zvaracka?

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

zvaracka?

Příspěvek od ferdy91 »

Zdravím chcel by som sa opýtať nejakých čo su nejaký kutili.Rozmyslam nad invertorom aj keď určite by ste mi odporučili co2 ale proti tej som zásadne nie.Jedna sa hlavne o zváranie hrubsich materiálov nad 2mm plechy a okolo domu nejaké vecicky a možno vynimocne nejaký plech na aute áno v tomto ma co2 navrch ale mne ta co2 nesedí čo sa týka pevnosti tak sa mi oveľa viac páči elektroda a na bodove zvary sa to dá tiež použiť.Rozmyslam nad omicronom gama 160.Nebude sa s tým zvarat dennodenne možno tak 5 6xdo mesiaca možno a zase smejd typu lidl tesco to v žiadnom pripade cenovo by som chcel okolo 200e neni to veľa ale žiaden extrém od toho neocakavam.Ale radšej by som počul názor aj iných s čím sú spokojný atd.Sam som elektrikár takže servis si v podstate viem robiť aj sám.
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3461
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Mrkni na svarforum,omicron není špatná značka,doma mám alfa in,taky není špatná,jen u těch invertorů mi vadí jedna věc,primárně jsou určené na svařování na různých místech,jenže problém je prodlužka na 230V. Jsou tenké a dlouhé,proto se strašně blbě zapaluje oblouk.Alespoň u té alfy. Co jsem kdysi nějak pídil tak jsou snad i s nějakým hotstartem,ale o kolik to pomůže netuším. Já osobně používám hodně CO,no ve venkovním prostředí to není ideální,snad jen za úplného bezvětří,tak používám venku ten invertor.Ale pokud potřebuju vařit něco víc,ne jen nějakou branku beru UTA 200. Ale ta je zas na 400V takže výhoda invertoru je fuč.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Kup si kemppi minarc 150 nova bude na teba asi.draha ale starsiu by si mal zohnat v nejakej cene je to najlepsia masina na elektrodu do 150A ak.mas.predlzovak prierezu 2.5mm nemas problem aj na 100M zvarat. A ver mi robim servis na to.a veci s.tym 15r preslo mi toho rukami dost.
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Jedná věc je taková, že na auto s metodou MMA zapomeň. Rozmysli se zda chceš vařit auta nebo jenom branky a sloupky na plot. Oboje s tím neuděláš. Takže prisetri a porid si MIG/MAG. S tím uděláš oboje.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

no, je to tak, on nějakej univerzál je celkem obtížný, jako jsou mašiny co mají možnost svařovaní MIG,TIG i elektroda ale je to jiná cenová ne 5tis. že
co se týká té zmiňované pevnosti tak nevím co s tím chceš svářet, I-profily na halách asi ne nebo ? Já s COčkem 175A a drátem 0,6-0,8 povařil spoustu různých vrat,brán,bránek a nikdy nic neprasklo (noteeth)
Jde o to to svařit-provařit, ne přilepit, to je základ
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2474
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od zero1724 »

mirek999 píše:Jedná věc je taková, že na auto s metodou MMA zapomeň.
Viděl jsem borce co uměl metodu MMA a v hospodě uměl svařovat rypáky a obočí, na chirurgii z něho měli radost! :D (LOL)
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Mám alfa IN 150 a jsem moc spokojenej. Stála kdysi 15tis, dnes už asi 7500,- Jde o to proč je dnes levnější, jestli není již tradičně někde ojebaná, to nevím
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Příspěvek od ferdy91 »

s technikou mma som pracoval pár rokov v bývalej práci a povaril som toho.celkom dosť väčšinou na starej WTU na takých kolesách stara klasika ale zvaralo to na 1.
co2 som skúšal ale vôbec mi to ani zďaleka tak nešlo resp nezalievalo ako s mma ano zavaril som to ale nepáčilo sa mi to.
Za ďalšie je to aj umenie zvaraca a tak zvaracky.Ako vravím bodovo sa mi podarilo povarit aj autoplechy na 1.5mm elektrode
s co2 mi to vždy prepalovalo.Netvrdim že co2 je zlá len ja s ňou neviem dobre pracovať.Co som niekedy povaril dokonca podnapitý tak to drží dodnes ale co2 som povaril a prasklo preto radšej mma a keby bola zatazitelnost nejaká 100% 100-120A a fungovala by aj s predlžovakom koli stratam a ta omicronka sa mi celkom páči a hlavne to neni čína aspoň dúfam :) ma ju aj kamoš a moc si pochvaľuje
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Da.sa.aj.1.5 mm plech zavarit v pohode s mma staci 1.6mm elektroda a v pohode a.ked.budes kupovat zvaracku treba vyskusat vsetky polohy zvarania a.na.predlzovak dlhy tam uvidis aka.je.a.co.dokaze ci to nebude iba prskat a lepit ako.chyta obluk atd.
BMW 330 ix
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“