A3 8V hluk od pneu

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Doommyy2
Sběrač informací
Příspěvky: 20
Registrován: 06 led 2019, 12:35
Bydliště: Praha

A3 8V hluk od pneu

Příspěvek od Doommyy2 »

Zdravím pořídil jsem A3 8V 2016, před koupí jsem prošel hodně recenzí a testů kde bylo zmíněno že ma nová A3 super odhlučnění kabiny a nikde si nikdo nestezoval na hluk od pneumatik.

Každopádně já stím trochu bojuji, odhlučnění podvozku jako takové a odpružení je super komfort jízdy co se děr a razu týče je super ale trapí mě hluk od pneu a velká nachyslnost na druh asfaltu. Na nové silnici je to krasně tiché ale jakmile najedu na takový ten "hrubý" asfalt, coz je 80% silnic v mem okolí, tak to je rachot.

A nevím zda to je prostě španým odhlučněním tohoto modelu nebo pneumatikamy, na autě jsou letní pirell pzero 225/45 R17 ZR Y94 našel jsem že to je nejáka zesílená guma (ma i extro load na bočnici) pro rychlosti 300 plus (nesmysl pro toto auto) na těchto gumach jsem auto dovezl z nemecka a na těchto letních gumách prostálo venku celou zimu, muže to mít vliv na jejich stav? A ta zbytecne velká třída nosnosti a rychlosti a zesílení muže mít vliv?

V TP mam napsanou gumu 91Y...mam tedy na aute o dost silnější gumu.


Nejde mi do halvy ze auto je od pneu hlučnější než naše starší oktavie II facelift přitom bylo vyhlášeno v británii jako jedno z nejlepe odhlučněných aut na trhu...Předtím jsem měl A4 B8 starou 10 let a ta byla méně komfortní ale od pneu bylo ticho...

Díky za tipy, chtěl jsem zkusit poptat se na ty gumy než začnu řešit ohlučnění npř podběhu zda by mohlo pomoci, auto mi jinak vyhovuje...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jako první vyhoď ty Pirelky, snad nejhorší "značkový" pneu se kterýma jsem se za posledních několik let setkal a na různých autech ( BMW,Volvo,Audi...)
Nový jsou dobrý ale třeba po najetí 10tis.km to začalo hučet,drnčet, no děs, lidi si na to stěžovali...několikrát jsme nahrazovali Nokianama,Nexenama a pokaždý o 100% lepší
Předpokládám že to máš zimáky tak to ještě měsíc vydrž a pak je vyhoď..
Třeba na svý RAV4 jsem vyhazoval Pirelli Scorpion - měly 7mm vzorku! ale hučely tak žes v autě nemohl ani normálně mluvit ale musel křičet.. (wallbash)
Doommyy2
Sběrač informací
Příspěvky: 20
Registrován: 06 led 2019, 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Doommyy2 »

Jsou to letní dovezl jsem si to na letních právě, vzorek mají 5-6mm ale jak jsem psala to auto na těch letnákách prostálo celou zimu v bazaru....to jim asi nepřidá...

Co tedy doporucujete zkusit za znacku, chci jít fakt na jistotu klidne si připlatím, je nejákej typ co cílí na tichou jízdu a komfort? Je mi to přednější než vlastnosti při jízdě na hraně, jezdím furt po měste spíš...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Vredestein, Toyo, Uniroyal, Nexen
Volit pneu s jednoduchým vzorkem - pár drážek po obvodu pneu a nazdar
Doommyy2
Sběrač informací
Příspěvky: 20
Registrován: 06 led 2019, 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Doommyy2 »

Co značky jako michelin, continentál, ma smysl do nich investovat?
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Tak nic tím nepokazis,to je cajk ale myslím si že ty ceny jsou přemrštěné zbytečně
Doommyy2
Sběrač informací
Příspěvky: 20
Registrován: 06 led 2019, 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Doommyy2 »

Zdravím jen edit, prorazil sem přední kolo tak že bylo neopravitelné a tak sem se hecl a koupil komplet novou sadu nakonec po dlouhem pročítání recenzí sem vzal goodyear eadge F1 asymetric 3. A zatím pociti velmy pozitivní guma mnohem lepe absorbuje rozdíly asfaltu (pirrel co jsem tam měl byl na ceske silnici jak diskotéka zzzz-brrrrrr-vrrrr....co asfalt to jinej dunivej hluk...Ten goodyear tohle maskuje mnohem lepe a od kopl jde jen takovej stálej relativně uším příjemnej šum.

+ mi příjdou komfortnější,...


Zatím spokojenost tak snad to tak vydrží (četl jsem že hodně pneumatik ztrací časem dost vlasností a hlavne pirell že začne bejt casem hlučnej...
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Musíš si vybrat, buď sport nebo komfort..Já používám radio ... :)
nepropadat panice...
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Ja jazdim pirelli P7 uz druhu sadu 7 rok a ziadne hucanie ani nic podobne nepozorujem prave ze sa mi to zda dobry kompromis medzi cenou a vydrzou a jazdnymi vlastnostami najazdena na.nich okolo 120tis na dvoch autach
BMW 330 ix
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“