diagnostika octavia 1

VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

diagnostika octavia 1

Příspěvek od Pajda077 »

Dobrý den. Chtěl bych si udělat diagnostiku mé octy 1. Je zachovalá a nerad bych propásl nějakou závadu natož aby jich pak bylo více. A chci se zeptat zda-li tento program(VCDS 10.6.4_CZ) je dobrý jestli s ním vůbec něco dokážu.Opravdu mě jde jen o běžnou diagnostiku nic nastavovat nebudu ani nechci.Kabel mám koupený přes bazoš myslím stál kolem 800Kč, ale nevím jestli je z číny. Jak poznám origo kabel od repliky?
Posílám ještě foto kabelu
ObrázekObrázek

Ještě důležitá věc nemám notebook - kolik potřeba zainvestovat do notebooku který by sloužil pouze na diagnostiku, jaké windowsi, 32-64bit? Neprodává někdo náhodou v okolí východních Čech?
Naposledy upravil(a) Pajda077 dne 01 úno 2019, 14:25, celkem upraveno 1 x.
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

za 800kč to originál určite nebude a na jednotkovú octaviu ti úplne stačí KKL kábel za pár korún, ale kedže už máš tento tak fungovať tu na octe určite bude.

btw: 10.6.4 vlastne znamená, že to bolo vydané 6 mesiac 2010 a malo by to podporovať autá do vtedy vyrobené
Octavia 2003 ASV 81kw
/ FB S764 / "J" čerpadlo / Brzdy 312mm / ASZ vedenie vzduchu / vymenik olej-voda ASZ / DPF ON 1??Kw/3??NM

VW Golf mk5 R32 3.2 VR6 BUB 184Kw 4motion
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: diagnostika octavia 1

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="Pajda077"]Dobrý den. Chtěl bych si udělat diagnostiku mé octy 1.

podle co zmýšlíš je naprosto zbytečné diagnostice asi nerozumíš a potřebuješ jen vědět jaké mají řídící jednotky závady na to ti stačí třeba elm 372 blutu a stáhneš si program fri do mobilu 350 kč s dobírkou +, kabel cos vybral je naprosto zbytečný a pokud tomu nerozumíš nebo nechceš tak ho nevyužiješ
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Re: diagnostika octavia 1

Příspěvek od Pajda077 »

slovacek.milos píše:
Pajda077 píše:Dobrý den. Chtěl bych si udělat diagnostiku mé octy 1.

podle co zmýšlíš je naprosto zbytečné diagnostice asi nerozumíš a potřebuješ jen vědět jaké mají řídící jednotky závady na to ti stačí třeba elm 372 blutu a stáhneš si program fri do mobilu 350 kč s dobírkou +, kabel cos vybral je naprosto zbytečný a pokud tomu nerozumíš nebo nechceš tak ho nevyužiješ
jak na to blůtůt?:-) poradíš nebo dáš link? maličko jsem s tou diagnostikou pracoval zkoušel grafy atd(tehdy jsem řešil váhu vzduchu napojoval na ní diody:-)
Přes to blůtůt dokážu vyzkoušet akční členy(veškeré ventily?) no máš pravdu jde mi hlavně o to jestli motor pracuje jak má a třeba se dozvědět který zámek nebo stahovačka mě zlobí.Pak třebas i plnicí tlak pro turbo....to by mě stačilo

Jinak koukám že o tom elmu tu moc na netu není myslím jako že by někdo psal o nějakých chybách a jak je odstranil:-(
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Opravdu mě jde jen o běžnou diagnostiku nic nastavovat nebudu ani nechci

třeba se dozvědět který zámek nebo stahovačka mě zlobí.


to si trochu protiřečí to si ti vcds kup
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

slovacek.milos píše:Opravdu mě jde jen o běžnou diagnostiku nic nastavovat nebudu ani nechci

třeba se dozvědět který zámek nebo stahovačka mě zlobí.


to si trochu protiřečí to si ti vcds kup
a v čem si jako protiřečí m? Že chci zjistit jaky zámek me zlobi?Tam přece nic nenastavuju. Chtěl jsem jen pomoct protoze me to Bluetooth zaujalo nevím co více v tom hledáš. Pomůže někdo jiný jaky ELM vybrat?Pokud moznovu v CZ :-D
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

kup si vcds notes a máš klid ;) na OI nic víc nehledej
Naposledy upravil(a) slovacek.milos dne 01 úno 2019, 22:50, celkem upraveno 1 x.
Jarda-k
Přispěvovatel
Příspěvky: 755
Registrován: 21 lis 2010, 13:44
Bydliště: Kaznějov

