Kompresorovej olej

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
fantom004
Přispěvovatel
Příspěvky: 53
Registrován: 03 pro 2018, 11:50
Bydliště: Pelhřimov

Kompresorovej olej

Příspěvek od fantom004 »

Zdarec,

Zkoušel někdo kompresorovej olej?
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2473
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od zero1724 »

zkoušel jsem i kafilérní tuk, jede to na kdeco, zanáší to výstřikovače! Karbon je kurva, hulí, nejede (vemeš kartáč a jedeš dál) mně tohle ale nebaví, tak jezdím jen na rostlinu...
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
koprkam
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 05 črc 2019, 16:25
Bydliště: Lipovec

Příspěvek od koprkam »

Tak kompresorovy olej používám v UNC a starým Zetoru (motory 5201 a 6701) a můžu říct jedno: úplná pohodička, až na zvýšenou kouřivost... Používám vesměs hustotu VG46 na zimu mám nachystanou VG 32 z turbokompresoru. Oleje jsou různé dle výrobců. Od minerálů až po supr syntetiku (IR) míchám to v poměru cca 15l nafty na 20l oleje, možná zkusím oleje ještě trochu přidat. Nicméně zajímalo by mě, jestli by se na to dalo jezdit v naftové filcce. Oleje mám poměrně velikou zásobu (jsem ale žid a neprodám ani deci :D ) čili bych si podstatně zlevnil dopravu do práce, bo olej se jinak vyhazuje. Zimní směs asi doředím benzínem, nebo mám ještě od známýho možnost koupit sud petroleje, čili uvidím, co bude šmakovat lépěji :D Kdyby měl někdo ještě nějaký další poznatky ke kompresorovejm olejům, sem s tím. Chtěl bych se ještě zeptat zkušených olejáků, jak to řešíte na STK, jedete s čistou naftou, nebo na mix?
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“