kokta 1,6 74 kW

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

kokta 1,6 74 kW

Příspěvek od slovacek.milos »

nemaže

nastartuju OK po deseti minutách pípne mazání a motor chrastí není tam olej, telefon je čistý,


s těmito motory jsem zkusil, motordoktor, nové čerpadlo, nový celý ten bordel na kterém visí filtr, nebo třeba ošidit aby nebyla hláška motor nemaže a tak motor dojezdil třeba dva roky, ale nikdy se nám to mazání nepodařilo obnovit

vůbec nevím po čem jít

měl jsem jednu koktu která ještě jezdí 470.000 spotřeba něco přes půl litru na tisíc, pravidelný servis a nemá problém s mazáním,
nebo jedna 75kW tam jsem vyměnil motor problém se za rok opakoval začala papkat olej a ucpal se kat, vyloženě problémy jen s těmito motory 1,6
máteli někdo nápad dík moc
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4625
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od martinsidlo »

To jako za 10 min sežere olej? A benzín to nechce? Mlsnej motor!!!!!
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

martinsidlo píše:To jako za 10 min sežere olej? A benzín to nechce? Mlsnej motor!!!!!
nastartuješ a maže a za deset minut začne rachotit pípne konvička že nemaže

co slyší ucho odpovídá skutečnosti zatím jsem tlak oleje neměřil ale u toho motoru no problém
dreizig5
Aktivista
Příspěvky: 1760
Registrován: 01 kvě 2011, 13:56
Bydliště: Doma

Příspěvek od dreizig5 »

tak to zavez do servisu (rofl)
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Ja by som zmeral ten tlak oleja, obvykle tieto motory žerú olej cez guferá ventilov ale toto vyzerá ako keby bol chytený dole na kľuke, prípadne ak je to vrak na dojazdenie skús M6AD
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Marek001 píše:Ja by som zmeral ten tlak oleja, obvykle tieto motory žerú olej cez guferá ventilov ale toto vyzerá ako keby bol chytený dole na kľuke, prípadne ak je to vrak na dojazdenie skús M6AD
marku byly v tom voda plná syntetika a motor rachotil hned, dal jsem hustý olej s motordoktorem a maže to deset minut,

je to minimálně desátý motor co má problém a nevím si stím rady
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

dreizig5 píše:tak to zavez do servisu (rofl)
nevím co máš za problém, když jsem mimo mísu tak si umím poradit a nebojím se na cokoliv zeptat, kokot budu celý život to vím už 45 let poradím si i s bsi i když má uec a rec
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Mal si to rozhodene? aspoň vanu dole či je koš čistý

Tieto motory žeru olej snad všetky každý si na to stežuje. Kamošovi tento motor BFQ chlastal 0,5L na 100km tak sa spravil repas hlavy nove gufera atď. Po oprave to už chlastalo 1l oleja na 100km. Jak sa utesnil ten vrch zacalo to tahat olej spodem.
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

ROMEK píše:Mal si to rozhodene? aspoň vanu dole či je koš čistý

Tieto motory žeru olej snad všetky každý si na to stežuje. Kamošovi tento motor BFQ chlastal 0,5L na 100km tak sa spravil repas hlavy nove gufera atď. Po oprave to už chlastalo 1l oleja na 100km. Jak sa utesnil ten vrch zacalo to tahat olej spodem.
vanu jsem dole něměl čuměl tam tonda inspekční kamerou a hlásí tam problém není

cokoliv jsme s těmito motory dělali stáho za hovno, moje první kokta 74kW co jsem koupil před víc jak deseti lety , měla taky zadřený motor ale hlava přežila, tu jsem dával na jednu potkanou koktu,

prostě nemám chut stím cokoliv dělat když vím že to blbě dopadne, proto hledám
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

nevím čoveče no, jestli tou kamerkou něco kloudnýho uvidíš, tu vanu bych sundal, to je za chvíli...
jednou jsem to řešil na 75kw což je ale stejný,žralo olej ale fest,teplý skoro nemazalo, svíčky po pár kilácích jeden velkej škvarek,přesně jak ale píše Romek,udělala se hlava vodítka gufírka a skokově se to ještě zhoršilo, tak znovu, překruhoval a dal nový šály na ojnice když už byly písty venku, od tý doby pokoj
dreizig5
Aktivista
Příspěvky: 1760
Registrován: 01 kvě 2011, 13:56
Bydliště: Doma

Příspěvek od dreizig5 »

delal sem tech motoru hafo,vždy udelat hlavu kruhy a klid,nechápu co vymýšlíš :roll:
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

dreizig5 píše:delal sem tech motoru hafo,vždy udelat hlavu kruhy a klid,nechápu co vymýšlíš :roll:
druhý motor 8000

ten motor nemaže po šesti minutách a rachotí, nevím jak by mu pomohly kruhy a hlava, olej nežere nekouří jen nemaže chápeš?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

a mám další 75 kW, borec chtěl stk a výměnu oleje a stěžoval si na blíkání mazání žlutě, dal jsem superturbo M7ADS supertubro a při jízdě na stk bliklo červená konev písklo a blikalo, vypl jsem zapl klíček a ok, pak už nic nebliká, (wallbash)


jedná se o koktu před více lety měl problém s mazáním měnil jsem čidlo tlaku mazání, pak čerpadlo na olej, nepomohlo nic až výáměna nmotoru který se zadřel majitel si sám sehnal motor, ten jsem vyměnil a situaci se asi opakuje (wallbash) ;)
auto-point
Přispěvovatel
Příspěvky: 345
Registrován: 06 kvě 2010, 17:09

Příspěvek od auto-point »

Taky bych udělal spodek vršek a musí to chodit.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

auto-point píše:Taky bych udělal spodek vršek a musí to chodit.

zkus ten nápad realializovat aspon teoreticky, kolik bude stát výbrus kliky, šálky, práce, doprava, :?
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“