Příspěvek od Jarda-k »

Před asi 5 lety jsem řešil to samý co ty, ale chtěl jsem aby to fungovalo na fabii.
Koupil jsem na netu čínskej VAG 11,11,2 v český verzi. Od kámoše jsem koupil starej funkční noťas IBM,
program co přišel s kabelem jsem nainstaloval do noťase a makalo to.
Vloni jsem udělal modernizaci a koupil na netu zase čínskej VAG 178 a ten funguje o poznání líp než ten starší.
Hlavně nemá tendenci vypadávat spojení. Samozřejmě se to asi nedá srovnat s origo diagnostikou, ale pro takový to domácí zkouknutí stavu auta,
nahlídnutí do měřených hodnot, testu akčních členů to určitě postačí. I třeba přidání nového klíče jde v pohodě když víš pin.
Je: Rapid 1,6 TDI 85 kW 2015, Fabia II combi 1,4 TDI 70 kW 2008
Byl: Focus combi 1,8 TDCi 74 kW 2002
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Jarda-k píše:Před asi 5 lety jsem řešil to samý co ty, ale chtěl jsem aby to fungovalo na fabii.
Koupil jsem na netu čínskej VAG 11,11,2 v český verzi. Od kámoše jsem koupil starej funkční noťas IBM,
program co přišel s kabelem jsem nainstaloval do noťase a makalo to.
Vloni jsem udělal modernizaci a koupil na netu zase čínskej VAG 178 a ten funguje o poznání líp než ten starší.
Hlavně nemá tendenci vypadávat spojení. Samozřejmě se to asi nedá srovnat s origo diagnostikou, ale pro takový to domácí zkouknutí stavu auta,
nahlídnutí do měřených hodnot, testu akčních členů to určitě postačí. I třeba přidání nového klíče jde v pohodě když víš pin.
jardo ale ta stará kará přeci kompletně komunikuje s 3.O4 na to nemusíš mít vcds
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

slovacek.milos píše:kup si vcds notes a máš klid ;) na OI nic víc nehledej
Tak dnes jedu k otci půjčit notebook ale má tam win 8. Bude to fungovat? Už jsem zapomněl co je potřeba abych vše rozjel.
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

Pajda077 píše:
slovacek.milos píše:kup si vcds notes a máš klid ;) na OI nic víc nehledej
Tak dnes jedu k otci půjčit notebook ale má tam win 8. Bude to fungovat? Už jsem zapomněl co je potřeba abych vše rozjel.
Tak jsem to zkoušel přes ten notas ale nespojilo se to!Má windows 8 64-bit což bude asi problém že?Funguje to jen na 32-bit?
Teď si vůbec nepomatuju jestli jsem koupil ten kabel s nějakým cd pokud ano tak ho nemám a kabel můžu zahodit nebo se dají sehnat ovladače?
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

Pajda077 píše:
Pajda077 píše:
slovacek.milos píše:kup si vcds notes a máš klid ;) na OI nic víc nehledej
Na PC mi kabel ukázal port ale na notasu vůbec :x
Naposledy upravil(a) Pajda077 dne 10 úno 2019, 17:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8915
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Pokud to není originál z netu 100% nic nestahuj. Jen z toho CD co k tomu dal Číňan. VIS být nainstalovaný být nemusí. Kabel mrtvej nemrtvej při instalaci ti to píše PC nesmí být připojeno k internetu a připojte do auta proveďte test a uložit ne??
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

slovacek.milos píše:kup si vcds notes a máš klid ;) na OI nic víc nehledej
jaky to vcds tedy koupit milosi?Mám volných 1000kč jen to chci ofiko žádnou černotu.Chtěl bych hlavně udělat log za jízdy abych konečně zjistil proč to autíí netáhne. Kamarádi mají wurtha a logy neumi:-( Nebo vy ostatní poradíte? Notebook mam ale je tam win 8 64 bit.Neva?Je toho tolik že nevím co vybrat
P.S prosím program VCDS v CZ :roll:
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8915
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Za 1000kč ofiko 100% nekoupis.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Odpovědět

Zpět na „Diagnostika - software/hardware VW group (vag-com, supervag, ...)“