic zasadniho nezmeni, dopadne to tak ... a nebo 3. svetovou valkou se vse uzavre.

Grand Tour nesleduji, Top Gearu to neni schopno konkurovat. Zrychleni 0-100km/h za 2,7s ... a kolik takovych rozjezdu zvladne? Kolik by toho dokazal zajet v ramci 24hodinoveho zavodu? :wink:

Mimochodem, mluvis o te Cine, kde je vyhodnejsi cloveka zabit, nezli zmrzacit takze kdyz nekdo prejede druhemu nedopatrenim nohu, tak je pro nej vyhodnejsi zaradit zpatecku a dotycneho prejet? Mimohochodem, proc pises, ze nestihaji stavet benzinky? Ze by se ani v "pokrokove Cine" neorientovali pouze na budoucnost s elektromobilem? ;)

Hrozne se mi libi, jak ma udajny majitel Nissan GT-R 3,8 V6 ekologicke smysleni (LOL) ... proc sis misto takoveho "protiekologickeho monstra" nekoupil elektromobil? :wink:

Tvoje pokusy mi "vkladat do ust mnou nevyrcene" te degraduje, neschopnost vnimat jiny, nezli svuj text te handicupuje a co se tvych pokusu me urazit tyce, akorat jsi se tu verejne ponizil, poodhalil jsi svoji skutecnou uroven.

(offtopic)
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

já tvoje příspěvky nečtu, jsou mi šumafuk, naprosto tě už ignoruju, reaguješ na mě úplně zbytečně.
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
elkej
Přispěvovatel
Příspěvky: 140
Registrován: 02 led 2008, 18:58
Bydliště: Trinec

Příspěvek od elkej »

Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

WOB píše:já tvoje příspěvky nečtu, jsou mi šumafuk, naprosto tě už ignoruju, reaguješ na mě úplně zbytečně.
Takze klasickej troll, jako male otravne dite, se kterym si nikdo nehraje. Bez utracet cas nekoho jineho a jinam, ty "majiteli Nissan GT-R 3,8 V6 2015" (LOL)
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

To GT- R je len umelecke meno toho roomstra co ma a nikto ho vraj nechce. :)
BMW 330 ix
Odpovědět

Zpět na „Auta na elektriku“